کد خبر: ۲۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
تفاوت دیدگاه جمعیت هلال‌احمر و بخش خصوصی بر سر تأسیس داروخانه‌ها؛
اعتراض داروسازان در قالب انجمن یا به‌صورت فردی برای جلوگیری از گسترش داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر مربوط به چند سال گذشته است و ازآنجا آغاز شد که داروخانه‌ها، گسترش داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر را مانعی برای حضور بخش خصوصی در این عرصه دانستند.
گفتار نو/ ماهان فرح‌بخش:

اعتراض انجمن داروسازان برای جلوگیری از گسترش داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر مربوط به چند سال گذشته است و ازآنجا آغاز شد که داروخانه‌ها و انجمن‌های داروسازی در شهرهای مختلف، گسترش داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر را مانعی برای حضور بخش خصوصی در این عرصه دانستند.

اکثر داروخانه‌داران عنوان می‌کنند اکنون شرایط بحرانی بر کشور حاکم نیست و در این شرایط چرا هلال‌احمر باید به فروش دارو بپردازد و ادامه می‌دهند که فروش دارو اصلاً در اساس‌نامه هلال‌احمر وجود ندارد پس بر چه اساسی این جمعیت اقدام به فروش دارو می‌کند و با این کار بخش خصوصی را تحت‌فشار قرار می‌دهد و بهتر است دولت این امور را به بخش خصوصی بسپارد.

رئیس سابق سازمان غذا و دارو در صحبت‌هایی به این اعتراضات واکنش نشان داده بود و اظهار کرد: چالش با داروخانه‌های هلال‌احمر مربوط به داروسازان است و بر همین اساس، توسعه این قبیل داروخانه‌ها را نخواهیم داشت.

رسول دیناروند در واکنش به این سؤال که مسئولان هلال‌احمر عنوان می‌کنند کار تجاری در داروخانه‌های هلال‌احمر انجام نمی‌دهند، گفت: خدمتی است که تجارت هم محسوب می‌شود و طبیعی است.

وی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم داروخانه‌های هلال‌احمر را تعطیل کنیم، بلکه می‌خواهیم توسعه پیدا نکنند و بخش خصوصی توانمند است و می‌تواند این کار را انجام دهد.
معاون سابق وزیر بهداشت گفت: در دو سال اخیر، حداقل توسعه داروخانه‌های دولتی را شاهد بوده‌ایم.

امروز هم در نشست خبری مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان این مورد مطرح شد که آیا جمعیت هلال‌احمر برای احداث داروخانه در شهرستان‌ها برنامه‌ای دارد؟

جمعیت هلال‌احمر داروخانه‌های خود را گسترش نمی‌دهد

معاون بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: جمعیت هلال‌احمر داروهایی را در  استان تأمین می‌کند که متقاضی آن در استان شاید به سه نفر برسد و مطمئناً برای داروخانه‌های بخش خصوصی صرفه اقتصادی ندارد.

مجید اشرف گنجویی افزود: صنف داروسازان به‌نوعی تبلیغ می‌کنند که اگر داروخانه‌های هلال‌احمر نباشد یا تعطیل شوند اشتغال در بخش خصوصی بیشتر خواهد شد، تفاوت دیدگاهی در این بخش وجود دارد و جمعیت هلال‌احمر این موضوع را قبول ندارد و با یک نگاهی کلی متوجه خواهیم شد که داروخانه‌های هلال‌احمر به همان نسبت اشتغال ایجاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: بنا بر همین مسائل جمعیت هلال‌احمر متعهد شده تا داروخانه‌های خود را گسترش ندهد و به همین تعداد داروخانه در سطح کشور بسنده و این تعداد را حفظ می‌کند و بر تعداد داروخانه‌های خود نخواهد افزود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر این بوده تا درجاهایی که داروخانه وجود ندارد اقدام به احداث داروخانه نماید، به‌عنوان‌مثال در شهرستان بم متقاضی احداث داروخانه  بودیم اما گفتند که خودمان این کار را انجام خواهیم داد.

پیگیر بازگشایی داروخانه هلال‌احمر سیرجان هستیم

به گزارش گفتار نو، معاون بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان به تعطیلی داروخانه هلال‌احمر سیرجان اشاره کرد و گفت: متأسفانه داروخانه سیرجان با 32 سال سابقه فعالیت پروانه‌اش تمدید نشده و بالطبع قراردادش با این وضعیت با بیمه‌ها لغو گردیده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

اشرف گنجویی ابراز امیدواری کرد: با تغییرات جدیدی که در سطح وزارت بهداشت صورت گرفته امیدواریم پروانه داروخانه سیرجان صادر شود. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

استاندار کرمان: قوانین و مقررات از موانع اصلی تولید محسوب می‌شوند/ باید به قشر ضعیف تر جامعه راهکار بدهیم و آنها را توانمند کنیم

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

پربازدید ها

وقوع انفجار و تخریب دو واحد مسکونی در کرمان

در اثر ریزش معدن در فاریاب یک نفر جان باخت

مخدوش کردن پلاک جرم در جرم است

۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دز مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور است/۳۰۴ بیمار در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

آیا می‌شود به ریشه کنی کرونا امیدوار بود

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)