کد خبر: ۲۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
کارشناس اقتصادی تاکيد کرد: بحران آب در کشور جدی است و هرگونه طرح و برنامه توسعه کشاورزی بايد با رويکرد کاهش حداقل 50 درصدی مصرف آب در اين حوزه اجرایی شود.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران، غلامرضا کشاورز حداد، استاد دانشگاه صنعتي شريف اظهار داشت: بزرگ ترين معضل در کشور بحران آب است و بايد وضع بحراني و فاجعه آفرين را مديريت كنيم.

وي افزود : در حال حاضر 5 درصد از آب، صرف مصارف خانگي مي‌شود و بيش از 95 درصد از آن در بخش کشاورزي مورد استفاده قرار مي‌گيرد که بايد به 50 درصد برسد.
  
كشاورز حداد گفت: سال‌هاي 1000 تا 1340 امکان استفاده از چاه‌هاي عميق و نيمه عميق وجود نداشت و مردم بيشتر آب مصرفي و مورد نياز خود را با بهره‌گيري از قنات و چشمه‌ها به دست مي آوردند و قناتي که در هزاره دوم قبل از ميلاد با هنرمندي ايراني‌ها احداث شد و همه دنيا از آن استفاده کرد، پس از مدتي جاي خود را به چاه‌هاي عميق و نيمه عميق داده که به معني عميق‌تر شدن بحران آب است.

وي همچنين با تاكيد بر تغيير شيوه فصول کاشت برخي محصولات گفت: هزينه تمام شده توليد از درامد كشاورزان فراتر مي‌رود و بايد اين روند بر عكس شود تا كشاورزي توجيه اقتصادي خود را از دست ندهد.

کشاورز حداد تصريح کرد: ايران در حوزه آب هم اکنون در مسير و خط بحراني قرار گرفته است و اگر روش‌هاي الگوي مصرف تصحيح نکند به طور قطع در آينده با بحران واقعي روبرو خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)