کد خبر: ۲۶۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل ثبت احوال کرمان عنوان کرد:
مدیرکل ثبت احوال استان کرمان گفت: نرخ باروی در این استان با میانگین 2.2 درصد در مقایسه با کشورکه 2 درصد می باشد از نرخ باروری و رشد جمعیت بالاتر از متوسط کشور است.
مدیرکل ثبت احوال استان کرمان گفت: نرخ باروی در این استان با میانگین 2.2 درصد در مقایسه با کشورکه 2 درصد می باشد از نرخ باروری و رشد جمعیت بالاتر از متوسط کشور است.

حسین زین الصالحین امروز سه شنبه در نشست خبری افزود: نسبت پسر به دختر در جمعیت استان کرمان 105 نفر است و در 9 ماه اخیر پسرها بیشتر متولد شده اند.

وی تصریح کرد: فراوانی نامهای استان کرمان در 9 ماه گذشته فاطمه در راس نام های این استان و پس از آن زهرا، فاطمه زهرا، هلما و نازنین زهرا در خانم ها بیشترین نامگذاری بودند و در آقایان بیشترین نام به ترتیب امیرعلی، ابوالفضل، علی، امیرحسین و محمد بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان به آمار فوتی استان کرمان اشاره کرد و گفت: در 9 ماه گذشته پنج هزار و 649 نفر از آقایان و چهار هزار و 126 زن فوت شده اند. 

وی افزود: جمعیت استان کرمان 3 میلیون و 224 هزار و 96 نفر می باشد که یک میلیون 623 هزار و 321 نفر مرد و مابقی خانم هستند.

زین الصالحین اظهار کرد: آقایان 50.3 درصد و خانم ها 49.7 درصد از جمعیت استان کرمان را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت: بیشترین نرخ رشد استان کرمان در شهرستان رودبار جنوب با 2.5 درصد و کمترین نرخ رشد مربوط به شهرستان کوهبنان 0.6 درصد است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با بیان اینکه مجوز طرح اولیه گنجینه مفاخر و مشاهیر استان را گرفتیم و درپی توسعه گنجیبه هستیم افزود: ثبت احوال استان کرمان گنجینه مفاخر و مشاهیر این استان را دارد که افراد برجسته استان را معرفی می کند و داشته های قدیمی ثبت احوال را به نمایش می گذارد.

وی عنوان کرد: حاج میرزا محمد هروی در سال 1306 در استان کرمان شناسنامه گرفت و اولین شناسنامه کشور مربوط به سال 1304 است.

زین الصالحین بیان کرد: از سال 1355 تا 1390جمعیت کهنسال 3.5 برابر شده است و متاسفانه جمعیت به سمت تک فرزندی می رود.

وی گفت: فرزند آوری بیشتر فضای نشاط و شادابی را در خانواده افزایش می دهد و با فرزند آوری کشوری جوان، با ضرب امنیتی بالا خواهیم داشت و کشور نیازمند سرمایه انسانی است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با بیان اینکه 9 هدف کلان، 44 برنامه و 108 فعالیت در دستور کار ثبت احوال استان کرمان قرار دارد افزود: پنج میلیون سند در استان کرمان امروز ترمیم و آرشیو الکترونیکی ثبت احوال شده است.

وی اضافه کرد: امروز 130 دستگاه و 200 نقطه به پایگاه های ثبت احوال متصل هستند و ثبت احوال تحلیل آماری سه ماه یکبار به مدیران ارشد کشور داده و ثبت لحظه به لحظه وقایع حیاتی را انجام می دهد.

زین الصالحین گفت: ثبت احوال استان کرمان که روزی در رتبه های پایین کشور بود امروز در خدمت رسانی در نرم کشور است و امروز در تمام شهرستان های این استان دفتر پیشخوان و پست فعال است.

وی افزود: اداره کل ثبت احوال مرتبط با بخش خصوصی است و در راستای سیاست های دولت این اقدام شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تمامی دستگاه ها باید از کارت هوشمند ملی استفاده کنند گفت: سال 86 کارت ملی دستی صادر شده است لذا باید تحولات شناسایی انجام می شد و کارت ملی هوشمند صادر و حساب های بانکی از طریق این کارت انجام خواهد شد.

وی افزود: مرجع تمامی کارت ها کارت هوشمند ملی است و در آینده این کارت می تواند ذخیره شناسنامه را داشته باشد.

زین الصالحین اظهار کرد: نظام جامع ایرانیان در حوزه ثبت احوال است لذا کارت هوشمند ملی به عنوان مرجع تمامی کارت ها برای رفت و آمد غیر حضور و آسان سازی خدمات صادر می شود و اثر انگشت هوشمند و احراز هویت در کارت هوشمند طراحی شده است.

وی با بیان اینکه از مدارک دستی سواستفاده می شود گفت: کارت هوشمند غربالگری جلوگیری از جهل و مصون سازی خانواده ها از طریق کارت ملی شکل گرفته است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان افزود: یک میلیون و 100 هزار قطعه کارت هوشمند ملی برابر با 50 درصد مردم کرمان تا کنون صادر شده است و تا پایان سال آمادگی داریم تا پایان سال برای تمامی مردم صادر شود.

وی خاطرنشان کرد: دفاتر پیشخوان و پست استان کرمان آماده خدمات رسانی برای صدور کارت هوشمند ملی هستند.

زین الصالحین گفت: بیش از 10 میلیارد تومان پروژه های ثبت احوال در جنوب استان کرمان است و نوسازی ادارات در حال اجرا هستند و حرکت توسعه ای خوبی در این استان آغاز شده است.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)