کد خبر: ۲۴۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
با برگزاری نشست شورای شهر کرمان؛
منصور کمالی نامزد تصدی شورای شهر گفت: اگر شهردار شوم یکی از معاونان و یکی از شهرداران مناطق خانم خواهد بود و هیچ‌گونه تبعیض جنسیتی برای پست‌های قائل نخواهم شد.

گفتار نو/ گروه جامعه:

نامزد تصدی شورای شهر گفت: اگر شهردار شوم یکی از معاونان و یکی از شهرداران مناطق خانم خواهد بود و هیچ‌گونه تبعیض جنسیتی برای پست‌های قائل نخواهم شد.

منصور کمالی نامزد تصدی شورای شهر افزود: اگر شهردار شوم یکی از معاونان و یکی از شهرداران مناطق خانم خواهد بود و هیچ‌گونه تبعیض جنسیتی برای پست‌های قائل نخواهم شد.

منصور کمالی بابیان اینکه شهر پاک، شهر شاد و شهر هوشمند را به‌عنوان شعار خود برگزیده‌ام، اظهار کرد: باید از پروژه محوری خارج شویم و برنامه محوری را مدنظر قرار دهیم و برنامه من به عالم زاده دیگر نامزد شهرداری کرمان بسیار نزدیک است.

وی احداث تراموا را از گزینه‌های مثبت برای حل مشکلاتی از شهر کرمان دانست و بابیان اینکه باید مردم را تشویق به استفاده از دوچرخه کنیم، عنوان کرد: این نیست که بخواهیم عادت‌های مردم را تغییر کنیم بلکه باید عادت‌ها را به این سمت‌ها سوق دهیم.

وی به احداث زیرگذر در نزدیک گنبد جبلیِه اشاره کرد و ادامه داد: یک شهر هوشمند از بسیاری کارهای اشتباه جلوگیری می‌کند و اکنون باوجود تکنولوژی می‌توان پروژه‌ها را هم از راه دور مدیریت کرد.

وی تصریح کرد: برنامه 100 روزه خود را در 100 روز عملی خواهم کرد و لازم است تا همه مشارکت کنند.

کمالی بیان کرد: اگر شهردار شوم یکی از معاونان و یکی از شهرداران مناطق خانم خواهد بود و هیچ‌گونه تبعیض جنسیتی قائل نخواهم شد.

چناریان عضو شورای شهر گفت: لازمه اجرای برنامه‌ها تأمین اعتبار و درآمد لازم است و شما به راه‌های جذب اعتبار را در برنامه‌تان اشاره نکردید

وی افزود: چندین ایده نو در برنامه‌تان مشاهده کردم که از این بابت از شما تشکر می‌کنم.

کمالی بابیان اینکه بها دادن به بافت تاریخی ایجاد درآمد می‌کند، خاطرنشان کرد: یک خط‌کشی سفید و زرد در خیابان‌های شهر وجود ندارد که راننده را شاداب کند و جذاب باشد، تابلوهای راهنما در سطح شهر هم کهنه هستند و اگر ترمیم شود خود درآمد می‌آورد.

این نامزد شهرداری ادامه داد: شهر خودگردان است و اگر همه‌چیز باهم پیش رود آن زمان برنامه‌های مدنظر محقق خواهد شد. همچنین بانک شهر و اوراق مشارکت وجود دارد ولی می‌توان مردم را تشویق کرد و همین‌طور خودروسازان و پسته داران را تا در شهر سرمایه‌گذاری کنند و می‌توان از این ظرفیت بهره برد.

علی بهرامی نایب‌رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: آیا گروه مدیریتی که اگر شما شهردار شدید شهردار از کرمان انتخاب می‌کنید و یا از تهران می‌آورید.

کمالی در پاسخ به این سؤال گفت: من تیمی همراه خود نخواهم آورد البته چند مشاور در تهران خواهم داشت تا من را کمک خواهند کرد و اکنون در نوشتن همین برنامه هم من را یاری کردند، من به‌هیچ‌عنوان گروه نخواهم آورد ولی اکنون با مشاهده وضعیت احساس می‌کنم چند فرد قوی باید در کنارم در شهرداری حضورداشته باشند.

این نامزد شهرداری اضافه کرد: باید افراد و کارکنان شهرداری را آموزش داد، امروزه شهردار باید یک دیپلمات باشد و دیگر زمان برداشتن بی‌سیم و بالای سر پروژه ایستادن تا پیمانکار بترسد و کار کند گذشته است.

سید مصطفی معین زاده میرحسینی عضو دیگر شورای شهر هم گفت: یک غیربومی برای شهرداری کرمان اعلام آمادگی کرده است جای تقدیر ئ تشکر دارد، برنامه جامع و کاملی بود و شما براساس این برنامه به بحث آموزش شهروندی اشاره کردید و به آن بها دادید که بسیار در شهرداری مؤثر است و جالب این است که در پایان هم برنامه زمان‌بندی دارید.

وی بیان کرد: با توجه به تراکم جمعیت هزینه، خدمات در کرمان سه برابر شهرهای دیگر است و به‌اصطلاح شما، شهر چاق است؛ راهکار شما درزمینهٔ چیست.

علی‌اکبر مشرفی خاطرنشان کرد: برنامه جامع و کاملی ارائه کردید نیاز به یک منابع مالی و امکانات و .. دارد، به‌عنوان‌مثال وقتی وارد شهرداری شدید می‌بینید که با منابع مالی محدود پروژه‌های زیادی وجود دارد و مشکلات خود را نشان می‌دهند و بر این اساس کل برنامه با مشکلات مالی که وجود دارد قابل‌اجرا نخواهد بود و باید به برنامه‌هایتان اولویت دهید، این اولویت‌ها چه خواهد بود.

محمدجواد کامیاب هم بیان کرد: اولویتی برای پروژه‌ها نیمه‌تمام در برنامه 100 روزه شما وجود ندارد و همین پروژه‌های نیمه‌تمام خود معضلی برای شهر کرمان است، لطفاً در این خصوص این پروژه‌های نیمه‌تمام در کجای برنامه شما جای دارند.

کمالی نامزد تصدی شهرداری کرمان بیان کرد: من متولد کرمان نیستم اما غیربومی هم نیستم و رفت‌وآمد دارم و اقوامی از من در کرمان سکونت می‌کنند و مدتی که در وزارت کشور بودم برنامه‌های کرمان را به‌صورت ویژه رصد می‌کردم.

وی افزود: درزمینهٔ تراکم هم این را بگویم که نباید به مردم بگوییم پول بدهید تا یک کاغذ به نام پروانه به شما بدهیم باید در این زمینه مشارکت کرد.

وی ادامه داد: ما باید به برنامه محوری برگردیم زیرا فرمت دنیا به این سمت رفته است و باید در هر کاری می‌کنیم به علم و دانش برگردیم. در اینجا باید بگویم که اکنون بخشی از ناراحتی ما مردم همین پروژه‌های نیمه‌تمام است.

دادخدا غضنفری دیگر نامزد شهرداری کرمان هم با تشریح برنامه‌های خود بابیان اینکه بانک جامعی از اطلاعات نداریم، گفت: برنامه‌های من در قالب 7 گروه 55 استراتژی تهیه‌شده است.

در پایان ارائه برنامه آخرین نامزد شهرداری کرمان اعضای شورا سؤالات خود را بیان کردند

ماه‌بانو معصوم زاده بابیان اینکه غضنفری از یک موقعیت بسیار اکادمیک یعنی دانشگاه کاندید شهرداری شده‌اند، اظهار کرد: شما چندین بار به پارکینگ اشاره کردید و امروز از مشکلات شهر ما نبود پارکینگ ادارات دولتی است و لازم بود تا این را در اولویت می‌گذاشتید، زیرا ادارات بدون پارکینگی داریم که مردم مراجعه می‌کنند و به علت پارک ماشین خود در یک مکان جریمه می‌شوند.

این عضو شورای شهر گفت: در بافت قدیم کرمان با ارتفاع پایین ساخت‌وساز هیچ سرمایه‌گذاری ورود نخواهد کرد و به گفته سیف الهی شهردار سابق کرمان دو سه نفر از مدیران شهری بیایند و در این بافت خانه بخرند و یا بسازند و اولویت داشته باشند برای حضور در بافت تاریخی و شاید آن‌وقت این بافت قدیمی کرمان رونق بگیرد.

منصور ایران‌منش هم بیان کرد: شما اشاره به صندوق توسعه مسکن داشتید، لطفاً برنامه‌های خود را در این زمینه تشریح کنید.

زهرا ایران‌منش خاطرنشان کرد: شهردار می‌تواند با استفاده از مشاوره فعالیت کنید و کارهای خود را به‌پیش ببرد.

این عضو شورای شهر که دغدغه زنان و بانوان شهر کرمان را دارد، ادامه داد: دیدگاه شما برای خانم‌ها که نیمی از جمعیت هستند چیست، آیا از اینکه باید امکانات تفریحی، فرهنگی و ورزشی جداگانه‌ای داشته باشند اعتقاددارید.

چناریان هم اشاره کرد: شما یک برنامه کاربردی نزدیک به واقعیت ارائه کردید و توجه به مسائل کاربردی در برنامه شما به‌طور واضح مشهود بود، اما در برنامه‌هایتان و مواردی که در ارتباط با مسائل اجرایی بود توجه و اشاره‌ای به پروژه‌های نیمه‌تمام و نیمه‌کاره شهر نکردید. نظر شما و برنامه شما در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام سطح شهر چیست.

علی بهرامی هم خاطرنشان کرد: در صورت شهردار شدن شما گروه مشاوره‌ای که باید در آینده در کنار شما قرار گیرد کرمانی خواهد بود؟ و اینکه شهرداری چگونه اداره می‌شود.

محمد فرشاد رئیس شورای شهر هم برنامه دادخدا غضنفری را یک برنامه جامع و کامل دانست و بیان کرد: خستگی باعث بی‌عدالتی نخواهد شد و ما تا ارائه برنامه آخرین نامزد شهرداری کرمان به کار خود ادامه خواهیم داد و استفاده می‌کنیم.

علی خدادادی هم بیان کرد: خوشبختانه برنامه شما از خودتان بود و نرفتید در اینترنت جستجو کنید و اینکه نشان می‌دهد برنامه را خود نوشتید. همچنین شما در برنامه‌تان در خصوص ترافیک این شهر اشاره نکردید درصورتی‌که امروز ترافیک از معضلات شهر کرمان است و این تقاطع های غیر هم‌سطح ترافیک را از مکانی به مکان دیگر منتقل کرده است و شهرداری از معضلاتش همین پروژه‌های نیمه‌تمام است، برنامه دقیق شما چیست.

معین زاده میرحسینی دیگر عضو شورای شهر هم گفت: شما به گردشگری به‌عنوان یکی از محورهای توسعه استان کرمان اشاره کردید. برای احیای برنامه‌های خود منابع مالی در نظر گرفتید و از کجا تأمین خواهد شد.

علی‌اکبر مشرفی هم اظهار کرد: تأمین منابع مالی جدید به‌سرعت امکان‌پذیر نخواهد بود، در ابتدای شروع به کار خود برای اجرای برنامه‌تان با توجه مشکلات شهرداری و نبود منابع مالی کافی امکان‌پذیر نیست. اولویت برنامه‌های شما چیست.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اطلاعی از نامه فرماندهان سپاه به رهبری برای حضور رئیسی در انتخابات ندارم

گروه‌ها و شخصیت‌های جبهه اصلاح طلب، تعیین کاندیدای نهایی را توسط "جبهه اصلاح طلبان ایران”پذیرفته اند

آتش‌سوزی در خروجی دهانه پل تیر در محور جبالبارز جیرفت به سمت کرمان

وزیر بهداشت: تزریق خارج از ضابطه به مراجع قضایی معرفی شود/ قسم خورده ایم به مردم رسیدگی کنیم/ بر اجرای پروتکل ها اصرار بی وقفه داشته باشید

تاثیر واکسن کرونا تنها ۶ ماه ماندگار است

بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرائم رانندگیری/پایان دی ماه سال ۱۴۰۰ آخرین فرصت بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرایم

شروط وزارت بهداشت برای واردات واکسن با ارز نیمایی/واکسیناسیون کرونا رایگان و فقط از طریق مراکز بهداشتی درمانی انجام شود

استان کرمان با تنش آب شرب مواجه است/ تنش کم‌آبی در سه شهرستان کرمان، رفسنجان، زرند

اعترافات قاتل بی‌رحم دختربچه ۱۳ ساله جیرفتی

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

پربازدید ها

دستگیری قاتل دختر بچه ۱۳ ساله کمتر از ۲۴ ساعت

۸ شهر استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

محموله جدید واکسن کرونا فردا به کرمان می رسد/ واکسیناسیون حدود 19 هزار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

دکتر قلابی چگونه به تور پلیس بم افتاد

آتش‌سوزی در خروجی دهانه پل تیر در محور جبالبارز جیرفت به سمت کرمان

ورود ۲۱ هزار و ۳۰۰ دوز واکسن به استان/ جانبازان و کادر درمانی واکسینه می‌شوند

شهروندان در محل اجرای ماموریت‌های انتظامی تجمع نکنند

اعترافات قاتل بی‌رحم دختربچه ۱۳ ساله جیرفتی

آخرین وضعیت تولید واکسنهای ایرانی کرونا/ تمدید محدودیتهای کرونایی تا پایان هفته جاری

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)