کد خبر: ۲۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مسئول دبیرخانه کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان با اشاره به نام استان‌هایی که در آنها کار انتخاب شوراهای استانی به اتمام رسیده است، گفت: اصفهان، ایلام، یزد، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری، زنجان، مرکزی، سمنان، گلستان، خراسان‌جنوبی، قزوین و هرمزگان 12 استانی هستند که این روند در آنها طی شده است.
مسئول دبیرخانه کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان با اشاره به نام استان‌هایی که در آنها کار انتخاب شوراهای استانی به اتمام رسیده است، گفت: اصفهان، ایلام، یزد، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری، زنجان، مرکزی، سمنان، گلستان، خراسان‌جنوبی، قزوین و هرمزگان 12 استانی هستند که این روند در آنها طی شده است.

سیدمحمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به جلسات کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان عنوان کرد: ما همواره تاکید داشته و داریم که اصلاح طلبان دارای ظرفیت‌های بالایی هستند و باید نسبت به مسائل مختلف کشور نقش خود را ایفا کنند. چراکه در همه اتفاقات کشور از زمان مشروطه و انقلاب اسلامی تا امروز تفکر اصلاح امور دنبال شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم نسبت به مسائل مختلف کشور بی‌تفاوت باشیم، عنوان کرد: حتی در شرایط سخت هم اصلاح‌طلبان مسئولیت‌های خود را برعهده گرفتند، چراکه جریان اصلاحات ظرفیت بالایی دارد و همواره در حال توسعه و گسترش دامنه نفوذ خود است.

مسئول دبیرخانه کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان تصمیم گرفتند به واقعیت‌های جامعه رسمیت بدهند، برای همین کمیته راهبردی با اهداف مشخصی تشکیل شد. این کمیته در پی خلق فرصت نیست بلکه تلاش می‌کند تا به واقعیت‌ها رسمیت دهد.

وی بهره‌گیری از خردجمعی را از مزیت‌های جریان اصلاحات برشمرد و گفت: اصلاح‌طلبان تاکید دارند باید از تصمیمات فردی فاصله گرفت. بنابراین مدلی که در کمیته راهبردی به نتیجه رسید و در حال اجرایی شدن در سراسر کشور است، در واقع یک مدل اقتضایی است.

میرلوحی گفت: برای مدلی که در جهت وحدت جریان اصلاحات برای انتخابات مجلس دنبال می‌شود، در واقع بسیاری از اصلاح‌طلبان در استان‌ها خودشان به این نتیجه رسیده بودند که امور اصلاح‌طلبان با انتخاب شوراهای استانی پیش برود و هم‌صدایی برای انتخابات ایجاد شود.

وی افزود: تاکنون در 12 استان کشور، شوراهای استانی انتخاب شدند و بسیاری از استان‌ها نیز تا حدودی مسیر را طی کردند. طی ماه آینده این مسیر کاملا طی خواهد شد و انتخاب شورای استانی در همه استان‌های کشور به اتمام می‌رسد.

میرلوحی با اشاره به نام استان‌هایی که در آنها کار انتخاب شوراهای استانی به اتمام رسیده، گفت: اصفهان، ایلام، یزد، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری، زنجان، مرکزی، سمنان، گلستان، خراسان‌جنوبی، قزوین و هرمزگان، 12 استانی هستند که این روند در آنها طی شده است.

مسئول دبیرخانه کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان یادآور شد: در هر استان با توجه به شرایط آنجا از 9 تا 25 نفر برای شوراهای استانی انتخاب شدند. اعضای این شوراها از کسانی هستند که از 4 بخش جریان اصلاحات و از همه مناطق استان مربوطه انتخاب شدند تا هیچ فردی از مجموعه بیرون نماند.

وی با تاکید بر اینکه شوراهای استانی مسئولیت سامان دادن به امور اصلاح‌طلبان را در استان‌ها بر عهده دارند، گفت: این روند در حال پیش رفتن است. در واقع این ساز و کار یک اقتضای محلی است چراکه همه اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده بودند که مرکز باید بیشتر هدایت کلی کار را در دستور کار قرار دهد.

میرلوحی گفت: اساس کار بر این است که جریان اصلاحات برای انتخابات مجلس تصمیم‌گیری را بر عهده اصلاح‌طلبان هر استان بگذارد و آنها با هم‌فکری و مذاکره تصمیم بگیرند. ما امیدواریم کسانی وارد عرصه انتخابات شوند که قبل از هر چیز دارای مقبولیت و پایگاه رای باشند.

مسئول دبیرخانه کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان یادآور شد: بررسی پایگاه رای افراد  در تهران ممکن نیست برای همین اصلاح‌طلبان استان‌ها بهتر می‌توانند این مساله را مورد بررسی قرار دهند. الگوی فعلی مدلی است که همه اصلاح‌طلبان ضمن پذیرش آن از این الگو استقبال کرده‌اند. از نظر ما هم عدم تمرکز تصمیم‌گیری و واگذاری آن به حوزه‌های انتخابیه می‌تواند کارآمد باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)