کد خبر: ۲۴۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: این اداره کل در حوزه راهداری و حمل و نقل استان 16 هزار و 66 شغل ایجاد کرده است.
خداداد مقبلی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت گرامی داشت هفته دولت با بیان اینکه حمل و نقل تاثیر به سزایی در حوزه اشتغال کشور دارد گفت: 15 هزار دستگاه در ناوگان باربری استان کرمان و 12 هزار راننده وجود دارد که اشتغالزایی خوبی است.

وی تصریح کرد: در حوزه ناوگان عمومی 509 دستگاه اتوبوس (سه درصد کشور)، 671 دستگاه مینی بوس (2 درصد کشور)، سه هزار و 528 دستگاه سواری کرایه بین شهری (هشت درصد کشور) در استان کرمان فعال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه شبکه ارتباطی استان کرمان در حال هوشمندسازی است گفت: 66 تردد شمار سال 94 به 75 دستگاه تردد شمار در مسیرها رسیده است و رشد 14 درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: 130 دستگاه دوربین ثبت سرعت متوسط (برابر با 2 هزار کیلومتر از مسیرهای پرتردد) در حال راه اندازی است و پیمانکار در حال نصب فنداسیون است و به زودی به بهره برداری می رسد.
مقبلی بیان کرد: در مسیرهایی که دوربین نصب شده 68 درصد کاهش تلفات جاده ای را شاهد بودیم و با نصب 130 دستگاه دوربین کاهش خوبی در تلفات خواهیم داشت.

وی گفت: ناوگان راهداری به 344 دستگاه در سال 95 رسیده که کار گشت زنی و عملیات راهداری را در جاده ها انجام می دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان افزود: سامانه ثبت حوادث و سوانح جاده ای از هشت مورد در سال 94 به 875 مورد در سال 95 رسیده و رشد 9 هزار درصدی داشته است. 
وی با بیان اینکه بار خارج از سرویس مشکلات فراوانی برای آسفالت ایجاد می کند افزود: سامانه کنترل بار wim در سه مسیر استان نصب شده و درخواستی برای نصب در چهار مسیر دیگر نیز ارائه شده است.

مقبلی اظهار کرد: 20 هزار کیلومتر راه خاکی و آسفالت، 27 راهدارخانه (کرمان رتبه دهم کشور)، 28 دوربین نظارتی، 32 دوربین کنترل سرعت، چهار پایانه بار، 9 پاسگاه پلیس راه (رتبه نهم کشور)، پنج مرکز معاینه فنی (رتبه 14 کشور) در استان کرمان وجود دارد.

وی گفت: 13 هزار و 500 دستگاه کامیون در استان 3.7 درصد کامیون ها و رتبه نهم کشور را دارد.
وی افزود: برخی از راه های اصلی و بزرگراهی منابع اعتباری ملی دارند که از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ابلاغ و تخصیص داده می شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به 20 هزار کیلومتر راه خاکی و آسفالت در استان کرمان خاطرنشان کرد: هم اکنون 20 هزار میلیارد تومان ارزش راه های استان است.

وی با بیان اینکه به فعالیت در زمینه ایمن سازی راه ها، نصب تابلو و شانه سازی به صورت مستمر توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام می شود گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون شانه سازی 400 کیلومتر و روکش 105 کیلومتر از آسفالت با اعتبار 31 میلیارد و 500 میلیون تومان اجرا شده است.

مقبلی افزود: درزگیری 125 کیلومتر، قیرپاشی سطح جاده 200 کیلومتر، 38 هزار کیلومتر تیغ زنی سطح جاده های روستایی، تعمیر 13 دستگاه پل، 17 هزار مترمکعب رسوب برداری و تنظیم بستر رودخانه ها، راه اندازی 2 راهدارخانه در حوزه استحفاظی کرمان، ساخت سه آشیانه ماشین آلات در پنج ماه گذشته در استان کرمان داشتیم که در حال افزایش است.

وی عنوان کرد: 115 نقطه پر حادثه در استان کرمان شناسایی شده و به سازمان راهداری کشور جهت تامین اعتبار ارسال شده و 20 نقطه حادثه خیز ابتدای سال با اعتبار سه میلیارد تومان برطرف شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه برخی از نقاط با نصب تابلو و اقدامات زودبازده آشکار سازی شده است گفت: به تایید پلیس 75 درصد تصادفات در بزگراه ها و بر اثر واژگونی بوده لذا شیب شیروانی را یک به 6 کردیم.

وی افزود: خط کشی هفت هزار کیلومتر در جاده های استان انجام شده است و سالانه 10 هزار کیلومتر خط کشی در استان کرمان می شود و هم اکنون سه پیمانکار در حال خط کشی جاده ها هستند.

** افتتاح 60 میلیارد تومان پروژه در هفته دولت کرمان
مقبلی گفت: هم اکنون به ارزش 78 میلیارد تومان پروژه برای نگهداری راه های استان کرمان در حال اجرا است و 13 پروژه در هفته دولت به ارزش 60 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: بهسازی و روکش آسفالت سیرجان - حاجی آباد، کمربندی سیرجان، سیرجان - بافت، بافت - سیرجان، بافت - کرمان، رابر - بنگان، تعمیر اساسی پل های بردسیر سیرجان، تعمین هفت دستگاه پل ورودی بم، اصلاح و ساماندهی آسفالت مسیر کرمان - بردسیر، روکش باند برگشت شهربابک - رفسنجان، احداث راهدارخانه ماهان، سیرچ و ارزوئیه در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان اظهار کرد: این اداره کل در پنج ماه گذشته 28 مورد فعالیت در حوزه ایمنی راه ها با هزینه 17 میلیارد و 600 میلیون تومان داشته است.
وی گفت: خط کشی جاده ها، اجرای شیار لرزاننده (6 هزار متر طول)، تهیه و نصب گاردریل (4 کیلومتر)، تعمیر گاردریل (3کیلومتر)، تعمیر پایه پل (500 متر طول)، تهیه و نصب چشم گربه ای ازجمله این فعالیت ها در حوزه ایمنی است.

مقبلی افزود: اقدامات حوزه ایمنی راه ها عمدتا از محل اعتبارات 95 بوده است و با اعتبارات سال 96 اقدامات موثری در کاهش تلفات جاده ای می توان انجام داد.

وی همچنین از اعطای تسهیلات به متقاضیان برای حوزه نوسازی و تکمیل حوزه مسافری در استان کرمان خبر داد و گفت: وام 6 درصد به متقاضیان تعویض خوروهای مسافربری بین شهری فرسوده برای تعویض خودرو تعلق می‌گیرد.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده زیر نظر این سازمان و وزارت راه و شهرسازی است.
هم اکنون 10 هزار کیلومتر راه آسفالته و 10 هزار کیلومتر راه خاکی در استان کرمان وجود دارد.
دوم تا هشتم شهریورماه بمناسبت سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت نامگذاری شده است .
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

پربازدید ها

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

۴ محصول ایران خودرو پیش فروش شد/ تولید ۴۸۰ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو توسط ایران خودرو در سال گذشته

کشف ۵ انبار احتکار لوازم خودرو در کرمان

رئیس اتاق کرمان: با تمرکز بر معادن، اقتصاد استان ۱۵ تا ۲۰ سال آینده با مشکل روبرو خواهد شد

نرخ زولبیا و بامیه در کرمان اعلام شد

سرمازدگی اخیر به باغ‌های پسته استان چقدر خسارت وارد کرد؟

هزینه هر پیامک چگونه محاسبه می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)