کد خبر: ۲۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در دیدار استاندار کرمان با سفیر آلمان مطرح شد
وی با اشاره به صنعت خودروسازی بم گفت: در شرکت خودروسازی بم شش نوع خودروی چینی با تولید 85 هزاردستگاه در سال گذشته مشغول به فعالیت است که علاقمندیم با همکاری با آلمانی‌ها بتوانیم تولید 40 هزار دستگاه خودروی آلمانی را در این کارخانه کلید بزنیم زیرا کرمان خودرو به دنبال افزایش کیفیت است.
استاندار کرمان در دیدار با سفیر آلمان خبر داد:
برگزاری سالگرد زلزله بم با حضور سفرای کشورهای خارجی/آمادگی کرمان برای همکاری با شرکت‌های خودروسازی آلمان


استاندار کرمان گفت: پنجم دی ماه سال جاری و همزمان با سالگرد زلزله بم، گردهمایی بزرگی با حضور کلیه سفرای خارجی مقیم تهران در کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کویر، علیرضا رزم حسینی ظهر امروز یکشنبه 10 خرداد ماه در حاشیه بازدید سفیر آلمان در ایران از کرمان گفت: کرمان به دل عالم معروف است و این تشبیه را شاه نعمت‌الله ولی عنوان کرده است و از اینکه شما به کرمان سفر کرده‌اید، خوشحال هستیم.

وی افزود: از ابتدای مسئولیتم در استانداری کرمان تاکنون، سفیران کشورهای مختلف در ایران را به کرمان دعوت کرده‌ایم و در این راستا طی یکسال گذشته؛ وزیر فرهنگ ایتالیا، سفیران نروژ، ژاپن، مالزی، هند و ... به کرمان سفر کرده‌اند و تلاش داریم که این کار را همچنان ادامه دهیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه هر دو یا سه هفته یکی از سفیران را به کرمان دعوت خواهیم کرد، گفت: در دی ماه سال جاری یک گردهمایی بزرگ در سالگرد زلزله بم برگزار می‌کنیم که همه سفیران مقیم تهران به آن مراسم دعوت خواهند شد تا به همه دنیا پیام دهیم که بم همچنان زنده است.

وی افزود: ایران و آلمان در گذشته روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند به‌طوری‌که در یک زمان رتبه اول بازرگانی ایران با کشور آلمان بود اما متاسفانه در چند سال گذشته این روابط کمتر شده بود که خوشبختانه در سال گذشته این روابط تقریبا مناسب شد و وزرای صنعت، معدن و نیرو و هیات‌هایی به منظور بهبود روابط ایران و آلمان به کشور آلمان سفر کردند.

آلمان یکی از باراندازهای فرش کرمان
رزم حسینی با اشاره به اینکه، یکی از مقاصد کالاهای صادراتی استان کرمان دپوی کالایی در هامبورگ آلمان است، اظهار کرد: در حوزه صنایع دستی و فرش، آلمان یکی از باراندازهای فرش کرمان بوده است ضمن آنکه پسته کرمان نیز یکی از محصولات صادراتی است که می‌تواند به کشور آلمان ارسال شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان یک استان معدنی است، تصریح کرد: 40 درصد معادن ایران در استان کرمان قرار دارد به‌طوری‌ که 52 نوع ماده معدنی در استان کرمان وجود دارد و باید این نکته را مدنظر داشت که در حوزه اکتشاف معادن، از 40 سال قبل هیچ اکتشافی در این استان صورت نگرفته است و اگر اکتشافات جدید انجام گیرد تعداد ماده‌های معدنی این استان بیشتر خواهد شد.

استاندار کرمان با بیان اینکه، در دولت نهم کار اکتشاف در استان کرمان آغاز شده است، گفت: در حوزه انرژی با توجه به طرح‌های فولاد، مس و صنایع پایین دستی، حدود 5000 مگاوات برق در آینده نیاز داریم که اکنون حدود 3000 مگا وات با شرکت‌های چینی و دیگر شرکت‌های وابسته قرار داد بسته شده است.


آمادگی همکاری با آلمانی‌ها در زمینه تولید انرژی نو
وی افزود: اخیرا به دنبال ایجاد انرژی‌های نو در کرمان هستیم و دوست داریم با کشور آلمان در این بخش همکاری کنیم.

رزم حسینی با بیان اینکه، در این دولت ورود گردشگران خارجی به ایران نسبت به سنوات گذشته دو برابر شده است، اظهار کرد: در بخش گردشگری و میراث فرهنگی، استان کرمان رتبه بالایی در این حوزه در کشور دارد و امیدواریم شاهد حضور بیشتر گردشگران خارجی به استان کرمان باشیم.

وی ادامه داد: در گذشته بیشتر گردشگران ما از کشورهای آمریکایی، کانادا و اروپایی بوده اند و هفته گذشته نیز سفیر ژاپن در دیدار از استان کرمان گفت که به کشورم پیامی ارسال خواهم کرد تا مردم ژاپن به استان کرمان سفر کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در منطقه کویری قرار گرفته است، گفت: با وجود اینکه این استان در منطقه کویری است اما 25 درصد باغات کشور متعلق به کرمان است و در 10 محصول کشاورزی استان، رتبه‌های اول تا سوم را در کشور به خود اختصاص داده‌اند. به‌طور مثال رتبه اول پسته و خرما، رتبه دوم گردو و در مرکبات و صیفی‌جات رتبه سوم تا چهارم متعلق به استان کرمان است.

وی اظهار کرد: جنوب کرمان به هند کوچک معروف است به‌طوریکه در چهار فصل سال در این منطقه محصولات کشاورزی کشت می‌شود و خوشبختانه اکنون از فرودگاه جیرفت پرواز مستقیم به تهران برقرار شده است تا بتوان جنوب استان را مستقیم به مرکز کشور وصل کرد.

20 هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت، معدن و انرژی استان
رزم حسینی با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری‌هایی که در دوران تحریم در استان کرمان شده است، اظهار کرد: 20 هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت، معدن و انرژی استان در حال اجرا است که امیدواریم با رفع تحریم‌ها این سرمایه‌گذاری‌ها روز به روز بیشتر شود.

وی تصریح کرد: در جنوب کرمان تونل باد وجود دارد به‌طوری‌که چهار ماه در سال بادهای بسیار خوبی در آن منطقه می‌وزرد و همچنین روزهای آفتابی زیادی در جنوب استان وجود دارد که می‌تواند در زمینه انرژی‌های نو به خوبی کار کرد.

استاندار کرمان عنوان کرد: استان کرمان حرف‌های زیادی برای گفتن در آلمان دارد، در گذشته آلمان در بازارهای ایران فعال و شناخته شده بود که اکنون یک وقفه در این روابط رخ داده است و اکنون چین بیشتر در بازارهای ایران حضور دارد.

رزم حسینی تصریح کرد: در بخش خودرو سازی فولکس واگن آلمان در کرمان فعال بود اما به دلیل تحریم‌ها وقفه‌ای در این همکاری ایجاد شد و آلمان این فرصت را از دست داد و چینی‌ها وارد بازار شدند.

وی با اشاره به صنعت خودروسازی بم گفت: در شرکت خودروسازی بم شش نوع خودروی چینی با تولید 85 هزاردستگاه در سال گذشته مشغول به فعالیت است که علاقمندیم با همکاری با آلمانی‌ها بتوانیم تولید 40 هزار دستگاه خودروی آلمانی را در این کارخانه کلید بزنیم زیرا کرمان خودرو به دنبال افزایش کیفیت است.

رزم حسینی ادامه داد: در دو دهه اخیر استان کرمان با بحران آب مواجه بوده است و اکنون سه طرح انتقال آب به استان کرمان در دست اقدام است که یک طرح آن انتقال آب از خلیج فارس به کرمان است که در مرحله اول برای مصارف صنعتی و در سه سال آینده نیز 110 میلیون مکعب آب را به شمال استان کرمان منتقل خواهد کرد.

2 میلیارد دلار طرح در حوزه آبی استان
وی اظهار کرد: در طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان 700 میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است که در کنار این خط انتقال، برای انتقال آب شرب از خلیج‌فارس به استان کرمان نیز مطالعاتی صورت گرفته است.

استاندار کرمان گفت: دو طرح مطالعاتی دیگر برای انتقال آب از دریای عمان به جنوب استان کرمان و فلات مرکزی ایران صورت گرفته است که این طرح‌ها برای مصارف شرب و صنعت صورت خواهد گرفت.

رزم حسینی اضافه کرد: حدود دو میلیارد دلار در حوزه آب طرح داریم که مطالعات آنها به اتمام رسیده است و در حال مناقصه برای فایناس و اجرای پروژه است و آلمان می‌تواند در این پروژه‌ها شرکت داشته باشد. ضمن آنکه دو پروژه پتروشیمی با هامبورگ نیز شروع شده بود که به دلیل تحریم‌ها به سمت دیگر کشورهای اروپایی و چینی رفته است.

وی با اشاره به اینکه حدود 3000 میلیارد دلار سر جمع سرمایه‌گذاری‌های استان کرمان بوده است، افزود: با توجه به اینکه در 10 سال آینده 60 میلیون تن مواد معدنی در استان کرمان جابجا خواهد شد، این آمادگی را داریم که در پروژه‌های خط ریلی با شرکت VOTP (ویس) که در زمینه خط ریلی سابقه دیرینه دارد همکاری‌های لازم را انجام دهیم.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: یکی از کشورهایی که می‌تواند رابطه تجاری، صنعتی خوبی با ایران و به ویژه استان کرمان داشته باشد کشور آلمان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)