کد خبر: ۲۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر نیرو گفت: در زمینه آب و کشاورزی نیازمند بازنگری در سیاست ها و برنامه ها هستیم و این موضوع بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است.
به گزارش ایرنا حمید چیت چیان عصر جمعه در آیین بهره برداری از قطعه دوم کانال انتقال آب دشت آزادگان و شبکه آبیاری و زهکشی دژ هویزه افزود: با مصرف آب به شیوه گذشته دچار محدودیت کشت خواهیم شد و باید شیوه آبیاری غرقآبی را به تحت فشار تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: اگر شیوه کشت صیفی جات به صورت گلخانه ای شود میزان محصول و درآمد کشاورزان کاهش نمی یابد و با اعمال روش های نوین آبیاری تا 94درصد در میزان مصرف آب صرفه جویی می شود.

وی به 14 سال خشکسالی مستمر در کشور اشاره کرد و افزود: تاریخ ایران نشان نمی دهد که چنین دوره خشکسالی طولانی را تجربه کرده باشیم. 

چیت چیان گفت: از نظر منابع آب دچار محدودیت و مضیقه هستیم که بخشی از این مشکل به لحاظ ذخیره سازی در پشت سدها برطرف شده و بخشی دیگر خارج از اختیار و کنترل مدیران منابع آب است اما برای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی نهایت تلاش ها می شود. 

وی افزود: با خشکسالی نباید به عنوان پدیده ای گذرا برخورد کنیم و برنامه ریزی ها باید بر اساس وضعیت منابع آب موجود باشد.

وزیر نیرو گفت: سد کرخه برای این احداث شده بود که هفت میلیارد متر مکعب آب را ذخیره کند که نه تنها این میزان جمع نشده که در 23 سال بهره برداری هرگز آب ذخیره شده در آن فراتر از 2.9میلیارد متر مکعب هم نبوده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)