کد خبر: ۲۴۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار کرمان عنوان کرد:
فرماندار کرمان گفت: شوراها ظرفیت بسیار خوبی برای عمران و آبادی مردم خواهند بود و دولت خود را موظف و مکلف می‌داند تا با شوراها نهایت همکاری را داشته باشد و امیدواریم با همراهی و هم‌افزایی این مشارکتت بیشتر شود.
گفتارنو/ گروه شهر: 

فرماندار کرمان گفت: شوراها ظرفیت بسیار خوبی برای عمران و آبادی مردم خواهند بود و دولت خود را موظف و مکلف می‌داند تا با شوراها نهایت همکاری را داشته باشد و امیدواریم با همراهی و هم‌افزایی این مشارکتت بیشتر شود.

محمدعلی توحیدی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در آیین تحلیف منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان بابیان اینکه دغدغه حاکمیت بحث اشتغال و تولید است، اظهار کرد: اولین انتظار و درخواستمان از شورای پنجم این است که در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بانام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام‌گرفته است و همان‌طوری که در سرفصل همه برنامه‌های دولت اشتغال و تولید است شورای شهر این موارد را در دستور کار خود قرار دارد و این تنها وظیفه دولت نیست بلکه باید در دستور کار همه آحاد ملت قرار گیرد.

فرماندار کرمان ادامه داد: همین‌جا اعلام می‌کنیم تمامی ظرفیت اجرایی، نظامی و .. این سیاست را خواهند داشت با شورا نهایت همکاری را داشته باشند.

فرماندار کرمان اظهار کرد: با برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگ زرینی در کارنامه درخشان میهن اسلامی به ثبت رسید.
وی افزود: با مشارکت قریب 80 درصد مردم کرمان در انتخابات سال 96 برگ زرینی در کارنامه درخشان میهن اسلامی‌مان افزودند و 413 هزار نفر از مجموع مردم کرمان در انتخابات شرکت کردند  و با تمهیدات و تبلیغات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مردم با این عظمت شرکت نمودند که باید از این حضور تقدیر و تشکر کنیم.

وی ادامه داد: 388 نفر برای کاندیداتوری به صحنه انتخابات آمدند که اگر نمی‌آمدند و این فضا را ایجاد نمی‌کردند شاید ما این حضور پرشکوه را نمی‌دیدم، خود را در معرض نقدها و انتقادها قراردادند و هزینه کردند که باید برای شکوه انتخابات به‌واسطه این کارها و فعالیت‌ها صمیمانه سپاسگزاری کنیم.

توحید در ادامه گفت: در اختیارآباد، باغین، زنگی‌آباد، ماهان، چترود، راین، گلباف، اندوهجرد و همچنین در 139 شورای روستایی که در 6 بخش شهرستان کرمان قرار دارند امروز کار رسمی خود را آغاز خواهند کرد که بخش مرکزی 60 شورا را تحت پوشش خود دارد. 

وی بیان کرد: بیش از 420 نفر در شوراهای روستایی حضور دارند که عهده‌دار روستاها خواهند بود و خدا را شاکریم یک انتخابات که چندین مرتبه راستی آزمایی شد و هیچ تغییری در سرنوشت افرادی که از سوی مردم انتخاب‌شده بودند حاصل نشد و با مدیریت نظارت عالی استان هم هیچ تغییری صورت نگرفت و از عوامل اجرایی و هیئت اجرایی که باصداقت و قانون‌مداری و با دشورای های و سختی‌ها فعالیت خود را به پایان رساند را شاهد بودیم.

فرماندار کرمان خاطرنشان کرد: تقریباً دو روز کامل یعنی از صبح جمعه 29 اردیبهشت‌ماه تا بخشی از روز بعد شنبه درگیر برگزاری انتخابات بودیم تا در این مدت بازشماری صورت گرفت و با هر مرحله بازشماری آراء مطمئن‌تر می‌شدیم که انتخابات با دقت انجام‌شده است.
وی عنوان کرد: در مهلت ثبت‌نام که در ایام نوروز صورت گرفت 1668 نفر اعلام آمادگی کردند که 388 نفر از این تعداد مربوط به شهر کرمان بود و از جمع کل 227 نفر انتخاب شدند و  کمتر فردی داشتیم رد صلاحیت شود و برخی افراد انصراف دادند و درمجموع از بین افراد 260 نفر به رقابت پرداختند که 11 نفر بیشترین آراء را کسب کردند

وی برای چندمین بار اسامی 11 نفر منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرمان را قرائت کرد و ادامه داد: شورای پنجم از امروز کار خود را برای 4 سال که 17 روز آن کوتاه‌تر شد و 1460 روز رسیده است آغاز می‌کند و فرصت مناسبی است که از امروز این شورا همراه با سایر شوراهای ما در کشور کار خود را آغاز می‌کند.
وی گفت: جا دارد از اقدامات شورای چهارم که گام‌های مؤثری برای عمران و آبادی شهر برداشتند تقدیر و تشکر کنم. 

وی در پایان گفت: از زحمات شهرداران که بازوهای اجرایی شوراها بودند و سیاست‌های آنان را اجرایی می‌کردند همچون سیف الهی و بابایی در شورای چهارم که در این دوره زحمات زیادی را بر دوش کشیدند و تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در شهر کرمان 300 شعبه اخذ رأی راه‌اندازی شد و بیش از 70 شعبه را اضافه کردیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

پربازدید ها

وقوع انفجار و تخریب دو واحد مسکونی در کرمان

در اثر ریزش معدن در فاریاب یک نفر جان باخت

۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دز مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور است/۳۰۴ بیمار در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

مخدوش کردن پلاک جرم در جرم است

آیا می‌شود به ریشه کنی کرونا امیدوار بود

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)