کد خبر: ۲۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
خطیب نماز جمعه تهران گفت: مذاکره کنندگان هسته ای فرزندان نظام هستند و نباید به آنها توهین شده و یا تضعیف شوند، آنان رزمندگان جبهه دیپلماسی هستند و باید برای توفیق آنها همه کمک کنند.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: مذاکره کنندگان هسته ای فرزندان نظام هستند و نباید به آنها توهین شده و یا تضعیف شوند، آنان رزمندگان جبهه دیپلماسی هستند و باید برای توفیق آنها همه کمک کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه های دوم امروز نماز جمعه تهران همچنین درباره مسایل هسته ای مذاکرات با 1+5 افزود: این موضوع مساله ای حساس است و همه به خودشان اجازه اظهار نظر می دهند و حقشان هم است، چون آزادی ابراز عقیده از برکات انقلاب است ولی باید دو مطلب را به خصوص منتقدان توجه کنند که مذاکره کنندگان فرزندان کشور هستند و نباید آنها را متهم به خیانت کرد و باید همه تلاش و کمک کنیم که این رزمندگان جبهه دیپلماسی به وظایف خود عمل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسوولان هم اسم هر نقد و تجمعی را تخریب نگذارند، حتی ممکن است این تجمعات مشت مذاکره کنندگان ما را پر کند، اما نباید در تجمعات مذاکره کنندگان را تضعیف کرد و باید به دنبال افزایش قدرت آنها در مذاکرات باشیم.

وی درباره مساله انرژی هسته ای نیز اظهار داشت: دولت و مردم در این زمینه همدل و همزبان بوده اند و دشمنان کورخوانده اند که بخواهند میان مردم و دولت درباره استفاده از دانش هسته ای تفرقه ایجاد کنند.

خاتمی با تاکید براینکه نظام درپی توافق خوب است و توافق بد را رهبری، نظام و مذاکره کنندگان نمی پذیرند، ادامه داد: توافق خوب توافقی است که خطوط قرمز رعایت شود و این خطوط شامل این است که همه تحریم ها یکجا و همزمان با توافق هسته ای لغو شود.

وی گفت: مذاکرات تحت شبه تهدید، تخریب مذاکرات است و مذاکره کنندگان مجاز به ادامه آن در زیر شبه تهدید نیستند و باید تمامی دستاوردهای هسته ای حفظ شود و هیچ بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان ما نباید انجام شود.

امام جمعه موقت تهران افزود: تعهدات باید برگشت پذیر باشد و ما هم باید راستی آزمایی کنیم و نباید تعهد یک طرفه باشد در عین حال مذاکرات فقط باید درباره مسایل هسته ای بوده و مذاکره با آمریکا برای رابطه، مذاکره نیست و نامشروع است.

وی گفت: از مجلس شورای اسلامی درخواست می کنیم که این موارد را تبدیل به قانون کند تا دشمنان ملت ایران از تسلیم ملت مایوس شوند.

خاتمی خاطر نشان کرد: ادبیات آمریکا از اول مذاکرات تاکنون ادبیات تهدید، توهین و تحقیر بوده تا اینکه بتواند بر ما سلطه پیدا کنند اما دوران تهدید گذشته و ایران نه تنها قدرت منطقه ای بلکه قدرتی جهانی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: امروز در تمامی عرصه های مهم جهانی می گویند اگر ایران نباشد مساله حل نمی شود مانند مساله سوریه که باید ایران در حل مشکلات حضور داشته باشد.

وی تفاوت ایران با قدرت های جهانی را در توسل به خدا دانست و ادامه داد: پشتوانه دشمنان دلار و یورو و آدم کشی و سلاح است اما پشتوانه ایران اسلامی دل های عاشق است و نمی توانند این قدرت را دست کم بگیرند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: نباید همه چیز را به رفع تحریم ها گره زد؛ ما از اول انقلاب تاکنون مواجه با تحریم هستیم و تاکنون با عزت زندگی کرده ایم و برخی می گویند که اگر تحریم ها لغو نشود، کشور دچار بحران می شود، اما این آمریکا است که به دنبال توافق است زیرا اوباما خواهان تبدیل شدن به قهرمان در آمریکا است.

وی تصریح کرد: توافق در مذاکرات شانسی برای حزب دموکرات در آمریکا خواهد بود که محبوبیت خود را از دست داده و این آمریکا است که به توافق نیاز دارد وگرنه دولت ایران روی پای خود ایستاده و با کمک خدا راه خود را به پیش می برد.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان در پیش است، افزود: نکند ماه رمضان با غیرماه رمضان یکی باشد و باید بندگی خدا را با اجتناب از محارمش به خوبی پاس داریم.

وی با اشاره به سالروز شهدای موتلفه، سالروز وفات آیت الله فلسفی، وفات آیت الله آصفی و آیت الله امینیان یاد و خاطره این بزرگان را گرامی داشت و برای آنها طلب مغفرت و آمرزش کرد.

خاتمی با اشاره به دو سخنرانی کلیدی، استراتژیک و کاربردی رهبر معظم انقلاب شامل سخنرانی ایشان در اول سال 94 در مشهد و دیگری سخنانشان در مرقد امام (ره) به بازخوانی این سخنان در مراسم 14 خرداد پرداخت.

وی تصریح کرد: برخی کسانی که نزدیک به امام بودند می گویند ما به امام نامه نوشتیم که تا زنده هستید مشکلمان را با آمریکا حل کنید، ولی امام مشکل با آمریکا را حل نکرد و این یعنی امام تا زمان رحلتش آمریکا را دشمن بزرگ ملت ایران می دانست.

امام جمعه موقت تهران با توصیه به رسانه ها برای بررسی این سخنان گفت: این سخنرانی رهبر انقلاب جای بحث فراوانی دارد.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب به یک اصل مهم امام اشاره نکردند زیرا برداشت به خود می شد و آن اصل ولایت فقیه بود چون امام می گفت پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور آسیبی نرسد.

خاتمی خاطر نشان کرد: فرهنگ مقاومت دربرابر مقاومت فرهنگ قرآنی است و این فرهنگ است که باعث پیشرفت کارهای ما می شود به همین دلیل مذاکره کنندگان باید مذاکره خود را ادامه دهند و ما مرد قول هستیم ولی به دیگر قدرت ها اعلام می کنیم که اگر بخواهید دست از پا خطا کنید، ما فرزند عاشوراییم و هیهات من الذله هستیم.

وی درباره ترکیه نیز گفت: این سیلی که حزب حاکم در ترکیه خورد، سیلی خون های مظلومی بود که توسط داعش بر روی زمین ریخته شده، اما امیدوارم که صدای این سیلی را حزب حاکم شنیده باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حوادث یمن نیز اظهار داشت: در آغاز هجمه عربستان به یمن 45 درصد خاک یمن دست نیروهای انصار الله بود اما الان به 85 درصد رسیده و در آغاز اتفاقات یمن 55 درصد از قبایل این کشور با انصارالله بودند ولی امروز 90 درصد قبایل با آنها هستند.

وی خطاب به مردم یمن تصریح کرد: شما در تاریخ سربلند هستید و دشمنان شما و عربستان به عنوان یک رژیم سفاک، کودک و خردسال کش در تاریخ ثبت خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)