کد خبر: ۲۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور عنوان کرد:
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: پیش نویس جدید این شورا تدوین شده است و در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی کشور به بحث گذاشته می شود و در صورت تایید به تمامی مراکز استان ها ابلاغ می شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: پیش نویس جدید این شورا تدوین شده است و در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی کشور به بحث گذاشته می شود و در صورت تایید به تمامی مراکز استان ها ابلاغ می شود.

سید محمد رضا موالی زاده دیروز پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی جنوب استان کرمان که با حضور امام جمعه جیرفت و مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان و دیگر مسئولان در شهرستان جیرفت برگزار شد، افزود: کاهش آسییب های اجتماعی، افزایش سرمایه اجتماعی و تجلیل از مفاخر اسلامی از رویکردها و سرفصل های اصلی این پیش نویس هستند.

وی عنوان کرد: تاکید بر موضوعات و مشکلات اساسی هر منطقه از کشور و فعالیت اعضای این شورا برای حل مشکلات این مناطق دیگر سرفصل های این پیش نویس ارا تشکیل می دهد.
وی با بیان اینکه مشارکت عمومی مردم مهمترین عامل برای رشد و فرهنگ تعالی در کشور محسوب می شود افزود: مشارکت افراد نخبه و رسانه و همچنین برقراری اعضای شورای فرهنگ عمومی با دستگاه قضا و مسئولان استانی و کشوری از مواردی هستند که در این پیشنویس به خوبی تاکید شده است.

وی اظهار کرد: در این پیشنویس یک پیوند با مشارکت نخبه ها و مسئولان فرهنگ عمومی در تمامی مناطق برقرار می شود و شورایی جدید متشکل از نمایندگان مختلف نهادها و مردم و نخبگان جایگزین این شورا خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: بستر سازی لازم جهت تحرک میدانی هرچه بیشتر یکی از رویکردهای دیگر این پیشنویس است.

وی در ادامه بیان کرد: آسیب شناسی خوبی در مشکلات شورای فرهنگ عمومی تمام مناطق کشور انجام شده است و نحوه همکایر نهادها و ارگان ها برای چاره جویی این مشکلات هم در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ضعف فرهنگ تعاون و کار و فرهنگ اجتماعی از مشکلات کنونی جامعه می باشند که در این پیش نویس برای ارتقای این فرهنگ های خرد به خوبی به آنها پرداخته شده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از همایش ها در کشور ما به خوبی و با محتوی برگزار نمی شود که لازم است تا در این زمینه چاره جویی شود و نحوه برگزاری و سطح تاثیرگذاری این مجالس و همایش ها در این پیشنویس بیان شده است.

 آسیب های اجتماعی کنونی در جامعه ما برازنده یک کشور اسلامی نیست

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: آسیب های اجتماعی در بسیاری از مناطق کشور وجود دارد و رشد این آسیب ها برازنده حکومت اسلامی ما نیست.

سید محمد رضا موالی زاده از طلاق به عنوان یکی از معزل های اساسی در جامعه نام برد و گفت: لازم است تا در این زمینه تحقیقات و تلاش هایی انجام گیرد تا این آسیب ها درمان شوند.
وی ادامه داد: فرهنگ کار، سخت کوشی و کار جمعی از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی می باشند و اگر بخواهیم در این زمینه رشد کنیم نیاز است تا این فرهنگ ها را هم ارتقا دهیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی با مدیریت صحیح فرهنگ مصرف انرژی و اشتیاق برای خرید کالای ایرانی و تلاش برای تولید فرهنگ کیفی کالای ایرانی صورت می گیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اضافه کرد: بایستی رویکردی جامعه نگر به مباحث اجتماعی داشته باشیم و ساماندهی باورها و رفتارها را در چارچوبی درست انجام دهیم.

وی یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی به دنبال ایجاد سبک زندگی ایرانی و اسلامی در جامعه بر اساس فرمایشات رهبری است، چرا که با این سابقه فرهنگی در کشور می توانیم خواستگاه تبلور سبک یک زندگی در جهان باشیم که بر اساس یک فرهنگ عمومی بالنده تعریف شود.

وی با بیان اینکه این شورا در برخی از زمینه ها هم ریزش و هم رویش داشته است، گفت: فرهنگ شهادت طلبی در کشور ما به خوبی نهادینه شده است و لازم است در جهت ارتقای سایر فرهنگ ها نیز تلاش شود.

وی گفت: مشارکت مردم در تکلیف سیاسی یکی از موارد رشد فرهنگ عمومی در این کشور است و حضور گسترده مردم در انتخابات نشان از رشد این فرهنگ دارد.

موالی زاده حفظ کیان خانواده را یکی دیگر از نشانه های رشد بالنده فرهنگ عمومی در این کشور بیان کرد و گفت: برخی مناسبت های اجتماعی در مناطق کشور بسیار با ارزش و قابل تقدیر است.
وی اضافه کرد: یک سری سنت های کشوری و یک سری منطقه ای داریم که هر دو مولفه با ارزش و قابل دفاع می باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور صبح دیروز(پنج شنبه) برای شرکت در همایش فرهنگ عمومی جنوب کرمان و بررسی شرایط فرهنگی این منطقه به جیرفت سفر کرد.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اطلاعی از نامه فرماندهان سپاه به رهبری برای حضور رئیسی در انتخابات ندارم

گروه‌ها و شخصیت‌های جبهه اصلاح طلب، تعیین کاندیدای نهایی را توسط "جبهه اصلاح طلبان ایران”پذیرفته اند

آتش‌سوزی در خروجی دهانه پل تیر در محور جبالبارز جیرفت به سمت کرمان

وزیر بهداشت: تزریق خارج از ضابطه به مراجع قضایی معرفی شود/ قسم خورده ایم به مردم رسیدگی کنیم/ بر اجرای پروتکل ها اصرار بی وقفه داشته باشید

تاثیر واکسن کرونا تنها ۶ ماه ماندگار است

بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرائم رانندگیری/پایان دی ماه سال ۱۴۰۰ آخرین فرصت بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرایم

شروط وزارت بهداشت برای واردات واکسن با ارز نیمایی/واکسیناسیون کرونا رایگان و فقط از طریق مراکز بهداشتی درمانی انجام شود

استان کرمان با تنش آب شرب مواجه است/ تنش کم‌آبی در سه شهرستان کرمان، رفسنجان، زرند

اعترافات قاتل بی‌رحم دختربچه ۱۳ ساله جیرفتی

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

پربازدید ها

سعید محمد: مهدی جهانگیری تبرئه شد/ محکومیت او در پرونده جدید برای خرید 600 هزار یورو ارز مسافرتی توسط یکی از زیردستانش است

روحانی: وقتی شرایط کرونا خوب می‌شود همه می‌گویند دلیل موفقیت ما بودیم، وقتی شرایط تغییر می‌کند همه می‌خواهند به گردن دیگری بیندازند/ هفته سختی پیش رو داریم

مرعشی: جامعه به‌دنبال حرف‌های جدید است و هنوز آن را پیدا نکرده است/ انتخابات باید محل رقابت برنامه‌ها باشد اما در کشور ما صحنه جنگ شعارهاست/ مشارکت هیجانی نیازمند دادن پاسخ متناسب است که در این مورد واقعاً تردید وجود دارد

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: ممکن است نامزد پنهان را دقیقه نود رونمائی کنیم/ توصیه رهبری به سید حسن خمینی هیچ پیام انتخاباتی به اصلاح‌طلبان ندارد/ حسن آقای خمینی در انتخابات پیش رو به نفع کاندیدای جبهه اصلاحات موضع خواهد گرفت/ جناحی که خودش را پیروز انتخابات 1400 می‌داند علاقه‌ای ندارد که انتخابات پرشور برگزار شود

تصادفات خودروهای حامل افاغنه باعث اجحاف و زحمت نیروی انتظامی می شوند/قاچاق اتباع خارجی برای استان معضل است

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)