کد خبر: ۲۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار تمام بانک ها می توانند با توجه به منابع مالی خود بدون پس انداز تا سقف 60 میلیون تومان به متقاضیان خرید خانه تسهیلات پرداخت کنند.

به گزارش ایرنا، ولی االله سیف  در حاشیه مراسم رونمایی از حساب صندوق پس انداز خانه اولی ها در گفت و گو با خبرنگاران افزود: البته این زمانی عملی است که حساب بانک ها در نزد بانک مرکزی به حد قرمز نرسیده باشد.

وی تصریح کرد: هم اکنون برخی از بانک ها به دلیل اینکه حساب آنها نزد بانک مرکزی در پایان سال گذشته قرمز شد، نمی توانند وام پروسه پرداخت تسهیلات شوند اما به تدریج با تجهیز منابع وارد این پروسه خواهند شد، ضمن اینکه برخی از بانک ها پرداخت وام را در این بخش آغاز کرده اند.

رییس کل بانک مرکزی یادآورشد: برای خانه دار شدن مردم مدل های متنوعی به تدریج وارد نظام بانکی می شود و لیزینگ مسکن نیز که هدف جامعه خاصی را تامین می کند به تدریج وارد نظام بانکی خواهد شد.

سیف با بیان اینکه بانک مسکن به تدریج با ابتکاراتی که در بخش پرداخت تسهیلات انجام گرفته برای اقشار مختلف تامین مالی می کند، گفت: دولت با استفاده از تجربیات بین المللی بهترین شیوه ها را برای اجرا انتخاب می کند و این سیاست ها با همراهی وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی و بانک مسکن به مورد اجرا گذاشته می شود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به وضعیت بانک مسکن یادآورشد: شرایط نامناسب گذشته سبب شد از ظرفیت های بانک مسکن نا به جا استفاده شود و با اقدامات جدیدی که توسط بانک مسکن آغاز شده این بانک به وظیفه اصلی خود برگشته تا با ارایه ایده های جدید در حوزه ساخت و ساز و خرید مسکن با اخذ مجوزهای قانونی بتواند به وظایف قانونی خود عمل کند.

سیف افزود: برای استفاده از تسهیلات مسکن عوامل زیادی دخیل هستند، در دسترس بودن تسهیلات برای مردم و قشرهای هدف، نحوه بازپرداخت این تسهیلات و تامین منابع بانکی از مواردی است که برای افزایش وام مسکن باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه هرگونه محصول جدید برای دریافت تسهیلات بانکی باید مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد، گفت: بانک مرکزی هرگونه پیشنهادی را در این بخش مورد بررسی قرار می دهد تا دستاوردهای اقتصادی دولت در زمینه کنترل تورم تحت تاثیر قرار نگیرد.

سیف در پایان خصوص لیزینگ مسکن نیز اظهارداشت: تمامی ایده ها و مدل ها بر روی میز است و به تدریج اجرایی می شود، لیزینگ مسکن را نیز به تدریج به نظام بانکی معرفی می کنیم تا تحرک بیشتری در بخش مسکن ایجاد شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)