کد خبر: ۲۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر انجمن خرمای کشور :
دبیر انجمن خرمای کشور با اشاره به اینکه حدود نیمی از خرمای کشور در ماه مبارک رمضان به مصرف می‌رسد، گفت: امسال فصل برداشت خرما، بعد از ماه رمضان است و به همین علت بخش عمده‌ای از خرمای برداشتی در سال زراعی جاری روی دست باغداران خواهد ماند.
دبیر انجمن خرمای کشور با بیان اینکه سالانه حدود یک میلیون تن خرما در کشور تولید می‌شود، گفت: از این مقدار ۵۰۰ هزار تن مصرف داخلی، حدود ۱۰۰ هزار تن صادر و بقیه خوراک دام شده یا از بین می‌رود.

علی اصغر موسوی دبیر انجمن خرمای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: سالانه حدود یک میلیون تن خرما در کشور تولید و حدود 500 هزار تن به مصرف داخل می‌رسد.

وی با بیان اینکه حدود 500 هزار تن خرمای مازاد در کشور تولید می‌شود، اظهار داشت: به دلیل عدم بازاریابی جهانی برای صادرات خرما، از این مقدار فقط حدود 80 تا 100 هزار تن صادر و بقیه یا خوراک دام شده یا از بین می‌رود.

موسوی با اشاره به اینکه حدود نیمی از خرمای کشور در ماه مبارک رمضان به مصرف می‌رسد، گفت: امسال فصل برداشت خرما، بعد از ماه رمضان است و به همین علت بخش عمده‌ای از خرمای برداشتی در سال زراعی جاری روی دست باغداران خواهد ماند.

دبیر انجمن خرمای کشور افزود: سود حاصل از تولید خرما نصیب واسطه‌ها و دلال‌ها می‌شود و علیرغم زحمات فراوان، تولید‌کنندگان و باغداران خرما سود کمی عایدشان می‌شود.

وی بیان داشت: دلال‌‌ها و واسطه‌ها نقش تعیین کننده‌ای در تعیین قیمت خرما دارند و خرمای مورد نیاز در ماه مبارک رمضان توسط این افراد خریداری و به تهران منتقل می‌شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کارشناس: رسیدن به توافق به مراتب دشوار‌تر شده

آیا دلیل سه فوت مشکوک در سیرجان قصور پزشکی بوده است؟

ذوب‌آهن صفر - مس رفسنجان ۳/ ربیعی و شاگردانش روی نوار پیروزی

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)