کد خبر: ۲۴۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل تعاون روستایی عنوان کرد:
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تعاونی ها باید مدیریت زنجیره ارزش و تولید را در دستور کار خود قرار دهند و کشاورزان باید در حلقه های پیشین و پسین تولید مداخله کنند.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تعاونی ها باید مدیریت زنجیره ارزش و تولید را در دستور کار خود قرار دهند و کشاورزان باید در حلقه های پیشین و پسین تولید مداخله کنند.

حسین صفایی در همایش نقش تعاونی ها در ارتقای بهره وری کشاورزی که در محل سالن همایش های شرکت زغال سنگ کرمان برگزار شد افزود: باید نوع نگاه ها را تغییر دهیم تا تولید کشاورزی، رقابتی و اقتصادی شود و سهم بخش کشاورزی در اقتصاد ملی کشور یک سهم با ارزش تری شود.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه 2.8 درصد از اقتصاد ایران به بخش بهره وری اختصاص داده شده است خاطرنشان کرد: در دهه های گذشته بی محابا منابع پایه را تخریب کردیم به گونه ای که این منابع، دیگر جوابگوی ما نیستند و ما در آینده مجبور می شویم که به طور محدود از منابع آب و خاک استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه امروز در حوزه منابع آبی به شدت آسیب دیده ایم عنوان کرد: تنها یک سوم از 500 میلیارد متر مکعب آب زیر زمینی در کشور را آب شیرین و با کیفیت تشکیل داده است و ما تاکنون بیش از 120 میلیارد متر مکعب از بهترین آب ها را استفاده کرده ایم.

صفایی اضافه کرد: با مصرف بی رویه آب های زیر زمینی باعث شده ایم که آب های شور بالا آمده و زمین تخریب شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه بحران مصرف آب در کشور از اوایل دهه 60 آغاز شد اظهار کرد: طی این مدت هر سال بیشتر از سال قبل اضافه برداشت داشته ایم تا امروز به این نقطه رسیدیم و هیچ راهی نداریم جز اینکه در تولیدات کشاورزی به افزایش بهره وری متکی شویم.

وی با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه یکی از مولفه های مهم در کشاورزی به شمار می رود بیان کرد: میزان سرمایه با میزان بهره وری در بخش کشاورزی، رابطه دارد و در این راستا تعاونی ها باید خود را نسبت به نوع خدماتی که به اعضای خود می دهند، باز تعریف کنند.

صفایی گفت: امروز سه چهارم روستائیان ایران، سهامدار و یا عضو تعاونی های روستایی هستند و باید آینده ارزیابی خود را در افزایش محصول در واحد سطح بدانند.

138 تعاونی تولید روستایی، هشت اتحادیه شهرستانی و یک اتحادیه استانی سازمان تعاون روستایی حدود 60 درصد از اراضی و باغ های کشاورزی استان کرمان را پوشش می دهند.

شبکه تعاونی های بخش کشاورزی استان کرمان بیش از 2 هزار عضو دارد.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)