کد خبر: ۲۴۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
وزير ارتباطات از ارايه ليستي حاوي ٨٠٠٠ كانال تلگرامي به اين وزارتخانه خبر داد و گفت: با بررسي‌هاي انجام شده برخي از اين كانال‌ها كه حاوي مسائل غيراخلاقي هستند، مسدود مي‌شوند.
وزير ارتباطات از ارايه ليستي حاوي ٨٠٠٠ كانال تلگرامي به اين وزارتخانه خبر داد و گفت: با بررسي‌هاي انجام شده برخي از اين كانال‌ها كه حاوي مسائل غيراخلاقي هستند، مسدود مي‌شوند. 

محمدجواد آذري جهرمي با تاكيد بر اينكه يكي از بهره‌برداران فناوري كوانتوم وزارت ارتباطات است، افزود: بر اين اساس بايد اولويت‌هاي پژوهشي تعريف و اين اولويت‌ها به مراكز پژوهشي وابسته با وزارت ارتباطات ارايه شود. وزير ارتباطات وظيفه اين وزارتخانه را در ارتقاي فناوري ذكر كرد و يادآور شد: به منظور حركت از فناوري فعلي به سمت فناوري‌هاي تعريف شده بايد پروژه‌هايي تعريف و از آن حمايت كنيم.

 او اضافه كرد: به منظور كاربردي كردن فناوري كوانتوم در عرصه‌هاي فناوري ارتباطات با سازمان انرژي اتمي نشستي برگزار خواهيم كرد و در اين زمينه تلاش مي‌كنيم از طريق مراكز تحقيقاتي و وزارت ارتباطات از پروژه‌هاي اين حوزه به عنوان طرح‌هاي زيرساختي حمايت كنيم.

رسيدگي به كانال‌هاي غير اخلاقي تلگرام
 وزير ارتباطات با اشاره به وضعيت كانال‌هاي تلگرامي حاوي محتواي مخالف با ارزش‌هاي كشور اظهار كرد: ملاحظات فرهنگي در فضاي مجازي بسيار حايز اهميت است، از اين رو بايد در عرصه فضاي مجازي حاكميت كشور لحاظ شود. وي با تاكيد بر اينكه كشيدن موضوعاتي مانند تعداد كانال‌هاي در دسترس و همچنين تعداد كانال‌هاي بسته شده در رسانه‌ها كمكي به حل مسائل نمي‌كند، خاطرنشان كرد: به نظر مي‌رسد به جاي دعوا كردن در عرصه رسانه در عرصه اجرا نيز هماهنگي‌هايي صورت گيرد.

 در حال حاضر در اصول و قوانين، اختلافي ميان مديران دستگاه‌هاي قضايي و دستگاه‌هاي اجرايي وجود ندارد و ما تلاش خواهيم كرد تا براي صيانت از فرهنگ اقدام كنيم. دراين راستا ليستي از سوي دادستاني كشور به وزارت ارتباطات ارسال شده كه در آن اعلام شده بايد نسبت به ۸۰۰۰ كانال برخورد لازم صورت گيرد. وزير ارتباطات با تاكيد بر اينكه بررسي ۸۰۰۰ كانال در دستور كار اين وزارتخانه قرار گرفته است يادآور شد بررسي‌ها نشان داد كه برخي از اين تعداد داراي مصاديق غيراخلاقي بودند كه نسبت به مسدود كردن اين كانال‌ها اقدام و گزارش آن به دادستاني اعلام شده است. ما همه تلاش خود را خواهيم كرد تا اين حوزه ساماندهي شود و در اين عرصه از قوه قضاييه كمك خواهيم گرفت. 

وزير ارتباطات با تاكيد بر اينكه اختلاف نظري درباره فيلترينگ وجود ندارد، گفت: براي فيلترينگ يا نياز به حكم مستقيم قاضي وجود دارد يا مصوبه كارگروه تعيين مصاديق و در اين مساله كسي اختلاف نظري ندارد. وي در عين حال با بيان اينكه در برخي از موارد نيز اختلاف نظراتي وجود دارد، ادامه داد: يكي از موارد اختلاف راي‌گيري آن اين است كه آن هم اقتضاعات خود را طلب مي‌كند و در كارگروه تعيين مصاديق نشست‌هايي براي حل اختلافات در حال برگزاري است. 

وي همچنين به ممنوعيت اپليكيشن‌هاي ايراني در اپل اشاره كرد و توضيح داد: وقتي كشور حركت خود را به سمت رشد و توسعه آغاز كرد نقطه قوت آن توسعه علم است ولي دشمن به سمت منع و محروم كردن مردم از فرآيندها مي‌كند و اين همان اقدام اخيري است كه دولت امريكا با فشار بر شركت اپل انجام داده است. 

حذف اپليكيشن‌هاي ايران از سيستم اپل درست نبوده است و به نوعي مقابله با حركت جمهوري اسلامي ايران در عرصه فناوري و ايجاد خدمات بوده است. وزير ارتباطات با تاكيد بر اينكه اين مساله پيگيري مي‌شود، خاطرنشان كرد: اين موضوع از سوي وزير امور خارجه و از سوي وزارت در حال پيگيري است و اميدواريم مساله موجود حل شود و مشكلاتي براي ارايه‌دهندگان خدمات در عرصه‌هاي فناوري‌هاي فضاي مجازي ايجاد نكند. ما به مقررات بين‌المللي در اين مورد پايبنديم و اميدواريم آنها هم به مقررات بين‌المللي پايبند باشند. ‌اگر تعاملي دراين زمينه صورت نگيرد، وزارت ارتباطات دستش در اين زمينه خالي نيست.
منبع: اعتماد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اطلاعی از نامه فرماندهان سپاه به رهبری برای حضور رئیسی در انتخابات ندارم

گروه‌ها و شخصیت‌های جبهه اصلاح طلب، تعیین کاندیدای نهایی را توسط "جبهه اصلاح طلبان ایران”پذیرفته اند

آتش‌سوزی در خروجی دهانه پل تیر در محور جبالبارز جیرفت به سمت کرمان

وزیر بهداشت: تزریق خارج از ضابطه به مراجع قضایی معرفی شود/ قسم خورده ایم به مردم رسیدگی کنیم/ بر اجرای پروتکل ها اصرار بی وقفه داشته باشید

تاثیر واکسن کرونا تنها ۶ ماه ماندگار است

بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرائم رانندگیری/پایان دی ماه سال ۱۴۰۰ آخرین فرصت بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرایم

شروط وزارت بهداشت برای واردات واکسن با ارز نیمایی/واکسیناسیون کرونا رایگان و فقط از طریق مراکز بهداشتی درمانی انجام شود

استان کرمان با تنش آب شرب مواجه است/ تنش کم‌آبی در سه شهرستان کرمان، رفسنجان، زرند

اعترافات قاتل بی‌رحم دختربچه ۱۳ ساله جیرفتی

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

پربازدید ها

سعید محمد: مهدی جهانگیری تبرئه شد/ محکومیت او در پرونده جدید برای خرید 600 هزار یورو ارز مسافرتی توسط یکی از زیردستانش است

روحانی: وقتی شرایط کرونا خوب می‌شود همه می‌گویند دلیل موفقیت ما بودیم، وقتی شرایط تغییر می‌کند همه می‌خواهند به گردن دیگری بیندازند/ هفته سختی پیش رو داریم

مرعشی: جامعه به‌دنبال حرف‌های جدید است و هنوز آن را پیدا نکرده است/ انتخابات باید محل رقابت برنامه‌ها باشد اما در کشور ما صحنه جنگ شعارهاست/ مشارکت هیجانی نیازمند دادن پاسخ متناسب است که در این مورد واقعاً تردید وجود دارد

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: ممکن است نامزد پنهان را دقیقه نود رونمائی کنیم/ توصیه رهبری به سید حسن خمینی هیچ پیام انتخاباتی به اصلاح‌طلبان ندارد/ حسن آقای خمینی در انتخابات پیش رو به نفع کاندیدای جبهه اصلاحات موضع خواهد گرفت/ جناحی که خودش را پیروز انتخابات 1400 می‌داند علاقه‌ای ندارد که انتخابات پرشور برگزار شود

تصادفات خودروهای حامل افاغنه باعث اجحاف و زحمت نیروی انتظامی می شوند/قاچاق اتباع خارجی برای استان معضل است

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)