کد خبر: ۲۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
روحانی در جمع ایرانیان مقیم آمریکا :
حسن روحانی گفت: هیچ گاه آغازگر نقض توافق بین المللی نخواهیم بود اما اگر طرف مقابل بخواهد برابر حقوق مردم ایران تجاوزگر باشد، حتما جمهوری اسلامی پاسخ مقتضی و مناسب خواهد داد.


حسن روحانی گفت: هیچ گاه آغازگر نقض توافق بین المللی نخواهیم بود اما اگر طرف مقابل بخواهد برابر حقوق مردم ایران تجاوزگر باشد، حتما جمهوری اسلامی پاسخ مقتضی و مناسب خواهد داد.

رئیس جمهور شامگاه یکشنبه به وقت محلی در جمع نخبگان و فرهیختگان ایرانی مقیم آمریکا، افزود: بسیار برای من و هیات همراه خوشحال کننده است و افتخار می کنیم که امشب در محضر شما ایرانیان عزیز که از سراسر گیتی و به ویژه در آمریکا همواره به یاد وطن، منافع وطن و فداکار در راه ایران عزیز و سرزمین خود بوده اید و هستید.

وی ادامه داد: مردم ایران در مقاطع حساس و مختلف همواره افتخار آفرین بوده اند و در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بدون اغراق حماسه بزرگی را آفریدند.

روحانی ادامه داد: در طول 39 سال گذشته مردم در همه انتخابات ها حضور گسترده و چشمگیری داشته اند اما در انتخابات اخیر، شور و شعف دیگری بود. در همه استان ها، حضور و نشاط مردم به ویژه جوانان و بانوان در سراسر کشور، حضور فوق العاده ای بود.

رئیس جمهوری با یادآوری اینکه رقبای مختلف، حامیان مختلفی در سراسر کشور داشتند، افزود: همه مردم آزادانه از کاندیدای خود دفاع، شعارهای مورد نظر خود را اعلام و آنچه مطالبه آنها بود را با صدای رسا اعلام کردند و مردم با حضور 73 درصدی در انتخابات شور و شعفی به تاریخ افتخارات کشور افزودند.

روحانی ادامه داد: حضور انبوه مردم در پای صندوق های رای نشان از آن داشت که ملت ایران سرزنده است و به سرنوشت خود و کشورش علاقمند می باشد و برای سرنوشت خویش و نسل های آینده از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

رئیس جمهوری تصریح کرد: همچنین برگزاری مراسم تحلیف با حضور 105 هیات خارجی به عنوان یک حضور کم نظیر در تاریخ ایران و اینکه بیش از نود و چند کشور و تعدادی از سازمان های بین المللی و بعضی از هیات ها از چند وزیر و معاونان حضور داشتند، همگی به معنای آن است که جامعه جهانی به ملت، انتخابات و حضور مردم ایران احترام می گذارد.

روحانی گفت: مردم ایران در طول 4 سال دولت یازدهم در کنار دولت، تلاش های بی نظیری را انجام دادند، در سیاست خارجی با تلاشی که برادران بسیار عزیزم ظریف، عراقچی، تخت روانچی و سایر اعضای هیات داشتند، توانستند در تاریخ سیاست خارجی کشور به دنیا نشان دهند که ایرانیان همانطور که در صحنه فرهنگ، علم و دفاع پیشتاز بوده اند، در سیاست خارجی هم می توانند به خوبی با زبان و منطق قابل قبول از حقوق ملت خود دفاع کنند.

روحانی افزود: برجام در تاریخ سیاسی منطقه و جهان همواره زنده خواهد بود، چه دولت فعلی آمریکا خوشحال باشد یا نگران، برجام یک توافق چند جانبه با حمایت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است. برجام برای صلح و امنیت جهانی به عنوان یک یادگاری است که به جهانیان اعلام کرد، مسائل پیچیده بین المللی پای میز مذاکره قابل حل و فصل است. ملت ایران به جهانیان ثابت کرد هیچ گاه دروغ نگفته و نخواهد گفت و همواره بر عهد خود پایبند است.

رئیس جمهوری ادامه داد: خارج شدن از برجام به معنای زیر پاگذاشتن یک تعهد روشن سیاسی یک دولت است. این برای کسی افتخار نیست. ایرانیان در طول تاریخ همواره بر عهد خود استوار بوده اند. همان طور که دین و آیین ما توصیه کرده است که به عهد خود مراعات کنیم و فرهنگ ایرانی آموخته است، پای این عهد خواهیم ماند تا زمانی که طرف مقابل خود به عهد خود پایبند باشد.

روحانی تاکید کرد: هیچ گاه آغازگر نقض توافق بین المللی نخواهیم بود اما اگر طرف مقابل بخواهد برابر حقوق مردم ایران تجاوزگر باشد، حتما طرف ایران پاسخ مقتضی و مناسب خواهد داد.
رئیس جمهوری از همه ایرانیان از جمله ایرانیان مقیم خارج خواست برای ساختن ایرانی آبادتر و افتخارآفرین تر در عرصه جهانی، دست در دست یکدیگر بدهند و بکوشند.

روحانی گفت: برای ساختن ایران اسلامی به همه ایرانیان سراسر گیتی نیازمندیم و همه ایرانیان که دلداده ایران و عاشق وطن خودشان هستند باید در آینده ایران سهم داشته باشند. ایران از آن همه ملت ایران است و هیچکس در ایرانی بودن، نمی تواند بگوید من از دیگران ایرانی تر هستم.

رئیس جمهوری تاکید کرد: همانطور که ایرانیان مقیم خارج همپای ایرانیان داخل، برای تعیین سرنوشت آینده کشور در پای صندوق های رای انتخابات پر شور 29 اردیبهشت حضور یافتند و افتخارآفرینی کردند، اکنون نیز باید در پای صندوق تعامل با دانشگاه ها، پارکهای علمی و فناوری و بخش های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری حضور یابند.

وی اظهارداشت: ایرانیان مقیم خارج می توانند در تعامل فرهنگی، علمی و فناوری، برای سربلندی ایران تلاش کنند.

دکتر روحانی با بیان اینکه 'آنچه ما از شما ایرانیان عزیز می خواهیم این است که سهم خودتان را برای پیشرفت ایران بیش از پیش افزایش دهید' ، گفت: ایرانیان مقیم خارج سفیران فرهنگی، علمی، اقتصادی و سیاسی ملت ایران هستند و شما همانطور که در حمایت از برجام در آمریکا تلاش کردید، امروز هم می توانید برای منافع ایران و حقوق مردم ایران تلاش کنید.

وی افزود: امروز در شرایط بسیار بهتری در دولت دوازدهم هستیم. دولت تازه نفس با حمایت مردم گام های بانشاط تری در همه زمینه برخواهد داشت. امروز در زمینه روابط با جهان و در زمینه اقتصادی شرایطی به مراتب بهتر از دیروز داریم.

دکتر روحانی به ارائه اعتبارات گسترده از سوی کشورهای اروپایی، چین و کره جنوبی به ایران اشاره کرد و افزود: ایران در مسیر پیشرفت و تعالی خواهد بود. برای پیشرفت کشور، سهم ایرانیان خارج همواره سهم ارزشمندی بوده است و آمارها نشان می دهد که در یکسال گذشته بیش از 500 نفر از تحصیل کردگان ایران در 100 دانشگاه برتر دنیا به ایران بازگشته اند که بخش عمده این رقم از آمریکا بوده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه ایران تنها نقشه جغرافیایی سرزمین ما نیست و هر جا که ایرانیان جمع می شوند آنجا ایران است، خطاب به ایرانیان مقیم آمریکا گفت: شما در حمایت از برجام در آمریکا تلاش کردید و امروز هم می توانید برای منافع ایران و حقوق مردم ایران تلاش کنید. لابی اصلی ملت ایران در آمریکا، شما ایرانیان فرهیخته و سربلند هستید.

پیش از سخنان رئیس جمهوری ، دکتر نفیسی و خانم دکتر ارفع نیا از ایرانیان مقیم و همچنین دکتر خوشرو نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد سخنانی کوتاه ایراد کردند.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

پربازدید ها

سید یاسر خمینی: رهبر انقلاب کاندیداتوری حاج سیدحسن را به صلاح ندانستند؛ خواستند در شرایط فعلی به این عرصه ورود نکند

سازوکار بررسی صلاحیت نامزدها پس از بررسی هیات‌های اجرائی چگونه است؟

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند

احمدی نژاد به من پیشنهاد معاون اولی برای انتخابات ۱۴۰۰ داد/ اگر آقای هاشمی بودند، حتما تشویق به حضور در انتخابات می‌کردند/ با درگذشت پدر، دولت آقای روحانی شعارهایش را فراموش کردند

آیا پس از سیدحسن حضور سیدابراهیم هم منتفی شده است؟

با آمدن آقای رئیسی مخالف هستم/ باید به چهره های جدید راه داد

مسیر کنونی کنکور با هم‌اندیشی و روش‌هایی کارآمد باید اصلاح شود

سیدحسن خمینی عزادار شد

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

آیا حضور سیدحسن سطح نزاع و تنش را در انتخابات بالا می‌بُرد؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)