کد خبر: ۲۴۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
چند روزی است که مخالفان تدبیر و اعتدال، رسانه‌های خود را میدان یورش به دولت کرده‌اند و با انواع و اقسام راه‌ها، حتی ساختن لطیفه و پراکندن آن در فضای مجازی، می‌کوشند مردم را از پشتیبانی دولتی که با زحمت و تحملِ دشواری‌های بسیار بر سر کار آورده‌اند، پشیمان کنند.
کاظم موسوی‌بجنوردی در شرق نوشت: چند روزی است که مخالفان تدبیر و اعتدال، رسانه‌های خود را میدان یورش به دولت کرده‌اند و با انواع و اقسام راه‌ها، حتی ساختن لطیفه و پراکندن آن در فضای مجازی، می‌کوشند مردم را از پشتیبانی دولتی که با زحمت و تحملِ دشواری‌های بسیار بر سر کار آورده‌اند، پشیمان کنند.

رفتار توهین‌آمیز برخی از آنها، به‌ویژه با شخص وزیر محترم و کاردان امور خارجه و هیأت باتدبیر مذاکره‌کننده که پیوسته از سوی مقام‌معظم‌رهبری حمایت شده‌اند، مشکوک است و کوچک‌ترین نشانه‌ای از انتقاد سازنده و احیانا ارائه راه‌حل در سخنان ایشان نمی‌توان یافت و همین موضوع به‌مراتب بر شک و تردید نسبت به اهداف و مقاصد آنها می‌افزاید، زیرا هر عاقلی با اندک‌تأمل می‌فهمد که تضعیف سرباز خط مقدم جبهه، با جنگیدن به‌نفع دشمن تفاوتی ندارد.

نه‌فقط هیأت مذاکره‌کننده، سربازان خط مقدم جبهه‌ هستند، بلکه دیگر اعضای این دولت نیز از شخص رئیس‌جمهور محترم و محبوب تا دیگران، کشور را در شرایط بسیار حساسی اداره می‌کنند. لازم نیست کسی از اخبار پشت پرده اطلاع داشته باشد تا این شرایط را ببیند، بلکه با نگاهی گذرا بر آنچه در اطراف ایران ما می‌گذرد، می‌توان دریافت این منطقه در آستانه حوادثی بزرگ قرار دارد و آینده‌ای پیچیده و رازآلود در انتظار آن است. 

کوچک‌ترین غفلت، ممکن است خدای‌ناکرده برای کشور ما پیامدهای ناگوار و جبران‌ناپذیر داشته باشد. همگی به یاد داشته باشیم که در بیش از ٣٠ سال گذشته، برای حفظ این آب‌وخاک، خون صدها هزار از بهترین جوانان کشور بر زمین ریخته شد.

بسیاری از همسایگان ما که سال‌های طولانی دم از نابودی رژیم می‌زدند و از رسانه «وطن عربی» صهیونیستی سخن می‌گفتند و دم از «عدوّ صهیونیستی»‌های آنها آکنده از تبلیغات در این‌باره بود، یک‌باره را نه فقط فراموش کرده‌اند، بلکه دست‌دردست سران آن رژیم، بلندگو به دست گرفته‌اند و روزی نیست که در رسانه‌های خود ناسزایی نثار ایران و ایرانی و شیعیان نکنند و مقام‌های رسمی آنها در این مدت، بدون درنظرگرفتن هیچ‌گونه اصول دیپلماتیک و غیردیپلماتیک، تهمتی نیست که نثار ایران و ایرانی نکرده باشند.

پیشروی‌های اخیر تروریست‌های داعش در عراق و سوریه نشان می‌دهد که دستان پشت پرده، نیت‌های شومی برای منطقه دارند و مسلم است نمی‌توانند برای ایران نیز در آن نقشه‌ها جایی در نظر نگرفته باشند. در صدواندی سال گذشته، قدرت‌های بزرگ بارها نشان داده و اثبات کرده‌اند که در این منطقه جز به منافع خود نمی‌اندیشند؛ منافعی بسیار بزرگ‌تر و مهم‌تر از نفت و تأمین انرژی و از تقسیم و تجزیه کشورها هم باک و واهمه‌ای ندارند؛ به‌خصوص اگر امنیت اسرائیل در این صورت بیشتر تضمین شود.

بسیار محتمل است که سازمان‌ها و نهادهای سیاسی و برخی از کارشناسان آنها با این تغییرات و سیاست‌ها چندان موافق نباشند، اما فعلا سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آنهاست که میدان را در دست دارند و از زمینه‌های موجود اختلاف و دشمنی در منطقه، درواقع منافع خویش را جست‌وجو و پیگیری می‌کنند.

اگر هوشمندی و تیزبینی شماری از دولتمردان ایرانی نبود چه بسا که وطن ما به دندان همین شیران و پلنگان تکه‌تکه می‌شد و بر آن همان می‌رفت که بر این منطقه در پایان جنگ جهانی اول رفت و اکنون پس از صد سال، چرک همان زخم کهنه است که به‌صورت زشت و نفرت‌آور داعش و القاعده سر باز کرده است.

تردید ندارم که این موقعیت، بسیارحساس و خطرناک است و قاطعانه بر این نظرم که مخالفان دولت، در خوش‌بینانه‌ترین حالت، برسر شاخ بُن می‌بُرند. برخی از آنها روشن است که منافع خود را در خطر می‌بینند، اما نمی‌دانند که حتی برای تأمین منافع حقیرشان، وجود ایران یکپارچه و متحد لازم و حیاتی است. 
همان تشبیه‌ها نشان می‌دهد که تصور آنها از حوادث قدیم و جدید تا چه اندازه بسیط و خام است و با همان طرز تلقی، سال‌ها کشور را عقب نگه داشتند و از مذاکرات آنها جز زیان و خسران نصیب ملت نشد. هیچ عاقلی منکر مشکلات کشور، به‌ویژه از حیث اقتصادی نیست، اما بیشتر ملت خوب می‌دانند که این مشکلات را چه کسانی درست کردند و دولت آقای روحانی، کشور را در چه وضعی تحویل گرفت. این دولت برای حل این مشکلات به همدلی و اتحاد ملت نیاز دارد، به‌ویژه وقتی توفان‌های سهمگین در راه باشد.

از همه دلسوزان کشور و از همه کسانی که به وحدت ملی و به ایران یکپارچه و مقتدر می‌اندیشند و بدان عشق می‌ورزند، تقاضا دارم سکوت نکنند و تهاجم به دولت را پاسخ دهند و یقین دارم و یقین داشته باشید که این قضایا مشکوک است و امروز تضعیف دولت گناه بزرگی است. آگاهان جامعه باید به مردم تفهیم کنند که راه درست کدام است و راه انحراف کجاست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)