کد خبر: ۲۴۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان خبر داد:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت:بر اساس انعقاد تفاهم نامه ای کلیه فعالیتهای برگزاری مجامع، ثبت شرکت ها و رسیدگی به تخلفات به اتاق تعاون واگذار شد.
گفتارنو/ گروه اقتصاد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت:بر اساس انعقاد تفاهم نامه ای کلیه فعالیتهای برگزاری مجامع، ثبت شرکت ها و رسیدگی به تخلفات به اتاق تعاون واگذار شد.

رضا اسماعیلی ظهر امروز پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون با بیان اینکه بیش از 5400 تعاونی در استان کرمان به ثبت رسیده است، اظهار کرد:  یک میلیون و 980 هزار نفر در این تعاونی ها عضو هستند و این تعاونی ها برای بیش از 55 هزار نفر شغل ایجاد کرده اند.

وی سرمایه های ثبتی این شرکت ها را برابر با 2333 میلیارد ریال دانست و افزود: استان کرمان رتبه پنج کشوری را بیشترین تعداد تعاونی ها دارد و با بیش از 1900 تعاونی کشاورزی رتبه نخست تعاونی ها در استان مروبط به تعاونی های کشاورزی است. 

وی واگذاری فعالیتهای بخش تعاون به اتاق تعاون را در توسعه تعاونی ها بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: گسترش فعالیت های تعاونی ها در در استان صورت نمی گیرد مگر با کمک خود تعاونی ها و بر اساس انعقاد تفاهم نامه ای کلیه فعالیتهای برگزاری مجامع، ثبت شرکت ها و رسیدگی به تخلفات به اتاق تعاون واگذار شد.


کرمان، رتبه اول کشور در واگذاری پروانه احداث ساختمان/تشکیل 6 تعاونی فراگیر ملی در استان کرمان


مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این مطلب که نسبت به میانگین کشور استان کرمان رتبه اول در واگذاری پروانه احداث ساختمان دارد، مطرح کرد: در سال گذشته یک هزار و 200 واحد مسکونی و تعاونی و در سال جاری 700 واحد مسکونی تحویل اعضای تعاونی های مسکن شده است.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه 736 تعاونی بانوان در سطح استان مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: تعداد کل تعاونی های مسکن در سطح استان 308 مورد است که 15 مورد آن در سال گذشته تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان شهربابک با تشکیل 44 تعاونی در سال گذشته رتبه اول در تشکیل تعاونی ها در سطح استان را به خود اختصاص داده، افزود: در سال 95 حدود 200 تعاونی در استان کرمان تشکیل که در آنها 4 هزار و 388 عضوجذب شده، ضمن آنکه حدود 4 میلیارد و 700 میلیون تومان سرمایه در این شرکت ها به ثبت رسیده  است.

اسماعیلی از تشکیل 6 تعاونی فراگیر ملی در استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: شرکت توسعه عمران شهری در استان تشکیل شده است که این شرکت ها در فعالیت های اقتصادی استان مشارکت دارند.

وی با بیان این مطلب که نسبت به میانگین کشور استان کرمان رتبه اول در واگذاری پروانه احداث ساختمان را به خود اختصاص داده است افزود: در سال گذشته یک هزار و 200 واحد مسکونی و تعاونی و در سال جاری 700 واحد مسکونی تحویل اعضای تعاونی های مسکن شده است.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اقداماتی که در هفته تعاون سال جاری صورت پذیرفته است، تصریح کرد: در هفته تعاون 45 طرح تعاونی با اعتباری بالغ بر 975 میلیارد ریال که برای 2 هزار و 739 فرصت شغلی ایجاد کرده، در استان کرمان افتتاح خواهد شد.

وی اتاق تعاون را نماد تعاون گران دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه توسعه فقط با مشارکت مردم ایجاد می شود، بنابراین بحث واگذاری فعالیت های بخش تعاون به اتاق تعاون در سال جاری را دستور کار قرار دادیم، همچنین در سال جاری برای نخستین بار رتبه بندی تعاونی ها را انجام دادیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

استاندار کرمان: قوانین و مقررات از موانع اصلی تولید محسوب می‌شوند/ باید به قشر ضعیف تر جامعه راهکار بدهیم و آنها را توانمند کنیم

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

پربازدید ها

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

۴ محصول ایران خودرو پیش فروش شد/ تولید ۴۸۰ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو توسط ایران خودرو در سال گذشته

رئیس اتاق کرمان: با تمرکز بر معادن، اقتصاد استان ۱۵ تا ۲۰ سال آینده با مشکل روبرو خواهد شد

کشف ۵ انبار احتکار لوازم خودرو در کرمان

نرخ زولبیا و بامیه در کرمان اعلام شد

سرمازدگی اخیر به باغ‌های پسته استان چقدر خسارت وارد کرد؟

هزینه هر پیامک چگونه محاسبه می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)