کد خبر: ۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس جمهوری با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، افزود: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر معیارهای شرعی، مردم سالاری و آرای مردمی است.
رییس جمهوری با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، افزود: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر معیارهای شرعی، مردم سالاری و آرای مردمی است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیأت دولت عصر امروز(یکشنبه) به ریاست حسن روحانی تشکیل جلسه داد و مهمترین مسایل جاری کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه، گزارش وزارت کشور درخصوص برگزاری رایانه ای انتخابات مطرح شد. در این گزارش فرایندهای برگزاری انتخابات به روش الکترونیکی و چگونگی اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رییس جمهوری با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، افزود: موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات از مدتها پیش مطرح بوده است.

وی با توجه به اجرای آزمایشی انتخابات به صورت الکترونیکی در تعدادی از حوزه ها در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی، کسب آمادگی های لازم و اجرای الکترونیکی انتخابات با توجه به تجارب سایر کشورها و تجربه داخلی را مهم دانست و گفت: برگزاری مطلوب انتخابات از مهمترین کارهای سیاسی هر دولت است.

روحانی با بیان اینکه نظام ما براساس قانون اساسی، معیارهای شرعی، مردم سالاری و مبتنی بر آرای مردمی است، دست اندرکاران انتخابات را به کسب آمادگی های ضروری برای اجرای مطلوب انتخابات توصیه کرد.

هیأت وزیران پس از بحث و تبادل نظر، اجرای الکترونیکی انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در کلانشهرها را به روش رایانه ای تصویب کرد.

همچنین در این جلسه گزارش کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک درباره برنامه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. هیات دولت ضمن تصویب این برنامه، مقرر کرد بخشی از آن که نیازمند کسب اجازه از مجلس شورای اسلامی است در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود؛ همچنین بخش های دیگر آن که در صلاحیت دولت یا دستگاه های اجرایی است، برای اجرا ابلاغ شود.

هیأت وزیران در ادامه، اصلاح تصویب نامه موضوع تأمین شرایط تبدیل ریال به ارز برای خریداران بخش خصوصی برق توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به تصویب رساند. 

براساس این اصلاحیه، به منظور بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی بخش غیردولتی از منابع صندوق توسعه ملی در مواردی که قرارداد مشارکت بخش غیردولتی با وزارت راه و شهرسازی و شرکت های تابعه در طرح های حمل و نقل از قبیل توسعه ریلی، بنادر و فرودگاه ها به صورت ریالی منعقد شود، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق یادشده، شرایط لازم برای تبدیل ریال به ارز مورد معامله را فراهم کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)