کد خبر: ۲۵۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست امروز شورای شهر کرمان مطرح شد:
عضو شورای شهر با تأکید بر اینکه با پیمانکار پل سیدی به انتهای مسیر نمی‌رسیم، گفت: نحوه پرداخت هزینه پل حداقل خلافی است که می‌توانیم دست روی آن بگذاریم و پرونده را به بازرسی ارجاع دهیم و مطمئناً پیمانکار از خلعیت ضرر خواهد کرد.

گفتار نو / جامعه:


عضو شورای شهر به تشریح وضعیت پل سیدی پرداخت و بابیان اینکه تاکنون چندین مرتبه وضعیت پل سیدی را بررسی کردیم، توضیح داد: قرارداد پل سیدی در سال 90 منعقدشده و مبلغ قرارداد اولیه 8.5 میلیارد تومان بوده است. اگر حدود 300 میلیون تومان به پیمانکار بدهیم دهنه شش نصب می‌شود و هفت‌صد میلیون دیگر هم باید پرداخت تا پل به مراحل پایانی نزدیک گردد.

محمدجواد کامیاب عصر امروز در نشست علنی شورای شهر کرمان با تأکید بر اینکه با پیمانکار پل سیدی به انتهای مسیر نمی‌رسیم، گفت: بر اساس قرارداد هزینه این پل بایستی 35 درصد غیر نقدی و 65 درصد نقدی پرداخت می‌شد اما نتیجه می‌گیریم که از 18 میلیارد تومان پرداختی تنها دو میلیارد تومان غیر نقدی است و تازه همان دو میلیارد تومان باقیمانده را هم به‌صورت نقدی می‌خواهد.

وی با تأکید بر اینکه این پل به یک معضل تبدیل‌شده است، اظهار کرد: شرط اول پرداخت رعایت نشده است و در مجوزهای بعدی همه پرداخت را نقدی کردیم و این حداقل خلافی است که می‌توانیم دست روی آن بگذاریم و پرونده را به بازرسی ارجاع دهیم و مطمئناً پیمانکار از خلعیت ضرر خواهد کرد.

علی‌اکبر مشرفی دیگر عضو شورای شهر اما گفت: در زمان دولت احمدی‌نژاد نرخ دلار گران شد و مصوبه دولت بود که به پیمانکار اجازه می‌داد مابه‌التفاوت نرخ آهن‌آلات را مطالبه کند، همچنین با توجه به افزایش قیمت نیروی انسانی مابه‌التفاوت قیمت دستمزد را کارفرما پرداخت کند. 

وی با تأکید بر اینکه در هیچ زمانی نبوده که پیمانکار به شهرداری بدهکار باشد، افزود: زمانی که قرارداد مجدداً تمدید می‌شود تغییراتی هم به وجود می‌آید و این تغییرات در مطالبه تأثیر بسزایی دارد.

این عضو شورای شهر با طرح این سؤال که آیا پیمانکار جدید پول نمی‌خواهد و آیا شهرداری از عهده پرداخت  300 میلیون تومان برای نصب دهنه ششم برنمی‌آید، گفت: ما چرا باید به دنبال خلعیت پیمانکار باشیم، نیاز است 300 میلیون تومان برای نصب دهنه ششم بدهیم و بعد هزینه نصب دهنه هفتم و پایانی پل را بپردازیم.   

کامیاب اما با اعلام مخالفت خود با پیشنهاد مشرفی گفت: آقای مشرفی می‌گوید پیمانکار مقصر نیست ولی باید بدانیم در قراردادها فقط یک‌طرف مقصر است. 

وی تصریح کرد: با کدخدا منشی که نمی‌توان پروژه‌ها را جمع کنیم و این چه وضعی است که هر قرارداد را بستیم بایستی پایک نوع برخورد کدخدا منشی پیش برویم.

وی گفت: ما آمده‌ایم از مردم حمایت کنیم نه از یکی از مردم حمایت کنیم و وقتی شرط اول رعایت نشود دیگر ادامه کار چه فایده‌ای دارد.

علی خدادادی هم دراین‌باره گفت:  شهرداری پول می‌دهد اما باید روال پرداخت درست باشد و موضوع این است که چرا 35 درصد غیر نقدی و 65 درصد نقدی در پرداخت‌ها به پیمانکار در این چند سال رعایت نشده است.

ارجمند کرمانی هم بارد گفته‌های مشرفی مبنی بر اینکه پیمانکار در مدت این چند سال از شهرداری طلبکار بوده است، گفت: بر اساس پرداخت‌هایی که به پیمانکار شده در برخی مواقع شهرداری از پیمانکار طلبکار بوده است. 

رئیس شورای شهر با تأکید بر اینکه بایستی در چارچوب قانون حرکت کنیم، گفت: پیشنهاد من این است یک کارشناس از بیرون و اعضای شورا  این موضوع را بررسی کنند و بهترین راه‌حل را پیشنهاد دهند و  این را مدنظر قرار دهیم که اولاً تعهدات شهرداری چه بوده که انجام‌نشده است  و درنهایت به جمع‌بندی برسیم که هر 11 عضو شورا متقاعد شوند و آنچه به صلاح شهر است انجام گردد.

کامیاب اما در پایان گفت: اعتقاددارم اگر به نتیجه‌ای نرسیدیم پرونده را تحویل بازرسی دهیم.

رامین ارجمند کرمانی در ادامه با تشریح مصوبات کمیسیون معماری و شهرسازی اظهار کرد: احداث پل هوایی عابر پیاده روبه روی اداره کل بهزیستی استان کرمان که در بحث اجرا با مشکل برخورد کرده است از موضوعات مطرح‌شده در کمیسیون بود و اکنون بهزیستی اعلام کرده اجرای پل را بر عهده می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیتی که در اجرای پل وجود دارد و حوادث ناگواری در نبود این پل هم افتاده و نیازمند استانداردهای خاص برای افراد کم‌توان و معلول است مقرر شد شهرداری نسبت به تعیین تکلیف وضعیت مجری طرح اقدام کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی اظهار کرد: مقوله ثبت تاریخی خانه شهر انجام‌شده است و با شماره 31770 ثبت آثار ملی شده است و د اینجا لازم است  وارد عمل شده و طرح مرمتی خانه شهر را به‌پیش ببریم  و با کمک اداره کل میراث فرهنگی بتوان در جذب اعتبار و عملیاتی شدن مرمت اقدام نماییم.

وی با اشاره به اینکه با آغاز مرمت می‌توان از 50 درصد اعتبار و 50 درصد مالک بهره گرفت که علی‌اکبر مشرفی دراین‌باره اظهار کرد: خانه شهر جزء اموال عمومی است و چون اموال شهرداری نیست و مالک خصوصی ندارد نمی‌توان از این امکان استفاده کرد.

محمدجواد کامیاب بارد نظر مشرفی در خصوص خانه شهر بیان کرد: نباید به این سمت برویم و موضوعاتی را مطرح کنیم که بعداً با مشکل مواجه شویم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان هم بابیان اینکه گسترش فضاهای فرهنگی و هنری از وظایف شورا و شهرداری است عنوان کرد: خوشبختانه بخش خصوصی در این زمینه ورود کرده و اقدامات خوبی در حال انجام است

زهرا ایران‌منش البته با انتقاد از نابسامانی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر و تأثیر منفی که بر چهره شهر می‌گذارند از تدوین آیین‌نامه‌ای در این خصوص خبر داد و گفت: قرار بر این شد آیین‌نامه‌ای در این خصوص تألیف و به تائید شورا برسد.

وی همچنین از  طراحی و نصب یک المان با موضوع "آن بیست‌وسه نفر" خبر داد و گفت: این موضوع در برنامه‌های شهرداری قرارداد.

وی در ادامه صحبت‌های خود به تغییر نام شهرک صنعتی که در جلسات قبل مطرح‌شده بود اشاره کرد و گفت:  بنده تأکید می‌کنم به دلایل مختلف با تغییر نام شهرک صنعتی مخالفت شد.

ایرانمنش همچنین از جلسه‌ای صحبت کرد که بر اساس آن قرار است آموزش‌و پرورش مدارس را برای ورزش بانوان و انجام امور فرهنگی در اختیار شورا قرار دهد که مدیرکل آموزش‌وپرورش دراین‌باره اعلام آمادگی کرده بودند. 

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست هم به موضوع آسفالت معابر شهر کرمان پرداخت و بابیان اینکه بایستی جلسه‌ای را مدیرعامل سازمان عمران برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: لازم است سازمان عمران  برنامه خود را برای آسفالت معابر تا پایان سال جاری ارائه دهد.

علی خدادادی همچنین به طرح احداث سکوهای تک پمپی  در سطح شهر  پرداخت که برخی اعضای شورای شهر با آن مخالفت کردند.

محمد فرشاد دراین‌باره گفت: باید این بحث به‌صورت جدی و زیر نظر کارشناسان انجام شود، نباید چهره شهر را زشت یا به ترافیک بیفزاییم و تأکید من این است همه جوانب آن را در نظر بگیریم بعلاوه اینکه بررسی نیاز و ضرورت هم از موضوعات مهم هست.

مشرفی هم بیان کرد: با یکی از مسئولان در اصفهان صحبت کردم که آن‌طور متوجه شدم از این موضوع ناراضی بودند. 
خدادادی عنوان کرد: معصوم زاده عضو شورای شهر بررسی این طرح که در اصفهان اجراشده است را برعهده‌گرفته‌اند و نتیجه آن را به کمیسیون خواهند داد. 

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست در بخش دیگری از سخنان خود به تعیین تکلیف کارخانه بازیافت پرداخت و گفت: از عید امسال پیمانکار را خلعیت کردند و سازمان مذکور در نظر دارد طرح تولید کود کمپوست انجام دهد و بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده تا به‌صورت طرح تشریفاتی و آزمایشی حضور پیدا کند و سه ماه یا تا پایان سال طرح خود را اجرا کنند و بعدازآن شهرداری در خصوص واگذاری و انعقاد تفاهم‌نامه تصمیم می‌گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر هم گفت: کمیته نکوداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوط در استانداری برگزار  شد و به‌عنوان نماینده شورای شهر در این نشست حضور داشتم.

علی بهرامی با اشاره به اینکه ساخت  تندیس و مکان آن بر عهده شورای شهر و شهرداری گذاشته‌شده است، خاطرشان کرد: نکوداشت ملی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در 17 دی‌ماه در کرمان برگزار می‌شود و شورای شهر سهم خود را از این بزرگداشت انجام خواهد داد. 

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه و ایجاد منابع پایدار هم در نشست امروز گفت: به دلیل شرایط خاصی که ازنظر اخذ درآمدها داریم با یک چالش جدی روبه‌رو هستیم و بایستی در کوتاه‌مدت با همکاری شهرداری تلاشی در جهت اخذ درآمد و منابع پایدار صورت گیرد.

حسین چناریان افزود: لازمه کار این است که یک گزارش مفصل و قابل‌ارائه که مؤثر باشد در شهرداری آماده و به این کمیسیون ارسال گردد.
وی با انتقاد از عملکرد شهرداری مناطق در اخذ مواردی که درآمد شهرداری محسوب می‌شود، بیان کرد: به نظر می‌آید شهرداری‌ها در جهت اخذ مطالبات و درآمدها جدیتی ندارند و باید به دنبال راهکارهایی برای جذب یکسری از مطالبات و درآمدهایی که امکان آن هست تلاش کنیم.

چناریان خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته به جهت افزایش درآمدهای پایان سال، به درآمد و عوارض محلی یکسری تخفیفانی می‌دادند و با درخواست شهرداری در سال جاری قرار بر این شد در خصوص تخفیفت آخر سال از تاریخ‌ها معین‌شده تخفیفت 25، 20 و 15 درصد منظور گردد و کمیسیون با این موضوع موافق است. ضمناً یکسری استثنائات از شورای قبل اعلام‌شده است که به قوت خود باقی می‌ماند.

با مصوبه شورای شهر و هدف تشویق مردم به پرداخت عوارض و رونق کار ساخت‌وساز، از 15 آذرماه برای شهروندانی که نسبت به پرداخت عوارض اقدام می کنند تخفیفاتی منظور می گردد.

رئیس شورای شهر در آغاز نشست امروز عصر شورای شهر کرمان اظهار کرد: درصورتی‌که بحث‌های کمیسیون‌ها منتج به‌ضرورت مصوبه شود لازم است تا در صحن علنی شورا مطرح گردند و درنهایت به شهردار ابلاغ شوند در غیر این صورت نیاز نیست تا همه نامه‌های وارده به کمیسیون‌ها در صحن علنی موردبحث قرار گیرند.

محمد فرشاد تشریح کرد: بهتر است نامه‌ها در کمیسیون های مربوط موردبررسی قرار گیرند و درباره آنان تصمیم‌گیری شود و درنهایت اگر نیاز به مصوبه بود در صحن علنی مطرح گردند. 

رئیس کمیسیون گردشگری و اصناف گفت: این کمیسیون جلسه‌ای با هیئت‌رئیسه اتاق اصناف با موضوع اصناف و گردشگری برگزار کرد و بررسی شد تا  چگونه تعامل با اصناف را با موضوعیتی که کمیسیون دارد گسترده کنیم و می‌دانیم اصناف در تاریخ نقش مؤثری را در حوزه گردشگری داشته‌اند. 

سید محمدرضا معین زاده میرحسینی افزود: لازم است تا شورا و کمیسیون گردشگری و اصناف حداقل هر سه ماه یک‌بار نشستی را با اصناف صاحب‌نظر داشته باشد.
برچسب ها: شورای شهر کرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

عامل قتل یک خانواده در شهرستان قلعه گنج، دستگیر شد

کرونا طی ۲۴ ساعت جان ۸ کرمانی را گرفت/۷۰ نفردیگر به جمع بستری شدگان اضافه شدند

شناسایی 6هزار و 605دانش آموز بازمنده از تحصیل در ریگان و رودبار جنوب/برخی از این دانش آموزان به دلیل نداشتن پول کتاب، ترک تحصیل کرده بودند

تعیین حق ویژه‌ای برای معلمین استثنایی/باید به سمت ترکیبی شدن مدارس گام برداریم

بستری بیماران کرونایی در سالن بحران صنعت مس/تالارهای پذیرایی از 17تیرماه وقت مراسم به کسی ندهند

58 درصد حوادث کار، ناشی از خطای انسانی است

ایجاد 650 پایگاه اوقات فراغت به صورت مجازی/ساختمان فعلی دانشگاه فرهنگیان کرمان جوابگوی ظرفیت پذیرشی دانشجویان نیست

رشد ۱۰۵ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز در کرمان

تامین نقدینگی همچنان بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی است

آتش‌سوزی در 15 هکتار از مراتع راویز رفسنجان

پربازدید ها

۹۶ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند/زنجیره انتقال ویروس، مجددا برقرار شد

بیمارستان وظیفه گرفتن تست کرونا از بیماران سرپایی را ندارد

جزئیات حادثه انفجار در کلینیک سینا اطهر

کمبود ماسک نداریم/شاید در آینده آموزش نحوه دوخت ماسک به عموم مردم ارائه شود

شروط بازگشایی مدارس در شرایط کرونا/ حضور یک‌روز در میان دانش‌آموزان

اگر تست استاندار منفی باشد از شنبه به محل کار بر می گردد

تعطیلی صنوف غیر ضرور/دوم سوم کارکنان ادارات دور کاری خواهند کرد

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد

امروز هوای کرمان برای گروه های حساس ناسالم است

رشد ۱۰۵ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز در کرمان

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)

برای 36 نفر در پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی دستور جلب صادر شد/اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین الملل   ( نظر)