کد خبر: ۲۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
ساعت 2 بعدازظهر دوم خردادماه سال جاری بود که یک خشکبار فروش در خیابان انبار نفت محله هلال‌احمر مچ چهار زن تبهکار را گرفت.

ایران نوشت: 

ساعت 2 بعدازظهر دوم خردادماه سال جاری بود که یک خشکبار فروش در خیابان انبار نفت محله هلال‌احمر مچ چهار زن تبهکار را گرفت.

دقایقی بعد تیمی از مأموران کلانتری 115 رازی خود رابه این مغازه رساندند. مردی جوان که مضطرب بود به تیم پلیسی گفت: این چهار زن به بهانه خرید خشکبار وارد مغازه‌ام شدند و یکی از آنها با من سر صحبت را باز کرد.

ابتدا متوجه رفتارهای غیرعادی سه زن دیگر نشده بودم ناگهان در دوربین مداربسته صحنه‌ای باورنکردنی را دیدم هر سه زن در حال سرقت خشکبار و جاسازی آنها داخل لباس‌هایشان بودند، من نیز با خونسردی از خروج هر چهار زن جلوگیری کرده و با پلیس تماس گرفتم. وقتی مأموران در برابر چهره‌های آرام زنان تبهکار قرار گرفتند با توجه به اینکه تصور می‌کردند آنها با خیابان گردی از مغازه‌های مختلفی سرقت کرده‌اند احتمال دادند که اعضای این باند وسیله‌ای برای انتقال اموال مسروقه داشته‌اند.

بدین ترتیب دوربین مداربسته خارج از مغازه نیز بازبینی شد و مأموران دیدند هر چهار زن از یک خودروسواری پیاده شده‌اند و آن در گوشه‌ای پارک است. وقتی این خودرو تحت بازرسی قرار گرفت مأموران با گونی‌های برنج، ظروف چینی، لباس‌های مردانه و زنانه، پارچه، انواع نوشیدنی، لوازم بهداشتی و آرایشی، لوازم آشپزخانه شامل سرویس چاقو و... روبه‌رو شدند.

با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای منیریه تهران این چهار زن که شگرد کش‌روی داشتند از سوی مأموران اداره 17 پلیس آگاهی تحت بازجویی گرفته شدند و فاش کردند برای اجرای راحت نقشه‌هایشان برای خود جلیقه‌هایی را طراحی کرده بودند. دولت، کوکب، سمیرا و معصومه 35 تا 58 ساله چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و سرقت از خشکبارفروشی و همچنین هشت سرقت مشابه دیگر در همان روز را به گردن گرفتند.

دولت که مسن‌ترین عضو باند است، گفت: در زمان سرقت یکی از اعضای باند به بهانه خرید و در نقش سیاه‌کن به سراغ مرد مغازه‌دار رفته و سه عضو دیگر باند با استفاده از غفلت مغازه‌دار، اموال سرقتی را داخل جلیقه‌های مخصوصمان جاسازی کرده و پس از آن با ترک مغازه‌ها فرار می‌کردیم.  

وقتی هر چهار زن پرده از جرایم مشابه خود در محدوده بازار و میدان شوش تهران برداشتند کارآگاهان با تحقیق از مغازه‌دارها پی بردند که خیلی از آنها هنوز اطلاعی از سرقت‌ها نداشته‌اند.

یکی از حجره‌دارها وقتی چهار زن تبهکار را دید، گفت: یکی از این چهار زن خریدار اصلی بود و برای پرداخت پول یک عابربانک به من داد اما هنگام برداشت از داخل حساب کارت متوجه شدیم که داخل حساب عابربانک هیچ پولی وجود ندارد و به این بهانه و برای آوردن پول این زن به همراه همدستانش از مغازه خارج شد و دیگر بازنگشت اصلاً تصور نمی‌کردم که همه این رفتارها بهانه‌ای برای سرقت بوده باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)