کد خبر: ۲۴۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون وزیر بهداشت :
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که اداره کردن معاونت وزارت خانه و دانشگاه همزمان امکان پذیر نیست، اعلام کرد: با کمک عقل جمعی در استان کرمان فرد شایسته ای برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان باید مشخص نمایند تا بهتر از گذشته دانشگاه علوم پزشکی را اداره کند.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که اداره کردن معاونت وزارت خانه و دانشگاه همزمان امکان پذیر نیست، اعلام کرد: با کمک عقل جمعی در استان کرمان فرد شایسته ای برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان باید مشخص نمایند تا بهتر از گذشته دانشگاه علوم پزشکی را اداره کند.

معاون وزیر بهداشت و درمان در خصوص برنامه های خود برای معاونت وزارت بهداشت، گفت: معاونت چندین فعالیت اصلی و اساسی دارد و در هر حوزه باید اقداماتی انجام گیرد.

علی اکبر حقدوست ادامه داد: معاونت برنامه ریزی و هماهنگی، برنامه های متعددی در حوزه سلامت با تولیت وزارت بهداشت در داخل و خارج سازمان در حال انجام دارد که برنامه های بسیار موثری هستند، در عین حالی که موفقیت های زیادی داشتند، اما نارسایی ها و ایراداتی نیز وجود داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: آنچه که بسیار مهم است، هماهنگی بین برنامه ها و فعالیت ها به حداکثر ممکن برسد، تلاش زیادی برای افزایش هماهنگی بین ما و سایر واحدهای داخل و خارج وزارت بهداشت، خواهیم کرد.

وی با بیان این مطلب که هر یک از معاونت های وزارت بهداشت اقدامات بسیار خوبی انجام می دهند، اظهار کرد: اما گاهی اوقات این امکان وجود دارد که هماهنگی لازم بین معاونت ها وجود نداشته باشد، به طور مثال باید معاونت آموزشی برای برنامه های جدید خود از دو بعد به مساله نگاه کند و اگر رشته جدیدی تعریف می شود باید ارزیابی کند که این رشته جدید چه میزان به نیازهای جامعه جواب می دهد و آیا منطبق بر نیازهای جامعه است و جامعه به چه تعداد از آن تخصص نیازدارد، ضمن آنکه باید از لحاظ علمی سرآمدی کشور در سطح جهان کاملا مشهود باشد.

حقدوست از لزوم تقویت زبان گفتگوی مشترکی بین معاونت ها سخن به میان آورد و عنوان کرد: ایجاد زبان مشترک و حداکثر هماهنگی بین واحدها از مهمترین کارهایم در وزارت بهداشت و درمان است.

وی به برنامه های راهبردی و کلان اشاره کرد و افزود: با در نظر گرفتن همه محدودیت های که وجود دارد باید برای آینده برنامه های رو به جلو ما متناسب با همه محدودیت ها باشد، همچنین برنامه های راهبردی که بتواند همه حوزه ها را هماهنگ با اهداف سلامت سوق دهد، در دستور کار داشته باشیم.

معاون وزیر بهداشت و درمان تصریح کرد: برای رسیدن به هماهنگی حداکثری و برنامه های جامع، همه جانبه و آینده گرایانه نیاز است که دانشگاه ها را تقویت و پروژه های جدیدی را در هیئت امنا بوجود بیاوریم، همچنین مدیریت غیر متمرکز را در وزارتخانه به حداکثر برسانیم. 

وی با بیان این مطلب که اداره کردن معاونت وزارت خانه و دانشگاه همزمان امکان پذیر نیست، اعلام کرد: با کمک عقل جمعی در استان کرمان فرد شایسته ای برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان باید مشخص نمایند تا بهتر از گذشته دانشگاه علوم پزشکی را اداره کند.

حقدوست ادامه داد: برای انتخاب فرد اصلح برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان زمان نیاز است و بنده معتقدم که عقل جمعی همواره بهتر تصمیم می گیرد، بنابراین اگر بخواهیم، براساس نظر نخبگان دانشگاه و هماهنگی حداکثری مدیریت های استان تصمیم گرفته شود، به زمان نیاز داریم و تا زمان انتخاب فرد اصلح بایستی کار ریاست دانشگاه علوم پزشکی و معاونت وزارتخانه را با هم انجام دهم. 

وی عدالت در سلامت را یکی از اولویت های اصلی و اساسی وزارت بهداشت که به خوبی توانسته است در این زمینه نقش ایفا کند، دانست و اظهار کرد: عقب افتادگی های جنوب استان کرمان قابل توجه هستند، اما اگر به روند رو به رشد حوزه سلامت جنوب استان توجه کنیم، در می یابیم که سرعت ارتقای بهداشت و درمان جنوب استان کرمان در سال های اخیر بیشتر از سایر استان های دیگر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان رشد حوزه سلامت را متناسب با رشد سایر حوزه ها دانست و بیان کرد: اگر رشد سلامت و درمان را در مناطق بخواهیم داشته باشیم باید پزشک متخصص در مناطق جنوبی و محروم خدمت کند، حال حضور یک پزشک متخصص در مناطق محروم صرفا با دستور، فشار و زور امکان پذیر نیست، بنابراین اگر زیرساخت های اجتماعی به حداقل نرسیده باشد، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که پزشکان متخصص در آن مناطق مستقر شوند.

وی از همدلی و وفاق برای ایجاد رشد متوازن سخن گفت و افزود: سرعت رشد حوزه سلامت در جنوب استان کرمان از سایر مناطق قطعا جلوتر است.

حقدوست رسانه ها را ابزارهای خوبی برای خدمت رسانی بهتر دانست و ضمن تشکر از رسانه های، تصریح کرد: مشتاق شنیدن پیشنهادات و نظرات عملی که بتواند بنده را در این مسئولیت کمک کند، هستم. 
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

معاون سازمان صمت کرمان: سیمان را احتکار می‌کنند تا گران‌تر بفروشند

علت اصلی شهادت سردار حجازی چه بود؟

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

ابلاغ دستورالعمل بخشودگی جرایم مالیاتی

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

ظریف کاندیدای مورد اجماع احزاب اصلاح‌طلب است

روشن نبودن حضور یا عدم حضور رئیسی؛ تاکتیک اصولگرایان برای جلب توجه

یک واکسن نانوذره‌ای ضدکرونا در آمریکا به مرحله کارآزمایی بالینی رسید

تزریق واکسن کرونا رایگان است

پربازدید ها

سعید محمد: مهدی جهانگیری تبرئه شد/ محکومیت او در پرونده جدید برای خرید 600 هزار یورو ارز مسافرتی توسط یکی از زیردستانش است

روحانی: وقتی شرایط کرونا خوب می‌شود همه می‌گویند دلیل موفقیت ما بودیم، وقتی شرایط تغییر می‌کند همه می‌خواهند به گردن دیگری بیندازند/ هفته سختی پیش رو داریم

مرعشی: جامعه به‌دنبال حرف‌های جدید است و هنوز آن را پیدا نکرده است/ انتخابات باید محل رقابت برنامه‌ها باشد اما در کشور ما صحنه جنگ شعارهاست/ مشارکت هیجانی نیازمند دادن پاسخ متناسب است که در این مورد واقعاً تردید وجود دارد

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: ممکن است نامزد پنهان را دقیقه نود رونمائی کنیم/ توصیه رهبری به سید حسن خمینی هیچ پیام انتخاباتی به اصلاح‌طلبان ندارد/ حسن آقای خمینی در انتخابات پیش رو به نفع کاندیدای جبهه اصلاحات موضع خواهد گرفت/ جناحی که خودش را پیروز انتخابات 1400 می‌داند علاقه‌ای ندارد که انتخابات پرشور برگزار شود

تصادفات خودروهای حامل افاغنه باعث اجحاف و زحمت نیروی انتظامی می شوند/قاچاق اتباع خارجی برای استان معضل است

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)