کد خبر: ۲۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست مجتمع قضائی 22 بهمن در تشریح جزئیات پرونده اختلاس بنیاد مسکن کرمان اظهار کرد: مدیران مالی اسبق بنیاد مسکن استان کرمان با همکاری یکی از مدیران ارشد این مجموعه در تهران مبادرت به اختلاس مبلغ پنج میلیارد و چهارصد میلیون ریال کرده بودند.
سرپرست مجتمع قضائی 22 بهمن در تشریح جزئیات پرونده اختلاس بنیاد مسکن کرمان اظهار کرد: مدیران مالی اسبق بنیاد مسکن استان کرمان با همکاری یکی از مدیران ارشد این مجموعه در تهران مبادرت به اختلاس مبلغ پنج میلیارد و چهارصد میلیون ریال کرده بودند.

به گزارش گفتارنو  منصور با بیان اینکه این اختلاس‌ها در سال‌های 1388 تا 91 صورت گرفته است، افزود: این متهمان با همکاری یکدیگر مبادرت به برداشت غیر قانونی وجه ازحساب‌های بنیاد مسکن از محل اعتبارات عمرانی بانک جهانی و اعتبارات ملی و استانی کرده‌اند.

سالاری درادامه بیان داشت: این افراد باصدور چک‌های غیر قانونی اقدام به برداشت وجه می‌کردند که با شناسایی وزارت اطلاعات و همکاری سازمان بازرسی استان کرمان بازداشت شدند.

این مقام قضایی گفت: پس از رسیدگی و انجام مراحل  دادرسی متهمان به حبس، انفصال دائم از خدمات دولتی، و رد وجوه مورد اختلاس به دولت محکوم شدند.

بررسی قاطع پرونده اختلاس کارخانه  کک سازی پالایش قطران شهرستان زرند
سرپرست مجتمع قضائی 22 بهمن (محاکم) کرمان در ادامه از پیگیری پرونده اختلاس کارخانه کک سازی پالایش قطران شهرستان زرند گفت: این کارخانه یکی از کارخانه‌های زیر مجموعه تهیه و تولید مواد معدنی در ایران است که در پی گزارشات واصله، سازمان بازرسی از سال 93 به این موضوع ورود و به تحقیقات ادامه داده است.

این مقام قضایی گفت: پس از گزارشات واصله و بررسی کارشناسی و تخصصی توسط سازمان بازرسی کل استان مشحص شد که 7 نفر از متهمان با همکاری یکدیگر کک مرغوب را با کک نامرغوب ترکیب و به عنوان کک مرغوب در بازار توزیع می‌کردند.

سالاری افزود: با احراز شدن اتهامات و جرائم و تشکیل پرونده هفت نفر از متهمین اصلی شناسایی و دستگیر و پس از انجام تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه ارسال شده است.

رئیس شعبه 102 دادگاه عمومی جزائی کرمان یادآور شد: پس از تکمیل مستندات ودر تاریخ تعیینی به اتهام متهمان رسیدگی خواهد شد.

کاهش زمان رسیدگی در محاکم جزائی کرمان

سرپرست مجتمع قضائی 22 بهمن (محاکم) کرمان در ادامه افزود: باتوجه به تاکیدات ریاست قوه قضائیه و دستور ریاست کل دادگستری استان کرمان مبنی بر تسریع در رسیدگی و کاهش زمان دادرسی این موضوع به صورت جدی در دستور کار محاکم جزائی کرمان قرار گرفته است.

وی افزود: باتمهیدات اندیشیده شده زمان رسیدگی به پرونده‌های موجود در محاکم قضائی مرکز استان کرمان از 6 ماه به میانگین 40 روزه کاهش یافته است.

این مقام قضائی تاکید کرد: تمام رسیدگی‌های بارعایت دقیق آئین دادرسی و موازین قانونی صورت می گیرد .

وی در ادامه با اشاره به این که شعبه ویژه‌ای برای جرائم سازمان یافته تشکیل  شده است، افزود: جرائم سازمان یافته، جرائمی هستند که بیش از سه نفر در آن مشارکت داشته باشند و امنیت جامعه و اجتماع را مخدوش کنند محاکم جزائی با این گونه جرائم قاطعانه سریع و بادقت رسیدگی خواهند کرد.

سالاری ضمن اشاره به اهمیت امنیت اجتماعی گفت: با جرائم سازمان یافته، مخلین نظم و امنیت  باتوجه به اهمیت موضوع و بااختصاص شعبه‌ای ویژه با حساسیت خاص پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)