کد خبر: ۲۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره

مجری طرح احیاء و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای کرمان گفت : در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و با هدف صیانت از منابع آب موجود در دو ماهه ابتدای سال جاری با همت همکاران امور منابع آب شهرستان ها ، 197 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه گردید.

"امیرحسین کرمی" در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت : با عملیات گشت و کنترل شبانه روزی ، تعداد 20 دستگاه ادوات حفاری غیرمجاز کشف و ضبط گردید که از بین شهرستان ها ، شهرستان جیرفت با انسداد 157 حلقه چاه غیرمجاز و توقیف 6 دستگاه حفاری بیشترین آمار را به خود در دو ماهه گذشته اختصاص داده است.

وی در ادامه گفت: همچنین از ابتدای سال جاری 276 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای مجاز نصب گردیده است که در بین شهرستان ها ، امورمنابع آب سیرجان بیشترین آمار نصب را داشته است این در حالی است که در یک سال گذشته بیش از 900 دستگاه کنتور هوشمند در سطح استان نصب گردیده است.

وی اظهار کرد: میزان آب صرفه جویی شده در اثر پرکردن چاههای غیرمجاز و جلوگیری از اضافه برداشت چاههای مجاز در دو ماهه سال جاری معادل 80 هزار مترمکعب برآورد گردیده است و حجم کل آب در دو ماهه اخیر معادل 50 هزار مترمکعب توسط چاههای مجاز که اضافه برداشت نموده صرفه جویی شده است.

وی با بیان اینکه همزمان با اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی چاههای کشاورزی غیرمجاز در دشت های ممنوعه تعیین تکلیف می شوندخاطر نشان کرد: تا پایان سال جاری با لطف خداوند متعال و مساعدتها و مشارکتهای مردمی میزان و حجم آب صرفه جویی در استان ، آمار چشمگیری خواهد داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)