کد خبر: ۲۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
امینی در مورد تاثیر مذاکرات لوزان بر قیمت فولاد نیز گفت: توافق لوزان به نفع ماست. ما اگر به توافق برسیم صادرات ما زیاد می‌شود و سرمایه‌گذارها می‌آیند و سرمایه‌گذاری می‌کنند و بازار روند خوبی را خواهد داشت.


یک فعال بازار فولاد در مورد علل کاهش 50 درصدی قیمت فولاد در یک ماه اخیر عنوان کرد: رکود بازار ، کاهش صادرات فولاد به کشورهای عراق و افغانستان و کمبود سرمایه‌گذار باعث این کاهش قیمت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز،  بررسی‌ قیمت فلزات پایه در یک ماه اخیر نشان می‌دهد که این فلزات روزهای پرنوسانی را طی کرده‌اند. در میان این فلزات، فولاد بیشترین کاهش قیمت را داشته که در یک ماه اخیر با کاهش 50‌ درصدی مواجه شده است. در این مدت قیمت فولاد 300 دلار در هر تن بوده که به 150 دلار رسیده است. 

در همین راستا علی امینی، با 15 سال سابقه کار در مجتمع فولاد خراسان در گفت‌وگو با اقتصادنیوز درباره علت این کاهش شدید قیمت فولاد گفت: علت کاهش قیمت فولاد را می‌توان به رکود بازار، نداشتن صادرات و کم شدن سرمایه‌گذار در این حوزه اشاره کرد.

او ادامه داد: بیشتر صادرات ما به کشورهای افغانستان و عراق بوده که صادرات ما به این کشورها کم شده  و حتی می‌توان گفت که به حد صفر رسیده است.

امینی در مورد تاثیر مذاکرات لوزان بر قیمت فولاد نیز گفت: توافق لوزان به نفع ماست. ما اگر به توافق برسیم صادرات ما زیاد می‌شود و سرمایه‌گذارها می‌آیند و سرمایه‌گذاری می‌کنند و بازار روند خوبی را خواهد داشت.

امینی در مورد پیش‌بینی آینده قیمت فولاد نیز بیان کرد: به نظرم قیمت‌ها ثابت خواهد ماند و تغییر خاصی در یک ماه آینده نخواهیم داشت.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)