کد خبر: ۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس جمهوری با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، افزود: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر معیارهای شرعی، مردم سالاری و آرای مردمی است.
رییس جمهوری با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، افزود: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر معیارهای شرعی، مردم سالاری و آرای مردمی است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیأت دولت عصر امروز(یکشنبه) به ریاست حسن روحانی تشکیل جلسه داد و مهمترین مسایل جاری کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه، گزارش وزارت کشور درخصوص برگزاری رایانه ای انتخابات مطرح شد. در این گزارش فرایندهای برگزاری انتخابات به روش الکترونیکی و چگونگی اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رییس جمهوری با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، افزود: موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات از مدتها پیش مطرح بوده است.

وی با توجه به اجرای آزمایشی انتخابات به صورت الکترونیکی در تعدادی از حوزه ها در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی، کسب آمادگی های لازم و اجرای الکترونیکی انتخابات با توجه به تجارب سایر کشورها و تجربه داخلی را مهم دانست و گفت: برگزاری مطلوب انتخابات از مهمترین کارهای سیاسی هر دولت است.

روحانی با بیان اینکه نظام ما براساس قانون اساسی، معیارهای شرعی، مردم سالاری و مبتنی بر آرای مردمی است، دست اندرکاران انتخابات را به کسب آمادگی های ضروری برای اجرای مطلوب انتخابات توصیه کرد.

هیأت وزیران پس از بحث و تبادل نظر، اجرای الکترونیکی انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در کلانشهرها را به روش رایانه ای تصویب کرد.

همچنین در این جلسه گزارش کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک درباره برنامه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. هیات دولت ضمن تصویب این برنامه، مقرر کرد بخشی از آن که نیازمند کسب اجازه از مجلس شورای اسلامی است در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود؛ همچنین بخش های دیگر آن که در صلاحیت دولت یا دستگاه های اجرایی است، برای اجرا ابلاغ شود.

هیأت وزیران در ادامه، اصلاح تصویب نامه موضوع تأمین شرایط تبدیل ریال به ارز برای خریداران بخش خصوصی برق توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به تصویب رساند. 

براساس این اصلاحیه، به منظور بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی بخش غیردولتی از منابع صندوق توسعه ملی در مواردی که قرارداد مشارکت بخش غیردولتی با وزارت راه و شهرسازی و شرکت های تابعه در طرح های حمل و نقل از قبیل توسعه ریلی، بنادر و فرودگاه ها به صورت ریالی منعقد شود، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق یادشده، شرایط لازم برای تبدیل ریال به ارز مورد معامله را فراهم کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

با شعار اقتصاد را شرطی نمی‌کنیم تغییری در اصل واقعیت فعلی کشور رخ نمی‌دهد/ شاهد نوعی پاسکاری سیاسی بین دولت و مجلس بر سر حذف ارز 4200 تومانی بودیم/

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده شامل چه کسانی است؟

دیدار ایران مقابل عراق با حضور زنان در ورزشگاه آزادی / 10 هزار نفر تماشاگر بازی ایران برابر عراق و امارات

نخستین محموله واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت شد

بازگشت رشد به معاملات بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

وزیر کشور وارد فرودگاه جیرفت شد

باز نشدن چرخ هواپیما هنگام فرود در ارزوئیه

برگزاری بیست و هفتمین جشنواره ملی شعر رضوی در کرمان

۲۵ هزار نفر نیازمند اسکان فوری در جنوب کرمان/ امکانات استان پاسخگو نیست

دُز یادآور واکسن کرونا برای نوجوانان و کودکان سالم ضروری نیست

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۵ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)