کد خبر: ۲۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
محمدرضا عارف در کرمان:
«اصلاح طلبان کشور باید در انتخابات آینده مجلس با اجماع کامل به میدان بیایند.» این راهبردی تری پیشنهاد محمدرضا عارف در جمع اصلاح‌طلبان کرمان بود.

 
گفتار نو/ گروه سیاسی:

 معاون اول دولت اصلاحات امروز (سه شنبه پنجم خردادماه) در همایش در امتداد امید با حضور فعالان اصلاح طلب استان کرمان راهبردهای اصلاح طلبان برای انتخابات آتی مجلس را تشریح کرد. او بر لزوم اجماع کامل اصلاح طلبان تاکید کرد و گفت: ما باید برای کسب اکثریت مجلس در انتخابات هماهنگ عمل کنیم. عارف به اصلاح طلبان کرمان پیشنهاد کرد که با اجماع بر سر نامزدهای انتخابات در این زمینه در کشور پیشقدم شود.

به گزارش گفتار نو بخش‌های دیگری از سخنان مهم محمد رضا عارف در جمه بیش از هزار و ۲۰۰ تن از فعالان اصلاح طلب استان کرمان در خانه شهر کرمان در زیر می‌آید.

- دست‌یابی به اجماع دشوار است اما باید این را بپذیریم که در کشور تصمیم‌گیری از پایین به بالا شکل بگیرد و برنامه‌ریزی برای انتخاب نامزد‌ها در خود استان‌ها انجام شود.

- اصلاح‌طلبان از انتخابات قهر نمی‌کنند. حرف آخر را مردم می‌زنند. مردم هر تصمیمی بگیرند اصلاح طلبان به آن تمکین می‌کنند.

- نظام جمهوری اسلامی مهم‌ترین خصیصه‌اش مردمی بودن است. رهبر کبیر انقلاب هم در نخستین سخنرانیشان در زمان انقلاب بیان کردند: «من به نمایندگی از مردم دولت تعیین می‌کنم» این نشان دهنده اعتقاد ایشان به قدرت مردم است و این نگاه تاکنون هم در کشور حفظ شده است.

- یکی از سیاست‌های راهبردی انقلاب اسلامی حضور همهٔ جریانات و سلایق در سپهر سیاسی کشور است. نگاه‌های قیم مابانه و انحصار طلبی تاثیری در این روند ندارد و ما به آن‌ها کاری نداریم.
- ما اصلاح طلبان هم وظیفه و هم حق خودمان می‌دانیم در انقلاب حاضر باشیم و گفتمان اصلاح طلبی را نزدیک‌ترین گفتمان به انقلاب می‌دانیم.

- خرداد ماه مردم است. در این ماه عملیات بیت المقدس منجر به آزادسازی خرمشهر شد. ما در دوم خرداد حماسه دیگری خلق کردیم و حماسه ۲۴ خرداد ۹۲ ادامه آن حماسه بود.

-  مردم در دوم خرداد ۷۶ و ۲۴ خرداد ۹۲ به تغییر رای دادند. بدیهی است که این تغییر در چارچوب نظام و با رعایت اصل قانون مداری رخ می‌دهد.

-  با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید آرامش بر کشور حاکم شد. علی رغم تمام مشکلات و گرانی‌ها هنوز هم مردم نگاه‌شان مثبت است. وظیفه خودمان می‌دانیم که این نگاه مثبت مردم را حفظ شود. باید سرمایه اجتماعیمان تقویت شود.

-  انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ فاز اول تغییر بود. انتخابات آتی مجلس فاز دوم تغییر است.
- هنوز رقبای ما این پیروزی را باور نکرده‌اند. باید با افزایش مشارکت مردم و رای حداقل ۷۰ درصدی پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان را نشان دهیم.

-  راهبرد اصلاح طلبان باید افزایش مشارکت مردم در انتخابات باشد.

- باید در مجلس آینده جوانان و زنان حضور پررنگ تری داشته باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

پربازدید ها

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)