کد خبر: ۲۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
دکتر عقیلی:
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی، افزایش جمعیت سالمند و صنعتی شدن را دو دلیل رشد سرطان در طی سال های آینده در کشور بر شمرد.
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی، افزایش جمعیت سالمند و صنعتی شدن را دو دلیل رشد سرطان در طی سال های آینده در کشور بر شمرد.

دکتر مهدی عقیلی در ارتباط با برگزاری دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و دوزادهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران، گفت: این کنگره پیرو ادامه کنفرانس هایی بوده که سالانه از طرف انجمن برگزار شده اما خوشبختانه امسال این کنگره برای دومین باربه صورت بین المللی برگزار می شود و از اساتید و صاحبنظران داخل و  و خارج کشور برای ارائه آخرین دست آوردهای تشخیص ودرمان سرطان دعوت به عمل می آید.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به اینکه امسال سعی شده موضوعات متفاوتی از سال گذشته مطرح  شود، اضافه کرد: هر کدام از موضوعات در دو جلسه روزانه به صورت سخنرانی و بحث برگزار می شود، همچنین پنل های آموزشی به صورت معرفی بیماران و روش های چالش برنگیز در این کنگره مطرح می شود.

عقیلی ادامه داد: انجمن رادیوتراپی با همکاری سازمان های علمی سرطان شناسی در دنیا همچون سازمان های علمی اروپایی و همچنین سازمان های داخلی مرتبط با سرطان و دانشگاه های علوم پزشکی کشور برنامه های آموزشی مشترک بر اساس تفاهم نامه های صورت گرفته اجرا خواهد کرد.

وی افزود: در این کنگره سعی شده است تا از اساتید انکولوژی کشورهای حوزه منطقه ای شرق مدیترانه مثل خاورمیانه در این کنگره دعوت بعمل آید و همچنین مهمانانی از آمریکا، انگلستان، ایتالیا، فرانسه و سوئیس برای شرکت در این کنگره دعوت شده اند. یکی از اهداف بلند مدت این کنگره بین المللی که امسال برای دومین برگزار میشود معرفی ایران بعنوان مرکز انکولوژی شرق مدیترانه است که با توجه به توانایی های علمی و پژوهشی وجود زیرساخت های لازم در کشور برای این امر است که امیدوارم با کمک وزارت بهداشت و مراکز علمی داخلی، بین المللی و منطقه ای در سال های آینده بتوانیم به این هدف دست یابیم.

عقیلی ادامه داد: یکی از کارهای جدیدی که امسال در این کنگره خواهیم داشت، دعوت از سازمان های مردم نهاد و خیریه است که در امر کمک به بیماران سرطانی خدمت رسانی می کنند. سازمان های مردم نهاد همیشه در کنار سازمان ها و مراکز علمی به عنوان یکی از بازوهای کمکی در مبازه با سرطان نقش اساسی دارند و هدف برگزار کنندگان این کنگره از این کار، معرفی وتعامل سازنده و بهتر با این سازمانها جهت خدمت رسانی بهتر به بیماران سرطانی است.

این متخصص پرتودرمانی و انکولوژی در ارتباط با سرطان های شایع، گفت: تومورهای پستان، دستگاه گوارش (مثل معده، مری، پانکراس،کولون)، سر و گردن و دستگاه ادرای(همچون کلیه، پروستات و مثانه)، زنان و... از شایع ترین سرطان ها بوده و امسال یک روز را در این کنگره به مبحث تومورهای متاستاتیک اختصاص داده ایم.

وی ادامه داد: تومورهای متاستاتیک به این معنا بوده که بیماری از مراحل اولیه و موضعی خارج و در بدن گسترش پیدا کرده است. مهم بوده که بدانیم با این بیماران چگونه رفتار کنیم و سعی ما بر این بوده که از تمام گروه های هدفی که در تشخیص ودرمان سرطان نقش دارند اعم از پاتولوژی، رادیولوژی، جراحان عمومی، متخصصان گوش،حلق و بینی، زنان و زایمان و... در این زمینه دعوت به عمل آورده تا با بهترین زبان مشترک به درمان بیماران سرطانی بپردازیم.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی با بیان اینکه در کشور ما در سال های آینده به دو دلیل توجه به سرطان اهمیت دارد، گفت: اولین دلیل به خاطر بالا رفتن سن در هرم جمعیتی بوده و بروز بیشتر این بیماری در سنین بالاتر به علت تغییرات کروموزومی، عوامل محیطی و کم شدن مقاومت بدن، ممکن است به وجود آید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشور ما به سمت صنعتی شدن، آلودگی های محیطی، استفاده از تغذیه نامناسب، فعالیت های بدنی کمتر و... پیش می رود با افزایش سرطان بیشتر در شهرها نسبت به روستاها مواجه هستیم البته ابتلا به سرطان فاکتورهای متعددی دارد و به این معنا نبوده که افراد با داشتن یک فاکتور حتما مبتلا به سرطان می شوند. اما با رعایت پیشگیری و تصحیح عادات زندگی می توان از ابتلا به نیمی از سرطان ها پیشگیری کرد.

دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و دوزادهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران ۲۲ تا ۲۴ آذر ۹۶ در هتل المپیک تهران برگزار می شود.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

معاون سازمان صمت کرمان: سیمان را احتکار می‌کنند تا گران‌تر بفروشند

علت اصلی شهادت سردار حجازی چه بود؟

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

ابلاغ دستورالعمل بخشودگی جرایم مالیاتی

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

ظریف کاندیدای مورد اجماع احزاب اصلاح‌طلب است

روشن نبودن حضور یا عدم حضور رئیسی؛ تاکتیک اصولگرایان برای جلب توجه

یک واکسن نانوذره‌ای ضدکرونا در آمریکا به مرحله کارآزمایی بالینی رسید

تزریق واکسن کرونا رایگان است

پربازدید ها

دستگیری قاتل دختر بچه ۱۳ ساله کمتر از ۲۴ ساعت

۸ شهر استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

محموله جدید واکسن کرونا فردا به کرمان می رسد/ واکسیناسیون حدود 19 هزار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دکتر قلابی چگونه به تور پلیس بم افتاد

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

شهروندان در محل اجرای ماموریت‌های انتظامی تجمع نکنند

ورود ۲۱ هزار و ۳۰۰ دوز واکسن به استان/ جانبازان و کادر درمانی واکسینه می‌شوند

آخرین وضعیت تولید واکسنهای ایرانی کرونا/ تمدید محدودیتهای کرونایی تا پایان هفته جاری

یک واکسن نانوذره‌ای ضدکرونا در آمریکا به مرحله کارآزمایی بالینی رسید

تزریق واکسن کرونا رایگان است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)