کد خبر: ۲۴۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
به دستور رئيس‌جمهور :
رئيس‌جمهوري روز گذشته در جلسه هيئت دولت، با ابراز تأسف از سانحه واژگوني اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر هرمزگاني، گفت: «خبر ناگوار سانحه رانندگي که به جان‌باختن و مصدوميت تعدادي از دختران دانش‌آموز انجاميد، همه ملت ايران را اندوهگين کرد.
رئيس‌جمهوري روز گذشته در جلسه هيئت دولت، با ابراز تأسف از سانحه واژگوني اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر هرمزگاني، گفت: «خبر ناگوار سانحه رانندگي که به جان‌باختن و مصدوميت تعدادي از دختران دانش‌آموز انجاميد، همه ملت ايران را اندوهگين کرد. 

اين نخستين بار نيست که استعدادهاي آينده کشور قرباني حوادث جاده‌ها مي‌شوند و نمي‌توان از کنار آن به‌سادگي گذشت و به ابراز تأسف بسنده کرد».حجت‌الاسلام حسن روحاني، افزود: «لازم است دستورالعمل اردوهاي دانش‌آموزي ما عبرت‌آموزي از اين حوادث، تا يک ماه از سوی وزارت آموزش‌و‌پرورش و وزارت راه‌و‌شهرسازي بازبيني جدي شود و به تصويب برسد و تا آن زمان حرکت شبانه اتوبوس‌هاي اين‌گونه اردوها ممنوع شود».

او گفت: «بايد مقررات مربوطه درباره ايمني و استاندارد وسايل نقليه و رانندگان براي حمل‌ونقل دانش‌آموزان به دقت اعمال شود. اين‌گونه اردوها بايد در سطح گسترده‌تر و محلي برنامه‌ريزي شود و از مسافت‌هاي طولاني اجتناب شود. همچنين لازم است اطلاعات مربوطه به طور کامل در اختيار اوليای دانش‌آموزان قرار گيرد و با رضايت و همکاري آنان اجرا شود».

در ادامه جلسه، سازمان اداري و استخدامي کشور گزارشي درباره «وضعيت راهبردي نظام اداري» به هيئت وزيران ارائه داد. در اين گزارش، ضمن مروري بر پيشينه اصلاحات نظام اداري در برنامه‌‌هاي توسعه، به تلاش‌ها و اقدامات انجام‌گرفته در دولت‌هاي گذشته در‌اين‌باره اشاره شده است. ارائه نقشه راه و برنامه جامع اصلاح نظام اداري و ميزان تحقق اهداف آن، از ديگر موضوعاتي بود که در اين گزارش به آن پرداخته شده بود. 

از‌جمله اصلاحات پيشنهادي در برنامه‌هاي راهبردي نظام اداري مي‌توان به مهندسي نقش و ساختار دولت اشاره کرد که بر کاستن از تصدي‌ها و مداخلات دولت و تقويت نقش ستادي و اعمال حاکميت آن، تمرکززدايي از اداره امور و تقويت نقش و اختيارات مديريت‌‌هاي استاني و منطقه‌اي و نيز کوچک‌سازي و اصلاح ساختارهاي سازماني تأکيد دارد.

 همچنين توسعه دولت الکترونيک و هوشمندسازي اداري، از ديگر اصلاحات پيشنهادي برنامه راهبردي نظام اداري است.ارائه خدمات عمومي در فضاي رقابتي با تأکيد بر ارتقاي کيفيت و کاهش هزينه‌هاي تمام‌شده خدمات دولتي در مقايسه با بخش خصوصي و نيز مديريت سرمايه انساني با تأکيد بر بهبود نسبت‌هاي نيروي انساني دولت، تربيت مديران کارا و توانمند براي آينده و توسعه مشارکت زنان و جوانان در مديريت و کاهش نيروي انساني با هدف چابک‌سازي دولت، از ديگر محورهاي پيشنهادي اصلاح برنامه راهبردي نظام اداري هستند.
منبع: شرق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اطلاعی از نامه فرماندهان سپاه به رهبری برای حضور رئیسی در انتخابات ندارم

گروه‌ها و شخصیت‌های جبهه اصلاح طلب، تعیین کاندیدای نهایی را توسط "جبهه اصلاح طلبان ایران”پذیرفته اند

آتش‌سوزی در خروجی دهانه پل تیر در محور جبالبارز جیرفت به سمت کرمان

وزیر بهداشت: تزریق خارج از ضابطه به مراجع قضایی معرفی شود/ قسم خورده ایم به مردم رسیدگی کنیم/ بر اجرای پروتکل ها اصرار بی وقفه داشته باشید

تاثیر واکسن کرونا تنها ۶ ماه ماندگار است

بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرائم رانندگیری/پایان دی ماه سال ۱۴۰۰ آخرین فرصت بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرایم

شروط وزارت بهداشت برای واردات واکسن با ارز نیمایی/واکسیناسیون کرونا رایگان و فقط از طریق مراکز بهداشتی درمانی انجام شود

استان کرمان با تنش آب شرب مواجه است/ تنش کم‌آبی در سه شهرستان کرمان، رفسنجان، زرند

اعترافات قاتل بی‌رحم دختربچه ۱۳ ساله جیرفتی

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

پربازدید ها

سعید محمد: مهدی جهانگیری تبرئه شد/ محکومیت او در پرونده جدید برای خرید 600 هزار یورو ارز مسافرتی توسط یکی از زیردستانش است

روحانی: وقتی شرایط کرونا خوب می‌شود همه می‌گویند دلیل موفقیت ما بودیم، وقتی شرایط تغییر می‌کند همه می‌خواهند به گردن دیگری بیندازند/ هفته سختی پیش رو داریم

مرعشی: جامعه به‌دنبال حرف‌های جدید است و هنوز آن را پیدا نکرده است/ انتخابات باید محل رقابت برنامه‌ها باشد اما در کشور ما صحنه جنگ شعارهاست/ مشارکت هیجانی نیازمند دادن پاسخ متناسب است که در این مورد واقعاً تردید وجود دارد

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: ممکن است نامزد پنهان را دقیقه نود رونمائی کنیم/ توصیه رهبری به سید حسن خمینی هیچ پیام انتخاباتی به اصلاح‌طلبان ندارد/ حسن آقای خمینی در انتخابات پیش رو به نفع کاندیدای جبهه اصلاحات موضع خواهد گرفت/ جناحی که خودش را پیروز انتخابات 1400 می‌داند علاقه‌ای ندارد که انتخابات پرشور برگزار شود

تصادفات خودروهای حامل افاغنه باعث اجحاف و زحمت نیروی انتظامی می شوند/قاچاق اتباع خارجی برای استان معضل است

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)