کد خبر: ۲۳۶۱۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان آخرین وضعیت پروژه‌های مرمت و بازسازی کنسولگری انگلیس، خانه خشتی حاج آقاعلی و حمام باغ لله را تشریح کرد.
حمید روحی درباره آخرین وضعیت مرمت و بازسازی چند اثر تاریخی در کرمان اظهار کرد: پروژه مرمت کنسولگری انگلیس براساس اعتبار گذاشته شده و قرارداد پیمانکار، تقریبا حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و براساس برنامه زمان بندی باید تا پایان تابستان جاری کار مرمت تمام خواهد شد.

وی افزود: اعتبار این پروژه توسط شرکت نفت تامین می شود که حدود 700 میلیون تومان در نظر گرفته شده و اداره کل میراث فرهنگی در نظارت و تایید طرح مرمت با آنها همکاری می کند.

روحی تصریح کرد: اعتبار پروژه باغ بیرم آباد نیز از محل موقوفات آستان قدس رضوی تامین و میراث فرهنگی در حد تایید مصالح و تایید طرح مرمت و کارهای نظارتی با آنها همکاری دارد و براساس روند پروژه، مرمت ساختمان کوشک باغ تا دو ماه آینده به اتمام می رسد.

وی بیان کرد: پروژه بیرم آباد به صورت امانی کار می شود و تاکنون نزدیک به 100 میلیون تومان هزینه شده است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان همچنین درباره آخرین وضعیت مرمت خانه خشتی حاج آقاعلی شهرستان رفسنجان نیز گفت: مرمت و بازسازی خانه خشتی حاج آقاعلی رفسنجان با اعتبار بخش خصوصی(بنیاد توسعه موقوفات) در حال انجام است که هم اکنون با کندی پیش می رود که در بررسی های انجام شده اعلام کردند علت کندی پروژه مشکل اعتباری است.

وی افزود: قول داده اند از خردادماه با جدیت کار پیگیری شود، ضمن اینکه مراحل پایانی کار است که بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورتی که اعتبار تزیرق شود در مدت کوتاهی قابل بهره برداری است.

روحی اظهار کرد: بنا به اعلام بخش خصوصی، تا پایان مرمت و بازسازی پروژه خانه حاج آقاعلی نزدیک به 6 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه هزینه و پیمانکاری پروژه بازسازی حمام باغ لله کرمان با شهرداری و سازمان بهسازی و نوسازی است و تایید طرح مرمت و نظارت به عهده میراث است، تصریح کرذ: این پروژه مسیر خوبی را طی می کند و در صورتی که به همین شکل پیش برود، تا مهرماه قابل بهره برداری خواهد بود.

معاون میراث فرهنگی کرمان گفت: براساس قرارداد، میزان اعتبار پروژه حمام باغ لله نزدیک به یک میلیارد و 300 میلیون تومان است.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حذف خوراکی های ناسالم برای میان وعده‌های دانش آموزان

۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان استخدام می‌شوند

عضو حزب اعتماد ملی: اصلاح‌طلبان و اعتدالیون ائتلاف کنند

هوای فهرج در وضعیت خطرناک قرار دارد

هشدار دامپزشکی شهرستان بم به دامداران در خصوص بیماری آنتروتوکسمی

استقرار عوامل راهنمایی و رانندگی در اطراف مدارس

زمان مسابقه امروز فرنگی کاران ایران در جهانی بلگراد

تا چند روز آینده شکر ارزان می شود

قیمت لاستیک سمند و پژو از ۳.۵ میلیون تومان گذشت

اتصال ۴۰۰۰ انشعاب واحد مسکونی در سیرجان به شبکه جمع‌آوری فاضلاب

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)