کد خبر: ۲۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
انتقاد استاندار از وزارت نیرو
استاندار کرمان با بیان این که انتقال آب از بهشت آباد با کندی پیش می رود، گفت: استانداران یزد، کرمان و اصفهان نامه ای به رییس جمهور نوشتیم و خواستار تسریع طرح توسط وزیر نیرو شدیم.
گفتار نو/ گروه اقتصاد:

استاندار کرمان بیان این که انتقال آب از بهشت آباد با کندی پیش می‌رود، گفت:  استانداران یزد، کرمان و اصفهان نامه ای به رییس جمهور نوشتیم  و خواستار تسریع طرح توسط وزیر نیرو شدیم. 

به گزارش خبرنگار گفتار نو، علیرضا رزم حسینی در نشست شورای آب استان کرمان با بیان این‌که طرح انتقال آب از خلیج فارس به منظور استفاده در بخش صنعت در حال انجام است،  گفت: مطالعات فاز دوم طرح برای انتقال آب شرب نیز توسط پیمانکار شروع شده که امیدواریم تا پایان سال جاری تمام شود.

رزم حسینی  افزود: طرح انتقال آب شرب از سد صفارود به کرمان نیز در دست انجام است که عملیات حفاری تونل ظرف یک تا دو ماه آینده امیدواریم آغاز شود.

او افزود: همزمان نیز از شرکت های علاقمند به سرمایه گذاری برای مشارکت در طرح های انتقال آب به استان دعوت شده است ضمن آنکه هفته آینده قرارداد خط بعدی برای انتقال آب از میناب به صفارود و شمال استان کرمان با حضور سرمایه گذاران بسته خواهد شد و کار فاینانس این طرح 800 میلیون دلار نهایی شده ست.

استاندار کرمان در ادامه بر لزوم راه اندازی بازار آزاد آب تاکید کرد و گفت: باید به سمتی برویم که کشاورزانی که کشت برای آنها مقرون به صرفه نیست، آب را بفروشند و استانی صنعتی داشته باشیم؛ ضمن آنکه بتوانیم کارآیی بخش کشاورزی را نیز افزایش دهیم.

رزم حسینی با بیان این که تاکنون فقط 120 هکتار گلخانه در شمال استان داشتیم، گفت:  قرارداد یک هزار هکتار صنایع گلخانه ای در استان منعقد شده است،  و امیدواریم ظرف چند ماه آینده اجرایی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)