کد خبر: ۲۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره

دنیای اقتصاد نوشت:

وزیر نیرو توقف مفت‌فروشی آب را کلید حل مشکل کم‌آبی دانست و گفت: ۷۲درصد خانوارهای کشور ماهانه در حدود ۱۰هزار تومان قبض آب پرداخت می‌کنند؛ در حالی که متوسط رقم پرداختی هر خانوار به مخابرات ۱۰۰هزار تومان است.

حمید چیت‌چیان در جشنواره و نمایشگاه«فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست» با اشاره به نیازهای فناوری بخش آب در کشور افزود: مساله آب و محدودیت منابع آن مساله‌ای گذرا و زودگذر نیست و جزو ماهیت و طبیعت کشور به حساب می‌آید و با بارندگی مناسب مشکلات آن برطرف نمی‌شود.

وی اظهار کرد: ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک قرار گرفته که صرف‌نظر از این موضوع باید به محدودیت‌های منابع آبی توجه کرد. وزیر نیرو با بیان اینکه در 6 سال اخیر متوسط بارندگی‌ها‌ از 250 به 204 میلی متر رسیده است، گفت: در صورتی که در شیوه مصرف آب کشاورزی، شرب و صنعتی بازنگری صورت گیرد، قادر هستیم که بر تمام مشکلات آب کشور غلبه کنیم.

چیت‌چیان افزود: یکی از الزامات پایه‌ای این بازنگری، استفاده از فناوری‌های نوین آب است. وی اظهار کرد: از سوی دیگر، در صورتی که اقتصاد آب درست شود بازارهای جدیدی نیز برای نوآوری‌های آب ایجاد می‌شود و تعادل میان منابع آب و مصارف برقرار می‌شود. وزیر نیرو افزود: بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی انجام می‌شود، بنابراین باید توجه به بهینه‌سازی مصرف در این بخش صورت گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)