کد خبر: ۲۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
منشور همدلی، اخلاق انتخاباتی و عقلانیت سیاسی احزاب، گروه ها و فعالان سیاسی استان کرمان، عصر چهارشنبه در آیینی با حضور معاون سیاسی وزیر کشور و مسوولان استانی رونمایی شد.
منشور همدلی، اخلاق انتخاباتی و عقلانیت سیاسی احزاب، گروه ها و فعالان سیاسی استان کرمان، عصر چهارشنبه در آیینی با حضور معاون سیاسی وزیر کشور و مسوولان استانی رونمایی شد.


به گزارش  رونمایی از منشور همدلی با هدف برگزاری انتخابات نمونه و با مشارکت حداکثری مردم و گروه های مختلف سیاسی انجام شد.

استاندار کرمان در این آیین با اشاره به سال همدلی و همزبانی دولت و ملت و برگزاری دو انتخابات در سال جاری گفت: به پیشنهاد فعالان و گروه های سیاسی استان، منشور همدلی را برای داشتن انتخاباتی سالم و باشکوه و فضای رقابتی برای همه احزاب تهیه و تدوین کردیم.

علیرضا رزم حسینی افزود: این منشور در جلسه ای به امضای همه فعالان و نمایندگان احزاب و گرو های سیاسی رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد که همه گروه ها به این سند پایبند ببوده و انتخاباتی برگزار شود که الگوی کشور باشد.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: باید ثابت کنیم در عین رقابت و مطرح کردن مسائل در فضای آزاد و برگزاری اجتماعات منظم برای همه گروه ها، پایبند به اصول هستیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه آهنگ انتخابات به صدا در آمده است، بیان کرد: این منشور همدلی شامل چند بند مانند رعایت تقوای الهی در انتخابات و اعتقاد به ولایت فقیه به عنوان ستون خیمه نظام است.

وی ادامه داد: احترام به قانون و تمکین به آن در قبل، حین و بعد از انتخابات، حفظ امنیت و عدول نکردن سخنرانان نشست های سیاسی از خطوط قرمز که موجب تحریک افراد شود، از سایر مفاد این منشور است.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: طرفداران نامزدها، نامزدها، فعالان احزاب و گروه ها باید تابع قانون باشند و بعد از انتخابات، افراد منتخب را بپذیرند.

استاندار کرمان اظهار کرد: توجه به اصول اخلاقی و بد اخلاقی نکردن، تهمت نزدن، دروغ نگفتن، وعده ناصحیح ندادن و خیال پردازی نکردن از سایر مفاد این منشور است تا با اجرای آن بتوانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: فضای انتخابات باید آرام و دور از تشنج و نزاع باشد تا زمینه حضور حداکثری مردم فراهم شود.

وی بیان کرد: ترجیح منافع ملی بر منافع حزبی و گروهی از دیگر مفاد این منشور است. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه سبد رای روحانی سبدی از همه آرای مردم بود، گفت: رای های خاکستری به روحانی رای دادند و دلیل آن مطرح کردن شعار اعتدال و میانه روی و پرهیز از افراط گرایی و خشونت بود.

وی اظها کرد: امیدواریم کشور را در مسیری قرار دهیم که بتوانیم به رسالت انقلاب اسلامی بپردازیم.

استاندار کرمان بیان کرد: دولت تدبیر و امید فضایی را فراهم کرد که اصلاح طلبان هم بتوانند حضور پیدا کنند که شاید در گذشته فضایی نبود تا آنها طبق قانون فعالیت کنند که البته این روند را ادامه می دهیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه اصولگرایان ما دلسوز و متدین هستند، گفت: امروز اگر اصولگرایی و اصلاح طلبی موجب تعالی کشور نشود، معلوم نیست چه منزلتی داشته باشد.

وی تاکید کرد: کارنامه همه گروه های سیاسی را مردم رصد می کنند و دولت هم طبق قانون موظف است که هیچ گونه دخالتی در انتخابات نکند بلکه زمینه را برای حضور حداکثری مردم فراهم کند.

در این آیین علاوه بر معاون سیاسی وزیر کشور، امام جمعه کرمان، استاندار و معاونان استاندار کرمان، فرمانداران و نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی استان کرمان نیز حضور داشتند. 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)