کد خبر: ۲۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
در جمع اصولگرایان کرمان عنوان شد:
وی اظهار کرد: انتخابات اسفند 94 شرایط خاص خود را دارد که ما باید این شرایط را درک کنیم و حساسیت این انتخابات را بدانیم.
 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طرفداری رهبری از هیات مذاکره کننده بر اساس اعتقادی است که به این هیات دارند و اینطور نیست که ایشان این هیات را قبول نداشته باشند و در برابر ملت سخن دیگری بگویند.

به گزارش ایرنا غلامعلی حداد عادل این مطلب را عصر جمعه در همایش اصولگرایان استان که با عنوان خودباوری، وحدت و همدلی در خانه شهر کرمان برگزار شد در پاسخ به سووالی درباره بیانیه سوییس بیان کرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند آنچه علنی می گویم خلاف آن را در خفا نمی گویم.

وی بیان کرد: تصور نکنید رهبری به این تیم مذاکره کننده اعتماد ندارد و اگر در ادامه غیر از این عمل کنند ایشان با هیچ کس تعارف ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بیانیه سوییس هم گفت: رهبری این موضوع را نه تایید و نه رد می کنند و خود آنها می گویند هنوز هیچ چیز مسلم نیست.

وی ادامه داد: اساس ایستادگی ملت در قضیه هسته ای استقلال طلبی است و در مساله هسته ای مهمتر از دست یافتن به انرژی هسته ای حفظ استقلال ماست.

حداد عادل بیان کرد: ایستادگی ما در برابر فشارهای استکبار جهانی ناشی از استقلال طلبی ملت است که به بیگانگان می گویند شما چکاره اید که به یک ملت مستقل امر و نهی کنید.

وی گفت: تلاش برای دست یابی به پیشرفت مادی و معنوی کشور و جهاد علمی که لازمه دستیابی به پیشرفت کشور می باشد یکی از مولفه های اصولگرایی است.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم اظهار کرد: هر کس با هر سابقه و ادعایی از این مبانی عدول کند ما او را اصولگرا نمی دانیم.


وی گفت: وظیفه امروز ما این است که راه امام خمینی (ره) را پشت سر رهبری طی کنیم.

حداد عادل افزود: آنچه ما در 26 سال گذشته و قبل از آن در دوران انقلاب و بعد از آن از رهبری دیده ایم همه برای حفظ و تقویت نظام و اطاعت از امام بوده است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب امروز پرچمدار حفظ میراث بزرگ امام راحل است که آن میراث جمهوری و انقلاب اسلامی است.

وی گفت: ملت ایران امروز سخنان امام خمینی (ره) را از زبان رهبری می شنود و یکی از کارهای بزرگی که رهبری بویژه در 26 سال گذشته انجام داده اند، گفتمان سازی برای جامعه بر اساس اسلام و اندیشه های امام و متناسب با اقتضائات روز و روزگار بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ایستادگی در برابر استکبار جهانی که ایشان سامان فکری داده اند و نظریه پردازی کرده اند یکی از این گفتمان هاست و رهبری در جایی فرمودند من اجازه نمی دهم که فرزندان برومند را کنترل کنند و بخواهند جاسوسی و زیاده خواهی کنند و به حریم عزت و استقلال ما قدم بگذارند.

وی اظهار کرد: گفتمان دیگری که مطرح کردند ایستادگی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن بوده است و رهبر معظم انقلاب نسبت به سرنوشت جوان ها که در معرض این تهاجم هستند چقدر دغدغه داشتند و هنوز هم دارند. 

حداد عادل گفت: این گفتمان فراموش شده نیست بلکه واقعیتی است که هنوز وجود دارد.

وی بیان کرد: رهبری همچنین تاکید بر جهاد علمی دارند و ایشان بسیاری از حرکت های علمی پیشرو دانشگاهی ما را شخصا نظارت می کنند نه فقط هسته ای بلکه بسیاری از فناوری های جدید با تاکید و پیگیری های معظم له رشد کرده است. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: رهبری مقابله با جنگ نرم و مقابله با فتنه را مطرح کردند و نام وقایع سال 88 را بدرستی و با الهام از قرآن و نهج البلاغه فتنه گذاشتند و ملت را به لزوم مقابله با جنگ نرم دشمن دعوت کردند.

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در ادامه ملت را به بصیرت دعوت کردند و چراغی در راه ملت گرفتند تا ملت با بصیرت از فتنه بگذرد. 

وی گفت: این بصیرت ملت ایران بود که 9 دی را آفریدند و این بصیرت یکی از گفتمان هایی بود که در کنار جنگ نرم و فتنه مطرح کردند.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال های اخیر رهبری گفتمان سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند و بدرستی هشدار می دهند که ما از سبک زندگی اسلامی دور افتاده ایم.

وی گفت: زندگی که ما می کنیم آسیب دیده و به طرق مختلف از اسلام دور شده است؛ باید تلاش کنیم در خوردن، پوشیدن، بیداری و خواب، روابط اجتماعی و در زندگی، مصرف، کسب درآمد و خانواده و همسر به زندگی اسلامی برگردیم.

حداد عادل ادامه داد: در شرایط حاضر مهمتر از اینها گفتمان اقتصاد مقاومتی است که رهبری بیش از هر چیز دیگری بر آن تاکید دارند.

وی گفت: ایشان در جمع نمایندگان مجلس فرمودند با اقتصاد مقاومتی حل مسئله هسته ای برای ما آسان تر می شود که ابعاد و زوایایی دارد.


وی اظهار کرد: ملت ایران خوب می فهمد که دشمن برای مقابله با انقلاب فروش نفت را تحریم کرده و راه پولی ما را با خریداران نفت بسته به تصور اینکه ملت را از پا در بیاورد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این گفتمان های رهبری شاخص های عمل بر طبق اصولگرایی است. 

وی اضافه کرد: آنهایی که در برابر بیگانه خود باختگی داشته باشند و بخواهند کوتاه بیایند، کسانی که نفس مذاکره کردن با آمریکا را برای خود افتخار محسوب کنند از نظر ملتی که انقلاب کرده و یک میلیون شهید و جانباز و اسیر داده، مردود هستند.

وی خاطرنشان کرد: تبعیت ملت ما از رهبر معظم انقلاب یک تبعیت تقلیدی و کورکورانه نیست اما رهبری برای مواضعی که دارند استدلال می کنند.

حداد عادل گفت: امسال آزمون بزرگ و انتخابات برای مجلس دهم را پیش رو داریم.

وی اظهار کرد: انتخابات اسفند 94 شرایط خاص خود را دارد که ما باید این شرایط را درک کنیم و حساسیت این انتخابات را بدانیم.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه باید مجلس ششم را به یاد آوریم گفت: فکر نمی کنم هیچ یک از ما مایل باشد آن گرفتاری هایی که مجلس ششم برای نظام داشت دوباره تکرار شود و اگر چنین است اصولگرایان هیچ راهی جز وحدت ندارند.

وی افزود: امیدواریم حداقل در کرمان شاهد وحدت اصولگرایان باشیم و همه جلسات ما باید با این هدف باشد که چراغ انقلاب که به دست ملت در دنیای تاریک روشن شده، روشن بماند و پر فروغ تر شود.

حداد عادل تصریح کرد: انقلاب را برای خود نخواستن و خود را برای انقلاب خواستن شرط اول و اساسی اصولگرایی است.

وی گفت: به سلیقه های مختلف اصولگرایی می گویم اگر قرار باشد هر یک از ما حرفی بزنیم و اصرار کنیم که غیر از حرف ما نباید باشد وحدت حاصل نمی شود.

وی اظهار کرد: باید قبول کنیم که کلیت مجلس اصولگرا مهم است ولو اینکه هیچ یک از ما در مجلس آینده نباشیم؛ چه اهمیتی دارد که من در مجلس باشم، مجلس باید در خدمت اسلام، پشتیبان رهبری، اسلام و انقلاب باشد و برای دستیابی به چنین مجلسی تلاش کنیم.

حداد عادل بیان کرد: با همین شکوه و عظمتی که اصولگرایی در شهر و استان کرمان دارد آسیب هایی که در سال های اخیر به اصولگرایی وارد شده و می بینیم اسم ها و سلیقه های مختلف آمده است روح و بصیرت انقلابی شما بر این سلیقه ها غلبه کند و امتحان موفقی را در انتخابات آینده پشت سر بگذارید.

وی همچنین در پاسخ به سووالی در این همایش مبنی بر این که برخی مدیران فعلی در جریان فتنه حضور داشته اند گفت: از وزرایی که هستند این سووال در مجلس از آنها شد و در مجلس در حضور نمایندگان از فتنه برائت جستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: بحمدالله وزیر کشور در فتنه نبوده است و امیدواریم انتخابات بگونه ای برگزار شود که اینگونه نباشد و بعید می دانم بخواهند وزیر کشور را برکنار کنند.

وی با بیان این پرسش که غرض از اصولگرایی که ما آن را مبنا و محور قرار داده ایم چیست گفت: اصرار ما به وحدت اصولگرایان برای دست یافتن به قدرت، شهرت و ثروت نیست زیرا اینها دور از اصولگرایی است.

حداد عادل بیان کرد: می خواهیم مجلس، دولت، قوه قضاییه و مجموعه نظامی داشته باشیم که ارزش های اسلامی، دینی و معنوی را حفظ کند.

وی گفت: اصولگرایی اصطلاحی است که در دو دهه اخیر در ایران بر زبان ها افتاده و معنا و مفهوم خود را پیدا کرده که همان ادامه راه امام خمینی (ره) با پیروی از رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: چهارشنبه هفته گذشته که نمایندگان مجلس به حضور رهبری رسیدند، ایشان فرمودند بروید این 25 جلد صحیفه نور و وصیت نامه امام (ره) را بخوانید. 

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: ما اصولگرا را کسی می دانیم که منشور زندگی و فعالیت اجتماعی و سیاسی خود را رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب بداند.

وی افزود: وقتی مجلس ششم برقرار بود یک بار رهبر معظم انقلاب اصولگرایی را تعریف کردند و من هم نظراتی همین گونه دارم.

حداد عادل گفت: از نظر ما اساس اصولگرایی ایمان به خدا، تقوا، اخلاق اسلامی، زندگی مومنانه و انس با قرآن، علاقه به اهل بیت و محبت با مردم، خدمت به مردم و تلاش برای برقراری عدالت در جامعه از هر نوع آن بر پایه اخلاق اسلامی است. 

وی اصولگرایی را مستلزم ولایت پذیری دانست و اظهار کرد: همه ولایت ها به ولایت خدا ختم می شود.

وی گفت: حکومت اسلامی مقدمه لازم برای رسیدن به آن هدف بزرگ است و این وظیفه ای بود که امام (ره) به خوبی آن را انجام داد و خط بطلان بر فکر غلط جدایی دین از سیاست که همان سکولاریسم است، کشید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما معتقد به رابطه دین و سیاست هستیم و به گفته آیت الله مدرس سیاست ما عین دیانت و دیانت ما عین سیاست ماست و امام اعلای این رابطه بود.

وی بیان کرد: درد بزرگ جهان امروز جدایی دین از سیاست می باشد که به جدایی سیاست از اخلاق منجر شده است.

وی گفت: در دنیای امروز چه ادعاها و چه اعمال زشتی وجود دارد مانند اینکه ملت محروم، فقیر و مظلومی مانند مردم یمن می گویند ما می خواهیم از زیر بار سلطه نوکرهای آمریکا نجات یابیم و این مردم نه به جایی تجاوز و تعدی کردند و نه قوانین بین المللی را شکسته اند اما هر صبح و شام هواپیماهای آمریکایی به دست سعودی ها به این مردم حمله می کنند و هیچ یک از کشورهای مدعی حقوق بشر و مجامع روشنفکری که دارند عکس العملی در این رابطه نشان نمی دهند.

حداد عادل افزود: این مدعیان امروز مثل سنگ با چشم های شیشه ای خالی از احساس و عاطفه به کشته شدن مردم یمن نظاره می کنند و صدای کسی در نمی آید.

وی تاکید کرد: رابطه دین و سیاست رکن رکین اصولگرایی است و پافشاری به استقلال کشور به حکم آیه قرآن است و خدا اجازه نداده و نخواسته که کافران بر مومنان تسلط داشته باشند که این شعار اصلی و اول مردم ایران در انقلاب اسلامی بوده است.

حداد عادل امروز جمعه در سفری یک روزه وارد کرمان شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

تحلیل پسر شهید بهشتی از جمله حزب معبد من است

تجدید ساختار حزب و تشکیل دولت سایه در دستور کار حزب کارگزاران

پربازدید ها

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

در جلسه اعضای شورای تامین زرند با رسانه‌ها چه گذشت؟

تجدید ساختار حزب و تشکیل دولت سایه در دستور کار حزب کارگزاران

نتیجه طرح صیانت، چیزی غیر از مسدودسازی اینستاگرام و واتس‌آپ نیست

سیدحسن خمینی: تمام دوره زندگی را دوره آزمایش بدانیم

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

تحلیل پسر شهید بهشتی از جمله حزب معبد من است

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)