کد خبر: ۲۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان مطرح کرد
این نخستین بار نیست که در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران چینی برای محک زدن فضای کسب و کار و بستر سرمایه‌گذاری، به کرمان می‌ایند، با این تفاوت که این بار برای بررسی فرصت های سرمایه گذاری در زمینه‌ی زیرساخت‌های استان، ابراز تمایل کرده اند.

گفتار نو/ گروه اقتصاد: 

این نخستین بار نیست که در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران چینی برای محک زدن فضای کسب و کار و بستر سرمایه‌گذاری، به کرمان می‌ایند، با این تفاوت که این بار برای بررسی فرصت های سرمایه گذاری در زمینه‌ی زیرساخت‌های استان، ابراز تمایل کرده اند.  

به گزارش خبرنگار گفتار نو، استاندار کرمان در دیدار با سرمایه گذاران چینی، از فراهم بودن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کرمان در بخش انرژی‌های نو خبر داد و یادآور شد: استان کرمان 320 روز آفتابی در سال  و تونل بادی در جنوب شرق خود دارد. 

علیرضا رزم‌حسینی احداث کارخانه تولید پنل‌های خورشیدی را زمینه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری چینی ها دانست و گفت: آلمانی‌ها نیز برای سرمایه‌گذار در زمینه انرژی‌های نو ابراز تمایل کرده‌اند. 

رزم‌حسینی  یادآور شد: در زمینه احداث نیروگاه برق هر چقدر شرکت‌های چینی بتوانند بیشتر برق تولید  کنند، می‌توانند  تولید مازاد خود را بفروشند.

رزم حسینی با اشاره به پتانسیل بالای استان کرمان در زمینه‌ی معدن گفت: سرمایه گذاری در معادن مختلف مس، تیتانیوم، سنگ آهن، کرومیت و ... صورت گرفته است و در حال حاضر 20 میلیارد دلار در حوزه صنعت و معدن استان کرمان سرمایه‌گذاری شده است.

استاندار کرمان با اشاره به سرمایه گذاری اروپایی‌ها در طرح‌های انتقال آب کرمان، گفت: شرکت‌های چینی می‌توانند در طرح‌های انتقال آب استان کرمان مشارکت و فاینانس کنند.

استاندار کرمان بیان کرد: شرکت‌های چینی در استان کرمان بسیار فعال هستند و سال گذشته چینی‌ها در صنعت خودرو 500 میلیون دلار فاینانس کرده‌اند. 

او به رقابت برای سرمایه‌گذاری در کرمان، بین کشورهای چینی، اروپایی، ژاپنی و ... اشاره کرد و گفت: استان کرمان توانسته است فرش قرمز را برای سرمایه گذاران پهن کند.
رزم حسینی با بیان این که ما آمادگی داریم که تفاهم نامه ای با این شرکت چینی امضا کنیم، ابراز امیدواری کرد: پروژه‌ها توسط سرمایه‌گذاران به سرعت اجرا شود. 


تمایل چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری در صنعت برق کرمان 

مدیرعامل شرکت هارونگ که  بزرگترین مجموعه اقتصادی کشور‌ چین که 80 درصد سهام آن متعلق به وزارت اقتصاد کشور چین است، نیز در این دیدار گفت: می دانیم دولت ایران برای احداث زیرساخت ها و رفع نیازهای اساسی مردم اهتمام دارد که در این زمینه علاقمند به همکاری با شما هستیم.

ژو با بیان این که رییس جمهور چین به شرکت های چینی اعلام کرده که برای سرمایه گذاری در ایران ورود کنند، افزود: در یک ماه آینده نیز یکی دیگر از مدیران مجموعه های اقتصادی چین به استان کرمان می آید.
ژو بیان کرد: چهار هزار مگاوات کمبود برق استان کرمان می‌تواند نخستین گزینه برای سرمایه‌گذاری ما باشد.

 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هارونگ، با اشاره به سرعت پیشرفت چین طی سال های اخیر گفت: این سرعت موجب تعجب همگان شد و ما سعی داریم با همین سرعت در استان کرمان نیز کار کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)