کد خبر: ۲۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره

به گزارش فارس، 10 قلم عمده وارداتی طی دو ماه نخست سال جاری منتشر شد.

به ترتیب ذرت دامی، برنج، کنجاله سویا، (ماشین‌آلات و دستگاه‌های به هم فشردن، شکل دادن یا قالب‌گیری سوخت‌های معدنی جامد، خمیرهای سرامیکی و سایر محصولات معدنی، ماشین‌های درست کردن قالب‌های ریخته‌گری از ماسه)، دانه گندم به جز گندم دامی، لوبیای سویا، قطعات منفصله جهت تولید خودروهای سواری، وسایل نقلیه موتوری با حجم سیلندر تا 2500 سی‌سی، جو به استثنای بذر و محصولات آهن یا فولاد جزء اقلام عمده وارداتی دو ماه نخست سال به کشور هستند.

بر اساس این آمار ذرت دامی از لحاظ وزن نسبت به مدت مشابه 93، 58 درصد رشد نشان می‌دهد، برنج نیز از لحاظ وزنی منفی 18 درصد بوده است.

با این وجود ماشین‌آلات و دستگاه‌ها از لحاظ ارزش 622 درصد رشد داشته است. همچنین وسایل نقلیه موتوری از لحاظ ارزش منفی 58 درصد گزارش شده است. در مجموع ارزش 10 قلم کالای وارداتی به کشور منفی 13 درصد از لحاظ ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل آن کاهش نشان می‌دهد.

همچنین واردات از 3 قاره آسیا، اروپا و آمریکا نسبت به مدت مشابه سال قبل منفی بوده است و از آفریقا 175 درصد رشد داشته است.

سهم ارزش کل واردات از آسیا طی دو ماه نخست سال 79 درصد، اروپا 19 درصد، آمریکا 81 صدم درصد، آفریقا 21 صدم درصد و اقیانوسیه 6 صدم درصد بوده است.


       

برچسب ها: واردات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)