کد خبر: ۲۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
آيين رونمايي از «يكتا» برگزار شد
احمدی‌نژادی‌ها می‌آیند، منهای او. بقایی، رحیمی، زنجانی، مرتضوی و همه آنهایی که میراث هشت سال گذشته را برای احمدی‌نژاد گذاشتند و به نام او ثبت کردند، حالا خودشان دوباره پا به میدان گذاشته‌اند.
 احمدی‌نژادی‌ها می‌آیند، منهای او. بقایی، رحیمی، زنجانی، مرتضوی و همه آنهایی که میراث هشت سال گذشته را برای احمدی‌نژاد گذاشتند و به نام او ثبت کردند، حالا خودشان دوباره پا به میدان گذاشته‌اند.

به گزارش شرق می‌گویند مدیرانی کاردان و لایق با کوله‌باری از تجربه هشت‌ساله در سراسر کشورند که قصد خدمت دوباره دارند. برای همه حوزه‌ها هم برنامه دارند و برای همین جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی را درست کردند. دیروز «جبهه یکتا» با حضور جمعی از همین مدیران و جمعی دیگر از اصولگرایان در سالن شهدای انقلاب (ساختمان سابق حزب جمهوری اسلامی) که با مدیریت حجت‌الاسلام زائری اداره می‌شود، در آستانه حادثه هفتم تیر اعلام موجودیت کرد.

 از حسینی، وزیر ارشاد احمدی‌نژاد تا زاهدی و دانشجو وزرای علومش، حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش. نجار وزیر کشورش، محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی‌اش، میرتاج‌الدینی، بذرپاش، زریبافان و خیلی‌های دیگر در این جمع حضور داشتند. آیت‌الله موحدی‌کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و حجت‌الاسلام تقوی، رئیس‌ شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه هم دو سخنران اصلی مراسم بودند.  

مراسم اعلام وجود «یکتا» با پخش چند کلیپ آغاز شد. کلیپ نخست با صدای حامد زمانی به سبک موزیک‌های مدرن، با عنوان مرگ بر آمریکا و تهیه شده در شبکه اینترنتی نصر بود. کلیپ دوم بخش‌هایی از صحبت‌های مقام ‌معظم‌ رهبری درباره مذاکره با آمریکا بود. در طول مراسم چند کلیپ از دیدارهای هیأت مؤسس یکتا با مراجع تقلید و توصیه‌های آنها منتشر شد.

توصیه‌های مصباح یزدی به اعضا یکتا این بود: «جایگاه خود را تعریف کنیم. صداقت در تعامل داشته باشیم و اهل حقه‌بازی و کلک نباشیم و نخواهیم به هر قیمتی رقیب را از میدان به در کنیم». گویا صداقت دغدغه جدی این روزهای بزرگان اصولگرا شده است؛ چراکه توصیه به صداقت را آیت‌الله موحدی کرمانی هم در طول سخنرانی خود خطاب به اعضای یکتا داشت. توصیه‌ آيت‌الله نوری‌‌همدانی هم این بود که ستون فقرات انقلاب حفظ شود. در بخشی از این کلیپ، کامران دانشجو از وضعیت دانشگاه‌ها گلایه می‌کند و می‌گوید که الان نگرانی جدی دراین‌باره وجود دارد.

حاجی‌بابایی، سخنگوی این جبهه، در ابتدای مراسم سخنرانی کرد و بعد بیانیه یکتا را خواند. هم سخنانش و هم بیانیه‌ای که خواند بیش از راهکار‌محوربودن، شعارمحور بود و هر دو بیش‌از‌پیش یادآور ادبیات احمدی‌نژاد و روزگار دولت نهم و دهم بود.

در بخشی از این بیانیه آمده بود: «تشکیل این مجموعه برای وحدت‌آفرینی و انسجام نیروهای مؤمنی است که همواره خادم ملت‌اند و بنا دارند با نقد منصفانه و عالمانه و ارائه فکر و برنامه از دولت و سایر متولیان کشور حمایت کرده و با حضور فعال در صحنه آگاهی‌بخشی، امیدآفرینی، کارآمدی و تحول را دنبال کنند.»

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه حرکت نسبتا وسیعی برای تحقق آرمان‌های الهی در حال شکل‌گیری است، گفت: شاهدیم گروه‌های مختلف، زیان تفرقه را حس کرده‌اند و امروز به طور جدی وارد عمل شده‌اند و تشکلی که امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند، از همین تشکل‌هاست که به آنها تبریک می‌گویم.

او با بیان اینکه: «این تشکل باید از اولین لحظات آغاز فعالیت خود صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهد. چهار اصل در بین اعضای شما به عنوان افراد یک تشکل باید رعایت شود»، گفت: «این چهار اصل عبارت‌اند از قبول‌داشتن اسلام، قانون اساسی جمهوری اسلامی، امام (ره) و رهبرمعظم انقلاب». تقوی هم با بیان اینکه تشکل‌هایی که به نام اسلام خود را معرفی می‌کنند باید به اصول اخلاقی پایبند باشند، افزود: سیاست با اخلاق ارتباط دارد و اخلاق باید در همه مقولات زندگی حاکم باشد. تقوی بر حفظ روحیه انقلابی در تشکل یکتا هم تأکید کرد و گفت:‌ ما نیروهای انقلابی هستیم و از شعارهای انقلابی دست برنمی‌داریم، حتی اگر سرزنش‌مان کنند و باید بر محور ولایت، خودباوری و اعتمادبه‌نفس داشته باشیم. نباید از داشتن روحیه انقلابی خجالت کشید. او گفت: متأسفانه عده‌ای فضاسازی می‌کنند تا روحیه انقلابی‌مان را از دست بدهیم و نتوانیم حرف‌مان را بزنیم.  

محمدرضا میرتاج‌الدینی/
‌با وجود جبهه پیروان خط امام و رهبری و شورای هم‌گرایی اصولگرایی چه نیازی به آمدن یکتا بود؟ با وجود این چطور می‌خواهید به وحدت برسید؟ 
در هر جبهه کلان، طیف‌های مختلف وجود دارد؛ مثلا در بین اصلاح‌طلبان قبلا ١٨ گروه بودند، الان ٢٧ گروه هستند. اینها هم طیف‌هایی درون جریان اصولگرایی است. 
‌قرار است یکتا فهرست جداگانه بدهد؟
نه، بحث انتخابات نیست، بحثِ منسجم‌کردن ظرفیت‌های اصولگرایی است.
‌چه اصراری دارید بین خود و احمدی‌نژاد فاصله بیندازید؟
دلیلش را کامل توضیح داده‌اند. از سخنگوي یکتا سؤال کنید. 
‌این چه جبهه‌ای است که از افراد تشکیل شده است. جبهه قاعدتا بايد از احزاب تشکیل شود.
فرقی ندارد، چه حزب باشد، چه نهاد، چه تشکل، چه نهاد مدنی.
محمدعلی رامین /
‌می‌شود چند سؤال از شما بپرسم؟ 
نه، من با «شرق» صحبت نمی‌کنم. 
حاجی‌بابایی، سخنگوی یکتا /
‌چرا اصرار دارید بین خودتان و احمدی‌نژاد فاصله بیندازید؟ 
(پاسخ نمی‌دهد و پاسخ خبرنگار دیگر را درباره  استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش می‌دهد) 
‌آقای حاجی‌بابایی آیا یکتا دولت نهم و دهم، منهای احمدی‌نژاد است؟
...
محمدمهدی زاهدی/
‌چرا اعضا یکتا اصرار دارند که با احمدی‌نژاد نیستند؟
ضمن احترام به دکتر احمدی‌نژاد، ایشان رئیس جمهوری دولت نهم و دهم بودند، ولی این به ‌معنای اینکه ما حتما بخواهیم در این جبهه وابستگی به جای خاصی داشته باشیم، نیست. اول اینکه زندگی‌نامه حزبی، سیاسی و کارآمدی افراد مشخص است. ضمن اینکه ما از هر نظری استقبال می‌کنیم.
‌ولی شما همگی مدیران دولت قبلی هستيد.
بله، ما ابایی نداریم از گفتن این حرف. شما می‌خواهید این فاصله را القا کنید. ما زیر بار این القائات نمی‌رویم. 
کامران دانشجو /
‌جبهه به‌معنای کنارهم‌نشستن چندین حزب است، چطور است جبهه شما از افراد تشکیل شده است؟
١٠ ‌نفریم، یاران هم هستیم، باهم یکتا شديم.
‌یعنی دولت نهم و دهم منهای احمدی‌نژاد؟ 
نخیر یکتا یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی است. 
مصطفی محمدنجار/
‌نظرتان راجع به بازداشت مدیران دولت سابق آقايان رحیمی و بقایی چیست؟ 
(لبخند)
‌چرا یکتا می‌گوید ما ارتباطی با احمدی‌نژاد نداریم. 
(لبخند)   
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)