کد خبر: ۲۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
عدم دسترسی به منابع بانکی همواره گلایه های فعالان بخش اقتصادی از شبکه بانکی کشور است؛ این گلایه اما در حالی تکرار می شود که آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد بخش عمده ای از تسهیلات پرداخت شده توسط بانک ها به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته است.

عدم دسترسی به منابع بانکی همواره گلایه های فعالان بخش اقتصادی از شبکه بانکی کشور است؛ این گلایه اما در حالی تکرار می شود که آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد بخش عمده ای از تسهیلات پرداخت شده توسط بانک ها به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته است.

به گزارش خبرآنلابن، شبکه بانکی کشور طی سال 93 رقمی بالغ بر 341 هزار میلیارد تومان به بخش های مختلف اقتصاد تسهیلات پرداخته کرده که در این میان سهم بخش صنعت و معدن با 31.2 درصد بیشتر از سایر بخش ها بوده است. آمارهای بانک مرکزی در پایان سال 93 همچنین نشان می دهد، تسهیلات پرداختی در سال گذشته 105 هزار میلیارد تومان معادل 44.5 درصد بیشتر از سال 92 بوده است.

سهم بخش صنعت و معدن از کل تسهیلات پرداختی در سال 93 حدود 106 هزار میلیارد تومان بوده که 35 هزار میلیارد تومان بیشتر از سال 92 بوده است. بخش صنعت و معدن در سال گذشته 31.2 درصد تسهیلات را به خود اختصاص داده که به معنای افزایش 50 درصدی مبلغ پرداختی نسبت به سال 92 است.

بخش کشاورزی در سال گذشته با اختصاص 7.5 درصد تسهیلات بانکی حدود 25 هزار میلیارد تومان جذب کرده است. سهم بخش مسکن و ساختمان از تسهیلات بانکی رقمی در حدود 40 هزار میلیارد تومان بوده که 11.8 درصد تسهیلات پرداختی را شامل می شود. 43 هزار میلیارد تومان تسهیلات هم نصیب بخش بازرگانی شده که 12.7 درصد تسهیلات پرداختی بوده است.

سهم خدمات از تسهیلات پرداختی شبکه بانکی 124 هزار میلیارد تومان معادل 36.6 درصد تسهیلات بوده است.

سهم بخش های مختلف از تسهیلات پرداختی شبکه بانکی درسال 93

  

سهم تسهیلات پرداختی بابت تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در 12 ماهه سال 93 معادل 86 هزار میلیارد تومان است. به این ترتیب حدود 41.6 درصد کل تسهیلات پرداختی به بخش های مختلف اقتصادی سهم تسهیلات پرداختی بابت سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن شده است.

همچنین از 106 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن نیز 86 هزار میلیارد تومان به سرمایه در گردش اختصاص یافته که حدود 81 درصد کل تسهیلات پرداختی به این بخش است.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)