کد خبر: ۲۴۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست شهرداری کرمان:
سیدمحمد موسوی بر لزوم راه اندازی سامانه‌ هوشمندِ درخواست تاکسی در شهر کرمان تاکید کرد.
سیدمحمد موسوی بر لزوم راه اندازی سامانه‌ هوشمندِ درخواست تاکسی در شهر کرمان تاکید کرد.

سرپرست شهرداری کرمان صبح یکشنبه در نشست با مدیرعامل و کارکنان سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه در محدوده‌ مرکزی شهر، افزایش ظرفیت معابر یا ساخت پارکینگ به‌صرفه نیست، گفت: در این محدوده اولویتِ حمل‌ونقل، باید به وسایل نقلیه‌ عمومی اختصاص پیدا کند.

وی افزود: با افزایش تعداد خودروهای شخصی، به‌زودی معابر شهر کرمان دیگر ظرفیت تردد خودروهای شخصی را نخواهد داشت؛ بنابراین، باید خدمت‌رسانی در حوزه‌ حمل‌ونقل عمومی به سمتی برود که مردم احساس کنند استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، راحت‌تر و به‌صرفه‌تر است.

سرپرست شهرداری کرمان با بیان اینکه سال‌هاست که در کشور ما تاکسی به‌عنوان یک وسیله‌ حمل‌ونقل عمومی شناخته شده است، گفت: باید با هم‌پوشانی سیستم تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی، تلاش کنیم تا خدمات مطلوبی در حوزه‌ حمل‌ونقل عمومی به شهروندان ارائه کنیم.

موسوی با اشاره به استفاده از سیستم کرمان‌کارت در اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها گفت: روزی استفاده از پول خُرد، مردم را با مشکل مواجه کرده بود، اما اکنون با کرمان‌کارت، مشکل شهروندان و رانندگان اتوبوس حل شده است؛ بنابراین، باید خدمات در حوزه‌ حمل‌ونقل، به سمت تکنولوژی‌های نو و نرم‌افزاری برود تا شهروندان اقبال بیشتری به استفاده از ظرفیت حمل‌ونقل عمومی داشته باشند.

سرپرست شهرداری کرمان تأکید کرد: باید سعی کنیم ضریب استفاده از حمل‌ونقل عمومی از جمله تاکسی افزایش یابد.

موسوی ادامه داد: دو سازمان تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی ازجمله سازمان‌های شهرداری هستند که شهروندان روزانه با آن‌ها ارتباط دارند و از آن‌ها خدمات می‌گیرند؛ بنابراین اگر نتوانیم در حوزه‌ این دو سازمان و حمل‌ونقل عمومی، با سرویس‌دهی مناسب رضایت‌مندی و آسایش شهروندان را تأمین کنیم، استقبال از حمل‌ونقل عمومی کاهش می‌یابد و با افزایش سفرهای درون‌شهری با خودروهای شخصی، با مشکلات بیشتری در زمینه‌ ترافیک مواجه می‌شویم.

وی در خصوص واگذاری تاکسی بی‌سیم به بخش خصوصی بیان کرد: باید در این رابطه مطالعه‌ی دقیق انجام گیرد تا به‌دور از آزمون و خطا، خدمات مناسبی به شهروندان ارائه شود.

سرپرست شهرداری کرمان بر راه‌اندازی سامانه‌ هوشمندِ درخواست تاکسی نیز تأکید کرد.

 موسوی با اشاره به آموزش رانندگان تاکسی پایانه‌ مسافربری، فرودگاه و راه‌آهن گفت: آموزش رانندگان تاکسی خطوط مختلف نیز باید ادامه پیدا کند؛ ضمن اینکه آموزش‌ها باید در جهت ارتقای فرهنگ رانندگی و ترافیک، به‌ویژه برخورد رانندگان تاکسی با مردم و احترام به حقوق مسافر، به‌روز و تکرار شود.

وی هم‌چنین خواستار حرکت جدی در زمینه‌ نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی شهر کرمان شد و گفت: در زمینه‌ ترافیک به اندازه‌ کافی مشکل داریم؛ بنابراین، اگر وضعیت خودروهای ناوگان تاکسی‌رانی هم نامناسب باشد، نارضایتی مردم بیش‌تر می‌شود که به هیچ‌وجه پذیرفته نیست.

سرپرست شهرداری کرمان با اشاره به نزدیک‌شدن به بازگشایی مدارس، نظارت جدی بر سرویس‌های مدارس را ضروری دانست و گفت: باید با برنامه‌ریزی منسجم و نظارت دقیق بر سرویس‌های مدارس، نواقص سال‌های گذشته برطرف شود.

موسوی افزود: در دو سال گذشته ورود شرکت‌های مسافربری در چرخه‌ سرویس‌دهی به دانش‌آموزان مدارس، نظم و سازوکار خود را پیدا کرده و اکنون باید گام دوم که همان نظارت جدی بر سرویس‌های مدارس است، دنبال شود.

وی تصریح کرد: باید خودروهای سرویس مدارس بدون مجوز شناسایی و با رانندگان این خودروها و شرکت‌ها برخورد شود؛ ضمن اینکه تخلف استفاده از سرویس بدون مجوز، باید در پرونده‌ شرکت‌ها ثبت شود تا در سال آینده دیگر سرویس‌دهی مدارس به این شرکت‌ها واگذار نشود.

سرپرست شهرداری کرمان بر معاینه‌ فنی خودروهای حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه تاکسی‌ها تأکید کرد و با بیان اینکه یکی از وظایف شهرداری‌ها به‌عنوان ستاد معاینه‌ فنی، فراهم کردن زیرساخت‌ها در بخش معاینه فنی است، گفت: باید در یک بازه زمانی مشخص، خودروهای تاکسی در مراکز معاینه فنی مورد بررسی قرار گیرند تا هم از نظر ظاهری و هم از نظر تنظیم سوخت، مشکلی نداشته باشند.

وی درباره‌ سامان‌دهی و تخصیص سوخت به ناوگان حمل بار نیز گفت: با توجه به استقبال کم رانندگان خودروهای حمل بار و با توجه به عدم تخصیص سوخت به خودروهایی که در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند، مراجعات دارندگان خودروهای حمل بار افزایش خواهد یافت که در این رابطه باید زیرساخت‌های مناسب در سازمان تاکسی‌رانی فراهم باشد.

سرپرست شهرداری کرمان بر اطلاع‌رسانی بیش‌تر برای آگاهی دارندگان خودروهای حمل بار جهت ثبت‌نام در سامانه نیز تأکید کرد.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

فتوای آیت‌الله مکارم در خصوص روزه ‌گرفتن دختران ۹ ساله

پربازدید ها

وقوع انفجار و تخریب دو واحد مسکونی در کرمان

۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دز مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور است/۳۰۴ بیمار در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

در اثر ریزش معدن در فاریاب یک نفر جان باخت

مخدوش کردن پلاک جرم در جرم است

آیا می‌شود به ریشه کنی کرونا امیدوار بود

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)