کد خبر: ۲۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بهزیستی استان:
صادق‌زاده توضیح داد: حتی اگر سن کودک به ۳سال برسد، خانواده می‌تواند او را با هزینه‌ای کمتر از هزارتومان، به مرکز تست بینایی ببرد و با هزینه‌ای کمتر از ۵۰ هزارتومان، که بابت خرید عینک هزینه می‌‌کند، جلوی نابینایی فرزندش را بگیرد؛ و در افراد ناشنوا می‌توانیم با کاشت حلزون جلوی ناشنوایی آن‌ها را بگیریم ».
مدیرکل بهزیستی استان گفت: شاید خیلی‌ها فکر کنند برای جلوگیری از به دنیا آمدن فرزند معلول بایستی مبلغ گزافی هزینه کرد، اما این‌طور نیست، با کمترین اقدام و هزینه می‌‌توان جلوی به دنیا آمدن فرزند معلول را گرفت، و فرزند سالم به دنیا آورد.

به گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات  کرمان، عباس صادق‌زاده در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان افزود: در جامعه با این همه تکنولوژی، هنوز شاهد به دنیا آمدن نوزادان معلول هستیم و این‌ها را خانواده‌ها به دنیا نمی‌آورند، بلکه ما مسوولین در زاد و ولد این معلولین مقصریم؛ چراکه به عنوان مسوول مثلا در جنوب استان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنم که این اتفاق نیفتد و این را با صراحت باید عرض کنم که باید شرمنده باشیم که هنوز نوزادانی ناشنوا و نابینا به دنیا می‌آید.»


وی ادامه داد:« شاید خیلی‌ها فکر کنند برای جلوگیری از به دنیا آمدن فرزند معلول بایستی مبلغ گزافی هزینه کرد، اما این‌طور نیست، با کمترین اقدام و هزینه می‌‌توان جلوی به دنیا آمدن فرزند معلول را گرفت، و فرزند سالم به دنیا آورد.

صادق‌زاده توضیح داد: حتی اگر سن کودک به ۳سال برسد، خانواده می‌تواند او را با هزینه‌ای کمتر از هزارتومان، به مرکز تست بینایی ببرد و با هزینه‌ای کمتر از ۵۰ هزارتومان، که بابت خرید عینک هزینه می‌‌کند، جلوی نابینایی فرزندش را بگیرد؛ و در افراد ناشنوا می‌توانیم با کاشت حلزون جلوی ناشنوایی آن‌ها را بگیریم ».

مدیرکل بهزیستی استان نقش رسانه‌ها را در اطلاع رسانی مهم دانست و گفت:« گره کار این است که این پیشگیری‌ها اجباری نیست، در حالی که باید باشد؛ و چنانچه مطبوعات از توانایی‌شان در امر اطلاع رسانی استفاده کنند، برای این پیشگیری‌ها نیاز به اجبار نداریم، و به نوعی خانواده مربی فرزندش می‌شود تا او را از آسیب‌های احتمالی نجات دهد».


صادق‌زاده با اشاره به صنعتی شدن اروپا و کاهش آسیب‌های اجتماعی در آن‌جا، نسبت به ایران، ادامه داد:« این یک امر طبیعی است که هرچه به سمت صنعتی شدن پیش برویم، مشکلات اجتماعی بیشتر می‌شود؛ اما چرا در اروپا تکدی‌گری به حداقل حالت ممکن کاهش پیدا کرده است؟ در جواب باید بگویم به‌عکس ما؛ اروپایی‌ها چندکار را انجام داده اند؛ اول این‌که آن‌ها به خوبی مردم را نسبت به این معضلات و مشکلات آگاه کرده‌اند و مهمتر این‌که خانواده‌ها برای فرزند خود، نقش معلم را ایفا می‌کنند؛ در حالی که ما بیشتر نقش سیر کردن شکم را ایفا می‌کنیم».

وی عنوان کرد:« متاسفانه ما در سیستم اداری، مدیر علمی کم داریم و امیدوارم دولت، با تدبیر خودش چاره‌ای برای این امر پیدا کند».

مدیرکل بهزیستی ادامه داد:« ما فرهنگ چندهزار ساله داریم و این برای ما خیلی زشت است که در حال حاضر مراکزی داشته باشیم که مسوول نگه‌داری از دختران فراری و بچه‌های بزهکار باشند و وجود این مراکز، برایمان یک شکست است».

صادق‌زاده خاطرنشان کرد:« این روزها نمایش «به خاطر یه لقمه نون» که در آن بازیگران ناشنوا هنرمندی می‌کنند در حال اجرا است و استقبال مردم از این نمایش، نشانه خوبی است که معلولین می‌توانند وارد فعالیت‌ها شوند و بایستی به این سمت برویم؛ برای مثال، ما هنرمند تحویل جامعه دهیم؛ همانطور که ورزشکاران زیادی را معرفی کردیم».

مدیر خانه مطبوعات استان کرمان، در این دیدار اظهار کرد:« یکی از جذابترین حوزه‌های مد نظر رسانه‌ها، حوزه بهزیستی است. اگرچه این حوزه از درد و مصیبت و گرفتاری‌های جامعه حکایت‌ها دارد، اما نهایتا از کوشش‌های بی‌شمار افرادی که برای خروج از مشکلات اجتماعی تلاش می‌کنند، سخن‌های زیادی دارد».

وی در ادامه افزود:« جای خرسندی است که بهزیستی استان فعال و پرکار است، اما این مساله ناراحت کننده هم است؛ چراکه پرکاری اداره‌ای چون بهزیستی، نشان از وجود دردها و آسیب‌های اجتماعی زیاد دارد».

لطیف‌کار با انتقاد از شرایط اجتماعی گفت:« در حقیقت بسیاری از معضلات، مصیبت‌ها و آسیب‌های اجتماعی، به شرایط اجتماعی جامعه برمی‌گردد و امیدواریم شرایط اجتماعی ما به سمت مطلوب شدن برود، تا این معضلات کمتر گریبانگیر جامعه بشود».

مدیر خانه مطبوعات با توضیح روند فعالیت خانه مطبوعات ادامه داد:« خانه مطبوعات استان کرمان یک نهاد صنفی و مستقل است و  نقش تسهیل‌گر و خدمات دهنده  دارد؛  و در برگزاری دوره‌های آموزشی، ارائه خدمات رفاهی و مشاوره‌ای، و برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها در جهت بهبود فضای رسانه‌ای استان می‌کوشد.

لطیف‌کار خاطرنشان کرد:« خوشبختانه بهزیستی استان با رسانه‌ها در بحث اطلاع رسانی اخبار، تعامل بسیار خوبی دارد، اما این خانه می‌تواند با برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه‌ی خبرنگاران حوزه جامعه و آسیب‌های اجتماعی؛ به بهبود توانایی‌ رسانه‌ها در این حوزه مدد برساند».

گفتنی است در این دیدار، که حسین شهابی ریئس هیات مدیره خانه، بتول ایزدپناه نایب ریئس، و احسان جمالی‌زاده بازرس خانه نیز حضور داشتند و مقرر شد، از این پس سطح تعامل میان اداره کل بهزیستی و خانه مطبوعات استان گسترده‌تر شود و به همین منظور تفاهم‌نامه‌های لازم میان طرفین به امضا برسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیا دلیل سه فوت مشکوک در سیرجان قصور پزشکی بوده است؟

ذوب‌آهن صفر - مس رفسنجان ۳/ ربیعی و شاگردانش روی نوار پیروزی

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)