کد خبر: ۲۴۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل کانون جهانگردی و اوتومبیل رانی کشور:
مدیرعامل کانون جهانگردی و اوتومبیل رانی کشور گفت: باید برای رونق گردشگری از جشنواره ها و مراسم های بومی غذایی، گل و گیاه، بادبادک و فرهنگی و ... بهره برد زیرا هر گردشگری برای هدفی وارد کشور مقصد می شود و نیاز داریم تا به همه نیازهای آنان پاسخ دهیم.
گفتارنو/ گروه اقتصاد:

 مدیرعامل کانون جهانگردی و اوتومبیل رانی کشور گفت: باید برای رونق گردشگری از جشنواره ها و مراسم های بومی غذایی، گل و گیاه، بادبادک و فرهنگی و ... بهره برد زیرا هر گردشگری برای هدفی وارد کشور مقصد می شود و نیاز داریم تا به همه نیازهای آنان پاسخ دهیم.

مرتضی حاجی ظهر امروز سه شنبه در نشست مطبوعاتی پیرامون برگزاری همایش گردهمایی «نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور» در کرمان افزود: در توسعه گردشگری بنا بر این نیست از ارزش های دینی و اعتقادی خودمان کوتاه بیاییم و کسانی که به ایران می آیند متعهد به این قواعد و مقررات هستند. 

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان اطلاع رسانی اشخاص فعالی هستند که در کشور مورد نظر دفتر و شرکت  دارند و نوعا چهره های نسبتا شناخته شده ای در محل می باشند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اوتومبیل رانی کشور بیان کرد: سفارت ایران در کشور مقصد این افراد را کاملا می شناسد و همکاری می کنند.

وی افزود: به دلیل اینکه این نمایندگان اطلاع رسانی مقام دولتی ندارند به عنوان طرف قرارداد محسوب می شوند و وظایفی برایشان تعریف می گردد و در قبال قرارداد مابه ازاء ای دریافت می کنند که به عنوان حق الزحمه تلقی نمی شود. اگر در نشریه ای تبلیغ و یا فیلمی با موضوعات گردشگری پخش کنند هزینه ای در یافت می کنند و  چیزی به عناون حق الزمه شخصی وجود ندارد البته منعی برای این موضوع هم نیست.

حاجی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری در  21 کشور در حال بررسی می باشد که تا کنون 16 عدد از این نمایندگی ها فعال هستند. برخی از این نمایندگی ها همچون کره جنوبی، ایتالیا و چین خیلی فعال هستند.

وی افزود: نمایندگی اطلاع رسانی در کره جنوبی یک سالن را در شهرکی با عنوان دهکده جهانی که کشورهای مختلف سالن هایی دارند به ایران اختصاص داده است و  یک حرکت بسیار مهم می باشد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اوتومبیل رانی کشور اذعان کرد: طی جلساتی تعیین شد تا وزارت خارجه به طور جدی تر نمایندگی ها را به سفارتخانه ها معرفی کند تا آنها بتوانند در نشست های مربوط به گردشگری و موارد دیگر شرکت کنند که با سیاست های جذب سرمایه آشنایی حاصل نمایند. 

حاجی گفت: بخشی از نشست های نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور در این سه روز با نمایندگان گردشگری و هتلداران محلی استان برگزار شده است و البته از نتایج این دیدارها اطلاعی ندارم.

به گزارش گفتارنو، مدیرعامل کانون جهانگردی و اوتومبیل رانی کشور بیان کرد: اول باید به رسمیت بشناسیم که متولی گردشگری کشور از نظر سیاست های کلان دولت است ولی از لحاظ اجرایی مردم هستند و باید برنامه بلند مدت داشته باشیم و سرمایه گذار امنیت می خواهد تا در آینده با تداخلات مشکلاتی برایش به وجود نیاید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

معاون سازمان صمت کرمان: سیمان را احتکار می‌کنند تا گران‌تر بفروشند

علت اصلی شهادت سردار حجازی چه بود؟

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

ابلاغ دستورالعمل بخشودگی جرایم مالیاتی

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

ظریف کاندیدای مورد اجماع احزاب اصلاح‌طلب است

روشن نبودن حضور یا عدم حضور رئیسی؛ تاکتیک اصولگرایان برای جلب توجه

یک واکسن نانوذره‌ای ضدکرونا در آمریکا به مرحله کارآزمایی بالینی رسید

تزریق واکسن کرونا رایگان است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)