کد خبر: ۲۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور عنوان کرد:
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: پیش نویس جدید این شورا تدوین شده است و در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی کشور به بحث گذاشته می شود و در صورت تایید به تمامی مراکز استان ها ابلاغ می شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: پیش نویس جدید این شورا تدوین شده است و در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی کشور به بحث گذاشته می شود و در صورت تایید به تمامی مراکز استان ها ابلاغ می شود.

سید محمد رضا موالی زاده دیروز پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی جنوب استان کرمان که با حضور امام جمعه جیرفت و مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان و دیگر مسئولان در شهرستان جیرفت برگزار شد، افزود: کاهش آسییب های اجتماعی، افزایش سرمایه اجتماعی و تجلیل از مفاخر اسلامی از رویکردها و سرفصل های اصلی این پیش نویس هستند.

وی عنوان کرد: تاکید بر موضوعات و مشکلات اساسی هر منطقه از کشور و فعالیت اعضای این شورا برای حل مشکلات این مناطق دیگر سرفصل های این پیش نویس ارا تشکیل می دهد.
وی با بیان اینکه مشارکت عمومی مردم مهمترین عامل برای رشد و فرهنگ تعالی در کشور محسوب می شود افزود: مشارکت افراد نخبه و رسانه و همچنین برقراری اعضای شورای فرهنگ عمومی با دستگاه قضا و مسئولان استانی و کشوری از مواردی هستند که در این پیشنویس به خوبی تاکید شده است.

وی اظهار کرد: در این پیشنویس یک پیوند با مشارکت نخبه ها و مسئولان فرهنگ عمومی در تمامی مناطق برقرار می شود و شورایی جدید متشکل از نمایندگان مختلف نهادها و مردم و نخبگان جایگزین این شورا خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: بستر سازی لازم جهت تحرک میدانی هرچه بیشتر یکی از رویکردهای دیگر این پیشنویس است.

وی در ادامه بیان کرد: آسیب شناسی خوبی در مشکلات شورای فرهنگ عمومی تمام مناطق کشور انجام شده است و نحوه همکایر نهادها و ارگان ها برای چاره جویی این مشکلات هم در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ضعف فرهنگ تعاون و کار و فرهنگ اجتماعی از مشکلات کنونی جامعه می باشند که در این پیش نویس برای ارتقای این فرهنگ های خرد به خوبی به آنها پرداخته شده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از همایش ها در کشور ما به خوبی و با محتوی برگزار نمی شود که لازم است تا در این زمینه چاره جویی شود و نحوه برگزاری و سطح تاثیرگذاری این مجالس و همایش ها در این پیشنویس بیان شده است.

 آسیب های اجتماعی کنونی در جامعه ما برازنده یک کشور اسلامی نیست

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: آسیب های اجتماعی در بسیاری از مناطق کشور وجود دارد و رشد این آسیب ها برازنده حکومت اسلامی ما نیست.

سید محمد رضا موالی زاده از طلاق به عنوان یکی از معزل های اساسی در جامعه نام برد و گفت: لازم است تا در این زمینه تحقیقات و تلاش هایی انجام گیرد تا این آسیب ها درمان شوند.
وی ادامه داد: فرهنگ کار، سخت کوشی و کار جمعی از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی می باشند و اگر بخواهیم در این زمینه رشد کنیم نیاز است تا این فرهنگ ها را هم ارتقا دهیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی با مدیریت صحیح فرهنگ مصرف انرژی و اشتیاق برای خرید کالای ایرانی و تلاش برای تولید فرهنگ کیفی کالای ایرانی صورت می گیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اضافه کرد: بایستی رویکردی جامعه نگر به مباحث اجتماعی داشته باشیم و ساماندهی باورها و رفتارها را در چارچوبی درست انجام دهیم.

وی یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی به دنبال ایجاد سبک زندگی ایرانی و اسلامی در جامعه بر اساس فرمایشات رهبری است، چرا که با این سابقه فرهنگی در کشور می توانیم خواستگاه تبلور سبک یک زندگی در جهان باشیم که بر اساس یک فرهنگ عمومی بالنده تعریف شود.

وی با بیان اینکه این شورا در برخی از زمینه ها هم ریزش و هم رویش داشته است، گفت: فرهنگ شهادت طلبی در کشور ما به خوبی نهادینه شده است و لازم است در جهت ارتقای سایر فرهنگ ها نیز تلاش شود.

وی گفت: مشارکت مردم در تکلیف سیاسی یکی از موارد رشد فرهنگ عمومی در این کشور است و حضور گسترده مردم در انتخابات نشان از رشد این فرهنگ دارد.

موالی زاده حفظ کیان خانواده را یکی دیگر از نشانه های رشد بالنده فرهنگ عمومی در این کشور بیان کرد و گفت: برخی مناسبت های اجتماعی در مناطق کشور بسیار با ارزش و قابل تقدیر است.
وی اضافه کرد: یک سری سنت های کشوری و یک سری منطقه ای داریم که هر دو مولفه با ارزش و قابل دفاع می باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور صبح دیروز(پنج شنبه) برای شرکت در همایش فرهنگ عمومی جنوب کرمان و بررسی شرایط فرهنگی این منطقه به جیرفت سفر کرد.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

از انتقادات صریح مجید انصاری به رسانه ملی تا امیدواری به تشکیل فراكسيون اقليت قدرتمند اصلاح طلب در مجلس

تامین امنیت انتخابات خط قرمز پلیس است / مشارکت مردم میزان مشروعیت و مقبولیت نظام را به نمایش می‌گذارد / ۱۲هزار نیروی پلیس، امنیت انتخابات استان کرمان را تامین می‌کنند / از لحظه اتمام تبلیغات انتخاباتی به هیچ عنوان تبلیغات انجام نشود

مشکلی در برگزاری انتخابات مجلس در استان کرمان وجود ندارد / مشارکت مردم در انتخابات تاثیر بسزایی در برنامه‌های آینده کشور دارد

105هزار دانش آموز از تحصیل بازمانده اند/200مدرسه تک نفره هستند/تکلیف دادن برای شب عید تخلف است

شعب اخذ رای در کرمان ۸ درصد افزایش داشته است / کرمان برای برگزاری انتخابات روز جمعه آمادگی کامل دارد

حضور مردم در انتخابات، کشور را در برابر قدرت‌های بزرگ، قوی می‌کند / انتخابات نشان‌دهنده توسعه سیاسی جوامع است / جوان‌ترین کاندیدای انتخابات مجلس در استان ۳۱ ساله و مسن‌ترین آنها ۶۷ ساله است

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی کشور، به میزبانی کرمان / حضور ۸۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در دو بخش آزاد و فرنگی در مسابقات

پربازدید ها

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

در مجلس نهم، مردم با صندوق رای قهر کردند نتیجه آن حضور نمایندگانی بود که گفتارشان در شأن مردم نبود/اگر می‌خواهیم مملکتمان پیشرفت کند، باید پای خوب و بدش بایستیم/دلسردی، منافع ‌کسانی را تأمین می‌کند که این صحنه‌ها را مدیریت می‌کنند/ دکتر سالاری با ورود به مجلس از حقوق زنان دفاع خواهد کرد

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

ببینید| همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان/ سخنرانی دکتر جلال آزمندیان

علی اسدی کرم به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه شهربابک انتخاب شد

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)