کد خبر: ۲۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره تجمعات اخیر در دانشگاه‌ها درخصوص مذاکرات هسته‌ای، توضیحاتی ارائه کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره تجمعات اخیر در دانشگاه‌ها درخصوص مذاکرات هسته‌ای، توضیحاتی ارائه کرد.

ضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تحصن  و تجمعات اخیر در دانشگاه‌ها در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای، گفت: دیدگاه ما این است که هرگونه اظهارنظر دانشگاهیان درخصوص مسائل مختلف کشور در چارچوب قوانین مورد استقبال مدیریت دانشگاه‌هاست.

وی افزود: امکان طرح دیدگاه‌های مختلف دانشگاهیان باید فراهم شود؛ چراکه طرح دیدگاه‌ها را اصولا مثبت می‌دانیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: در عین حال همواره تاکید کرده‌ایم که فعالیت‌ها باید در چارچوب قوانین و ضوابط باشد.

هاشمی با تاکید بر اینکه از اساتید، دانشجویان و تشکل‌ها توقع داریم که به ضوابط احترام بگذارند، گفت: آنچه که در دانشگاه شیراز اتفاق افتاد، براساس اطلاعاتی که داریم، آن تحصن با مجوز صورت گرفته بود، اما اجرای برنامه با اشکالات و تخلفاتی رو به رو بوده است.

وی تصریح کرد: بخشی از اقداماتی که در دانشگاه شیراز انجام شد، خارج از ضوابط بوده است؛ به این صورت که برای اصل برنامه تقاضای مجوز شده بود و دانشگاه هم همراهی خوبی داشته است، اما بخشی از اقدامات و روش کار خارج از چارچوب مجوز صادر شده بود.

وی ادامه داد: این تجمع برای یک محدوده زمانی و مکانی مشخص با سخنرانان از قبل تعیین شده، صادر شده بود که در روند کار این موارد رعایت نشده بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه جزییات دقیق باید توسط رییس دانشگاه شیراز تشریح شود، اظهار کرد: همواره مسئولان دانشگاه صرف‌نظر از جهت‌گیری‌ها، مساعدت می‌کنند و مجوزهای لازم را می‌دهند تا دیدگاه‌های مختلف در دانشگاه مطرح شود.

 هاشمی بیان کرد: پیرو این موضوع توقع داریم که عزیزان دانشگاهی ما به ضوابط پایبند باشند؛ به خصوص تشکل‌هایی که دغدغه‌های بیشتری را ابراز می‌کنند، توقع نداریم کم دقتی داشته باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: در تجمعات و تحصن‌های دانشگاهی نباید جمعیتی بدون اجازه از بیرون وارد دانشگاه شوند، تجمع نباید از زمان تعیین شده فراتر رود، در ارتباط با سخنرانان وقتی تقاضایی می‌شود باید همان سخنران تعیین شده باشد و نه غیر و سخنران دیگر نیاز به مجوز جدید دارد؛ اگر به این موارد توجه نشود، طبیعتا تخلف و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: توصیه می‌کنیم که اگر دانشگاهیان قانون را رعایت کنند، به نفع همگان خواهد بود و مصالح ملی بیشتر تامین می‌شود.

هاشمی در ادامه تاکید کرد که صرف‌نظر از جهت گیری‌ها، اصل تجمعات و تحصن‌ها را مثبت می‌دانیم.

وی همچنین با بیان اینکه امکانات بیت‌المال باید در چارچوب قانون و در خدمت منافع ملی صرف شود، گفت: نباید فکر کرد که بیت المال در خدمت گروه یا جناح خاصی قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)