کد خبر: ۲۴۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
با تاکید دولت بر ساماندهی معادن؛
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی معادن اسفندقه گفت: با حمایت های دولت تدبیر و امید و تلاش شبانه روزی مجموعه مدیریتی شرکت معادن اسفندقه،توانستیم با برنامه ریزی دقیق طی 10 ماهه اخیر 18 ماه حقوق پرداخت کنیم که هشت ماه آن مربوط به حقوق معوق کارگران این شرکت در سنوات گذشته می باشد.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی معادن اسفندقه گفت: با حمایت های دولت تدبیر و امید و تلاش شبانه روزی مجموعه مدیریتی شرکت معادن اسفندقه،توانستیم با برنامه ریزی دقیق طی 10 ماهه اخیر 18 ماه حقوق پرداخت کنیم که هشت ماه آن مربوط به حقوق معوق کارگران این شرکت در سنوات گذشته می باشد.

نادر شعبانی با اشاره به وضعیت اسفناک شرکت معادن اسفندقه در سنوات گذشته افزود: بنا به اذعان کارشناسان اقتصادی یکی از اصلی ترین دلایل ورشکستگی شرکت ها و واحدهای تولیدی در استان کرمان نبود مدیریت جهادی و مدبرانه است و شرکت معادن اسفندقه را نیز باید در زمره اینگونه شرکت ها به شمار آورد .

وی با تاکید بر اینکه از حدود یک سال قبل احیای شرکت معادن اسفندقه در دستور کار قرار گرفت تصریح کرد: نابسامانی مدیریتی به شدت در این مجموعه نهادینه شده بود به گونه ای که کارگران و پرسنل زحمتکش این شرکت بیش از هشت ماه حقوق خود را دریافت نکرده بودند و این موضوع به یکی از چالش های منطقه و حتی استان تبدیل شده بود چراکه هر از چندگاهی تجمع این پرسنل و خانواده های آنها را در نقاط مختلف استان شاهد بودیم.

وی ادامه داد: این وضعیت به حدی وخیم شده بود که استاندار کرمان شخصا از معادن اسفندقه بازدید و همانجا تاکید کرد هرچه زودتر مشکلات این معادن مرتفع و از خام فروشی کرومیت جلوگیری شود. 
وی افزود : با برنامه‌ریزی های صورت گرفته توانستیم حقوق پرسنل شاغل در تونل ها را به روز پرداخت کنیم و اطمینان دارم که این روند پرداخت حقوق برای همیشه ادامه پیدا کند و پرسنل شرکت معادن اسفندقه دیگر دغدغه حقوق معوق نخواهند داشت.

شعبانی با اشاره به بدهی های چند میلیاردی این شرکت به اداره امور مالیاتی، تامین اجتماعی و خریداران کرومیت خاطرنشان کرد: قبلا مدیران سابق شرکت برای پرداخت مبلغی از حقوق معوق پرسنل اقدام به پیش فروش کرومیت کردند اما نکته قابل تامل اینجاست که آن کرومیت هایی که پیشین پیش فروش کرده بودند، در این دوره جدید مدیریتی استخراج و تحویل خریداران داده شد و این بدین معناست که درواقع معوقات سالهای گذشته را هم مدیریت فعلی تسویه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز تمام بدهی های مالیاتی و تامین اجتماعی را تعین تکلیف کرده ایم اظهار کرد: به واسطه این بدهی ها، همه حسابهای شرکت مسدود شده بود که در نهایت با صدور چک از حساب شخصی خود (مدیرعامل )به مبلغ 180 میلیارد ریال و تعهد پرداخت، حسابهای شرکت باز شد و امروز این فرصت را پیدا کردیم که در آینده ای نزدیک خودمان صادر کننده محصولات فرآوری شده و دانش بنیان باشیم.

وی با بیان اینکه طی این مدت کوتاه 120نفر به طور مستقیم در شرکت معادن اسفندقه مشغول به کار شده اند اضافه کرد: با راه اندازی شهرک صنعتی فرآوری کرومیت و تولید بیش از 40 محصول مختلف از کرومیت، تعداد قابل توجهی از جوانان استان و منطقه در این مجموعه مشغول به کار می شوند و برای همیشه پرونده فروش کرومیت خام بسته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت معادن اسفندقه که سابقه ای 12 ساله در شرکت گل گهر سیرجان دارد خاطرنشان کرد: حال که توانستیم شرکت را به روی ریل عادی خود برگردانیم، با توجه به سیاست های توسعه ای دولت تدبیر و امید و خصوصا سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، توسعه همه جانبه و حرکت شتابان به سمت تولید و فرآوری مواد معدنی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به عدم تعیین تکلیف 32 درصد سهام خرد شرکت معادن اسفندقه افزود: یکی از مشکلات دیگر این شرکت، ابهام در وضعیت 32 درصد سهام شرکت که متعلق به بیش از 500 نفر از سهامداران بود و برای رفع این ایراد دفاتری در شهرهای بافت و ارزوئیه راه اندازی شده که مسئولیت تعویض برگهای سهام و در نهایت تعیین تکلیف وضعیت سهام داران را بر عهده دارند.

شعبانی با تاکید بر لزوم وجود شفافیت در فعالیت های اقتصادی بیان کرد: امروز شفافیت در تمام بخش های شرکت معادن اسفندقه نهادینه شده و هیچ موضوع محرمانه ای وجود ندارد به گونه ای که بهره برداری از معادن صرفا از طریق مزایده و به پیمانکاران توانمندی که دارای دانش فنی لازم هستند واگذار می شود تا دیگر شاهد تخریب معادن استان نباشیم.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی از افراد که اطلاعات صحیحی از چگونگی واگذاری معادن نداشتند، معادن را ملک شخصی خود می پنداشتند در حالی که طبق قانون، معادن کشور قابل تملیک نیستند و افراد صرفا به عنوان بهره بردار شناخته می شوند و در قبال برداشتی که از معدن می کنند باید مبلغی را به عنوان حقوق دولتی به حساب سازمان صنعت، معدن و تجارت واریز کنند و دولت نیز هر زمان تشخیص بدهد که یک بهره بردار صلاحیت فنی و مالی لازم را ندارد می تواند معدن مورد نظر را به بهره بردار دیگری واگذار کند.

وی با اشاره به لزوم آگاهی آحاد جامعه از قانون معادن و چگونگی بهره برداری از آنها خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و عبور این شرکت از بحران، در آینده ای نزدیک با دعوت از اصحاب رسانه، تحولات زیربنایی در شرکت معادن اسفندقه را به اطلاع عموم مردم شریف استان و مسئولان خواهیم رساند.

شرکت معادن کرومیت اسفندقه استان کرمان از جمله شرکت های در شرف ورشکستگی بوده است که در دولت تدبیر و امید، مسیر احیا و پیشرفت را در پیش گرفته است.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

فتوای آیت‌الله مکارم در خصوص روزه ‌گرفتن دختران ۹ ساله

پربازدید ها

وقوع انفجار و تخریب دو واحد مسکونی در کرمان

۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دز مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور است/۳۰۴ بیمار در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

در اثر ریزش معدن در فاریاب یک نفر جان باخت

مخدوش کردن پلاک جرم در جرم است

آیا می‌شود به ریشه کنی کرونا امیدوار بود

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)