کد خبر: ۲۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: ۱۰ درصد شکایات مردمی مربوط به تعرفه و ۶ درصد مربوط به تجهیزات و دارو بوده و به طور کلی ۱۷ مورد تخلف از سوی پزشکان زیرمیزی‌بگیر و ۱۳ مورد تخلف از سوی مؤسسات درمانی بررسی و پرونده آنها تشکیل شده است.
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: ۱۰ درصد شکایات مردمی مربوط به تعرفه و ۶ درصد مربوط به تجهیزات و دارو بوده و به طور کلی ۱۷ مورد تخلف از سوی پزشکان زیرمیزی‌بگیر و ۱۳ مورد تخلف از سوی مؤسسات درمانی بررسی و پرونده آنها تشکیل شده است.

محمد جهانگیری در گفت‌وگو با  فارس، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به شکایت مردم در حوزه دریافت غیرمتعارف تعرفه از سوی برخی پزشکان گفت: در این زمینه با توجه به شرایطی که ایجاد شده، در اکثر نقاط کشور رعایت تعرفه‌ها از سوی پزشکان به خوبی انجام شده است، به طوری که 95 درصد شکایت رسیدگی شده، تعیین تکلیف و پیگیری آن انجام شده است.

وی ادامه داد: 80 درصد تماس‌های گرفته شده با سامانه ثبت شکایات، در خصوص نحوه ارائه خدمات درمانی بوده و به تعرفه‌ها ربطی نداشته، به همین دلیل، این تماس‌ها را از سامانه 1690 به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارجاع داده‌ایم، با مردم تماس گرفته شده و به آنها توضیحات لازم داده شده، اغلب این موارد در مورد نحوه برخورد، هزینه دارو و خدمات بوده است.

10درصد شکایات مردمی مربوط به تعرفه و 6درصد مربوط به تجهیزات و دارو است

جهانگیری گفت: 5 تا 6 درصد این شکایات مربوط به تجهیزات پزشکی و موارد مصرفی مثل دارو بوده است و فقط 10 درصد در خصوص تعرفه شکایت ثبت شده است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: شکایات مربوط به تعرفه به تمام ستاد استان‌های کشور ارجاع داده شده که 4 درصد آن مربوط به تهران و 6 درصد به کل کشور مربوط بوده است. در این زمینه 95 درصد پرونده‌ها تعیین‌تکلیف شده است.

وی تصریح کرد: در زمینه تخلف تعرفه‌ای مواردی دیده شده که چون تعرفه های مصوب امسال افزایش یافته، مردم احساس کرده‌اند که بیشتر از تعرفه قانونی پول داده‌اند، که در این زمینه پیگیری‌های لازم و پاسخگویی به مردم انجام شد.

جهانگیری تأکید کرد: آنچه مسلم است، هرگونه دریافت پول در مطب تخلف بوده و این موارد را بررسی کرده‌ایم و از مردم می‌خواهیم وجهی در مطب نپردازند و در صورت بروز، به ما اطلاع دهند. باید در بیمارستان و با صدور صورتحساب، وجه رد و بدل شود.

تخلف 5 پزشک زیرمیزی‌بگیر در تهران و صدور حکم برای آنها

وی افزود: در مواردی که ثابت شده پزشکان در مطب وجه از بیماران دریافت کرده‌اند، در تهران 5 مورد از پزشکان بوده که تخلف آنها مشخص و میزان محرومیت از طبابت برایشان تعیین شده است.

17مورد تخلف از سوی پزشکان زیرمیزی‌بگیر و13 مورد تخلف از سوی موسسات درمانی

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: به صورت کلی، در مورد دریافت غیر متعارف تعرفه و دریافت وجه در مطب، 17 مورد در کل کشور ثابت شده که برای برخی از آنها حکم صادرشده و در سایر موارد در حال بررسی آن هستیم.

جهانگیری ادامه داد: 13 پرونده نیز در مورد دریافت تعرفه غیرمجاز از سوی مؤسسات درمانی بوده که پول دریافت‌ کرده‌اند که این مبالغ به مردم عودت داده شده و پرونده آنها در حال بررسی است.

وی افزود: مردم باید بدانند در قبال وجهی که می‌پردازند حتماً باید رسید دریافت کنند و تمام این اقدامات به منظور قطع رابطه مالی پزشک و بیمار است و به دنبال شفاف‌سازی این مسائل هستیم و نباید کوچکترین وجهی را خارج از مصوبات در مطب‌ها بپردازند.

وی افزود: 85 میلیون بار مراجعه در سال 93 فقط در تهران انجام شده که از این تعداد، پیش‌بینی خطا و تخلف نیز وجود دارد و علاوه بر اینکه به این خطاها رسیدگی می‌شود، باید خدمات خوبی که از سوی پزشکان ارائه می‌شود را نیز نادیده نگرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)