کد خبر: ۲۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان صنعت و تجارت کرمان خبر داد
رییس سازمان صنعت و تجارت کرمان گفت: نرخ آب صنعت از 12 ریال در هر متر مکعب به 4 هزار ریال افزایش پیدا کرده و این برای کارخانجاتی که در دوران رکود هستند ، مساله ایجاد کرده است.

گفتار نو / گروه اقتصاد: 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: نرخ آب صنعت از 12 ریال در هر متر مکعب به 4 هزار ریال افزایش پیدا کرده و این برای کارخانجاتی که در دوران رکود هستند ، مساله ایجاد کرده است. 

به گزارش خبرنگار گفتار نو،  محمود سلطانی‌زاده عصر امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان با اشاره به اینکه بیان مشکلات موجود در عرصه تولید در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به معنای همکاری نکردن دستگاه‌های مجری نیست، اظهار داشت: این موارد به این دلیل در این کارگروه مطرح می‌شود تا بر اساس شرح وظایف کارگروه بتوانیم سریع‌تر به نتیجه برسیم.

سلطانی‌زاده با اشاره به «آيين نامه نصاب اراضي قابل واگذاري» گفت: در خارج از شهرک های صنعتی، ما بیش از 20 هکتار زمین را نمی توانیم واگذار کنیم. این مشکل عدیده ای را به وجود اورده است. 

او با بیان این‌که از سال 90 اختیار تعیین نصاب از استان گرفته شد، افزود: پیشنهاد ما این است که اختیار تعیین نصاب مربوط به زمین را کما فی‌السابق به استان برگردد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نرخ آب صنعت از 12 ریال در هر متر مکعب به 4 هزار ریال افزایش پیدا کرده و این برای کارخانجاتی که در دوران رکود هستند ، مساله ایجاد کرده است. 

نماینده شرکت سیمان ممتازان در ادامه گفت: براساس قانون توزیع عادلانه اب، کارخانجاتی که آب شان را خودشان استحصال  کنند، نباید اب بها دهند فقط باید حق‌النظارت بپردازند.
او با بیان این که هزینه استحصال هر متر مکعب آب با احتساب 10 درصد استهلاک سرمایه گذاری، 192 تومان و با احتساب هزینه های تصفیه بیش از 700 تومان می شود.

مدیر عامل شرکت اب منطقه ای کرمان در پاسخ به این اظهارات گفت: تا سال 91 آب بها وجود نداشت و در بین استان های کشور از 12 ریال تا 15000 ریال به ازای هر متر مکعب دریافت می شد. از سال 91 بخش نامه ای ابلاغ شد که براساس ان آب بها  400 تومان تعیین شده است.
محمد رضا بختیاری  افزود: در مورد چاه هایی که خود سرمایه گذار استحصال اب را اتجام می‌دهد، هزینه استحصال اب کم ، اما هزینه تعادل بخشی اضافه می شود. که اگر براساس این بخش نامه عمل کنیم، هزینه اب صنعت بیشتر می‌شود.

استاندار کرمان در ادامه با ناچیز خواندن هزینه آب در مقایسه با قیمت تمام شده تولید سیمان گفت: در عین حال آب منطقه ای مجددا رسیدگی کند و امکان تخفیف آب بها را بررسی کند. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه مجموع نقدینگی و سرمایه در گردش تعیین شده برای کشور از صندوق توسعه ملی در سال جاری یک‌هزار و 400 میلیارد تومان تعیین شده است، بیان کرد: سهم استان کرمان 50 میلیارد تومان است و باید کارگروهی در این زمینه در استان کرمان تشکیل شود تا با پیگیری‌های این کارگروه، سهم استان از دست نرود.

وی عنوان کرد: رفع محدودیت‌ها در اختصاص زمین به شهرک‌های صنعتی استان کرمان با تکیه بر پشتوانه کارشناسی مناسبی که در سازمان‌های استان کرمان وجود دارد یکی از درخواست‌های حوزه صنعت استان کرمان به‌شمار می‌رود.

سلطانی‌زاده با بیان این که خام‌فروشی معادن و ... در استان کرمان یکی از دغدغه‌ها است، تصریح کرد: در یک‌سال گذشته زنجیره تولید فولاد توسط شرکت ذوب آهن جنوب‌شرق ایرانیان در سی‌ریز شکل گرفته است و با صدور مجوزهای مربوطه، این کارخانه در جوار معدنی که ذخیره فعلی آن بیش از 15 میلیون تن سنگ آهن است، ساخته شود.
بهرام پور سرمایه گذار این پروژه در ادامه گفت: با توجه به زمان بر بودن مراحل اخذ سند، خواستار واگذاری زمین، قبل از دریافت سند شد. 

رییس سازمان منابع سازمانی اما واگذاری زمین بدون سند را خلاف قانون اعلام کرد و گفت: مدت زمان دریافت سند، به پیگیری خود منقاضی بستگی دارد. 

در ادامه جلسه چالش هایی که کک سازی زند و شرکت کاشی الماس کویر با سازمان محیط زیست مطرح شد و همچنین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اختصاص زمین برای کارخانه فروکروم را نیز تصویب کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)