کد خبر: ۲۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر حفاظت شرکت آب منطقه ای استان کرمان
او با بیان اینکه 492 حلقه چاه غیر مجاز در استان پلمب شده است، اظهار داشت: 7 میلیون 190 هزار متر مکعب در آب صرفه‌جویی شده است.

گفتار نو/ گروه اقتصاد:

مدیر حفاظت شرکت آب منطقه ای استان کرمان با بیان اینکه میانگین بارندگی بلندمدت استان 129 میلیمتر است که در سال گذشته 157 میلیمتر و در سال جاری 123.1 میلیمتر بوده است، گفت: نسبت به سال قبل 16.9 درصد و نسبت به بلندمدت تقریبا نیم درصد کاهش داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار گفتار نو، عباس انجم شعاع در جلسه شورای آب استان کرمان افزود: خاموشی چاه ها در شهرهای شمالی استان در حال انجام است و در این زمینه 223 میلیون مترمکعب آب صرف جویی شد.

انجم شعاع تصریح کرد: با حذف کشت هندوانه افت سطح آب از 15 سانتی متر به 5 سانتی تقلیل پیدا کرده است.

او با بیان اینکه 492 حلقه چاه غیر مجاز در استان پلمب شده است، اظهار داشت:  7 میلیون 190 هزار متر مکعب در آب صرفه‌جویی شده است.

انجم شعاع افزود: طی دو ماه نخست سال جاری 181 حلقه چاه غیرمجاز نیز مسدود شده است.

او از نصب 276 کنتور هوشمند در استان خبر داد و گفت: به دلیل عدم تامین قطعه توسط شرکت کنتور ساز به چالش برخوردیم و به رغم اینکه وجه کنتورهای هوشمند پرداخت شده بود، شرکت کنتور ساز توان تامین آن را نداشت.

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای کرمان با اشاره به طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب گفت: این طرح اگرچه پیش از این بوده اما سال گذشته کلید خورد.

انجم شعاع با اشاره به بودجه‌ای که استان برای طرح تعادل بخشی در نظر گرفته ، از 19 برابر شدن این بودجه خبر داد و گفت: این مبلغ معادل ده درصد بودجه تعادل بخشی کل کشور بود.

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای کرمان در ادامه خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی برای پرکردن و مسلوب المنفعه کردن چاه‌های غیر مجاز شد.

وی خواستار ملزم شدن دستگاه‌های دولتی به استفاده از کنتور هوشمند شد و گفت: فضای سبز استان مورد مطالعه قرار گیرد و  از فضای سبز کم آب طلب و اصلاح شیوه آبیاری بهره‌گیری شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)