کد خبر: ۲۶۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت 14 اثر غیر منقول و ناملموس استان کرمان از ابتدای سالجاری خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت 14 اثر غیر منقول و ناملموس استان کرمان  از ابتدای سالجاری خبر داد.

محمود وفایی با اشاره به اینکه گام اول برای امور مطالعاتی و پژوهشی و  همچنین اقدامات مرمتی هر اثر، ثبت آن اثر است، افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مد نظر این اداره کل ثبت آثار تاریخی، فرهنگی  وطبیعی در فهرست میراث ملی می باشد که به بهترین شکل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 14 اثر غیر منقول و ناملموس استان کرمان به ثبت ملی رسیده است،  تصریح کرد: روغن جوشی و رباعی خوانی کرمان، آیین گلاب گیری بردسیر، لوپک چمکی یا ماهی ملک قلعه گنج، عارسو شهربابک، علم بندی معز آباد چترود از جمله آثار ناملموس هستند که در سالجاری ثبت شده اند.

وفایی در ادامه به آثار غیرمنقول ثبت شده در سال 96، اشاره  کرد و گفت: خانه اوشیدری و امام علی نژاد، خانه شهر ، کنسولگری انگلیس کرمان و حمام دیلمقانی و خانه انصاف شهرستان زرند، قنات داوران رفسنجان وبنگان شهرستان بافت از جمله آثاری هستند که در سالجاری به ثبت رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: در حال حاضر 8 پرونده دیگر به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده که امیدواریم در اولین جلسه شورای ثبت، تایید شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد

هوشنگ اهل سیرچ نيست!

مرادی خوش‌اقبال‌ترين نویسنده كودك و نوجوان ايران/مردای کرمانی نويسنده‌اي اخلاق گراست

مرگ هركسی دراين است كه به قول كرمانی‌ها متوجه شود «بيلش ديگر گلی برنمی‌دارد»

پاسخ رئیس بیمارستان پیامبراعظم به گفتارنو+توضیحات گفتارنو

میردامادی: ترامپ متوجه شد اگر بخواهد با ایران وارد درگیری نظامی شود پایانش را نمی‌تواند پیش بینی کند/هادیان: ترامپ ذهن استراتژیک ندارد و با هر استانداردی که نگاه کنیم آدم‌های غیرمتعارفی است

نخستین زائران حج تمتع کرمانی عازم مدینه شدند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)