کد خبر: ۲۶۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
احمد حمزه عنوان کرد:‌
نماینده کهنوج و منوجان و رودبار جنوب و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت درحال حاضر با مشکلات اقتصادی روبه رو بوده و چالش های اجرای طرح تحول سلامت درحال افزایش است.
نماینده کهنوج و منوجان و رودبار جنوب و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت درحال حاضر با مشکلات اقتصادی روبه رو بوده و چالش های اجرای طرح تحول سلامت درحال افزایش است.

احمد حمزه تصریح کرد: کمیسیون بهداشت مجلس و مسئولان دولتی درتلاش هستند تا منابع لازم طرح تحول برای تعیین تکلیف بدهی ها تامین کنند؛ اما شرکت های تامین کننده دارو نیز باید حداقل برای برخی داروهای حیاتی به بیماران کمک کند؛ هرچند که برای بیمه سلامت به دلیل وابسته بودن به منابع دولتی مشکلات بسیاری وجود دارد.

وی عنوان کرد: دولت درتخصیص اعتبارات بیمه سلامت به دلیل افزایش تعداد بیمه شدگان دچار چالش شده است.

وی گفت: البته منابعی درقانون برای بیمه ها درنظرگرفته شده است که درصورت تخصیص کامل درمدتی معین مشکلات حل می شود، اما این منابع همیشه بنا به دلایلی تخصیص پیدا نمی کند؛ خوشبختانه درکمیسیون بهداشت و درمان به دنبال ایجادراهکاری برای تخصیص منابع مصوب درقانون به بیمه سلامت است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه سالانه باید 10 درصد به منابع وزارت بهداشت باید اضافه شود، افزود:‌ سازمان های بیمه گر درحال حاضربدهکار بوده و برای فعالیت سازنده آنها درحوزه سلامت تاکنون راهکاری اندیشیده نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سیاست گروگیری دارو به دلیل بدهی بیمه ها را مسئله ای غیراخلاقی عنوان کرد و گفت:‌ جان بیماران هموفیلی به استفاده از یک یا دوقلم داروی حیاتی وابسته است.

حمزه در ادامه، درخصوص اظهارات مدیرعامل کانون هموفیلی ایران مبنی براینکه تامین داروهای بیماران صعب العلاج درمخاطره است، گفت:‌ اینکه شرکت های پخش به هردلیلی از ارسال سهمیه دارویی بیماران هموفیلی ممانعت بعمل آورده و داروی حیاتی این بیماران را گروگان گرفته اند، به هیچ عنوان سیاست قابل قبولی نیست؛ زیرا جان بیماران دربرخی بیماری ها وابسته به یک یا دو قلم داروی خاص است.

نماینده مردم کهنوج درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه گرو گرفتن دارو به دلیل بدهی حوزه سلامت به شرکت های دارویی مسئله ای اخلاقی نیست، افزود:‌ این رویکرد مسئولان شرکت های دارویی پذیرفته نیست،البته مسئولان وزارت بهداشت باید تمام تلاش خود را به کارگیرند؛ تا بدهی های مربوطه را با هدف حفظ جان مردم تامین کند، زیرا شرکت های تامین کننده دارو منابع محدودی دارند و نمی توانند بدون دریافت منابع به شکل مرتب داروها را دراختیار بیماران قراردهند.

لازم به ذکر است، مدیرعامل کانون هموفیلی ایران، در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهوری، خواستار حل مشکلات دارویی بیماران هموفیلی و صعب العلاج شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرعامل خانه مطبوعات: مسئولان خبرنگاران را در کنار خود و نه در مقابل خود بدانند

موسوی لاری: اصولگرایان یک روز دکمه‌های احمدی‌نژاد را بوسیدند یک روز هم به او منحرف گفتند/ اگر مردم احساس کنند که رای شان محترم است در انتخابات شرکت می‌کنند

در سند منتشر شده رئیس شورای شهر سیرجان نامی از شهرداری کرمان نیست/ شهرداری کرمان: به دستگاه قضائی شکایت می‌کنیم

واحدهای بوم‌گردی استان به سمت فروپاشی می‌روند/۹۰ درصد واحدهای بوم‌گردی با شیوع کرونا غیرفعال شدند

آیا موسوی خوئینی‌ها می‌تواند رهبری اصلاحات را برعهده بگیرد؟

دوره راه بنداز، جا بنداز تمام شده/بزک کردن رفتارهای خلاف شرع با پوشش محیط زیست و هوای پاک از چشم دستگاه قضایی مخفی نمی‌ماند

پيشنهاد كناره‌گيري رييس‌جمهوري

خیلی وقت‌ها اجرای مصوبات را نمی‌بینیم/ابطال کارت‌های بازرگانی میخ آخر به تابوت صادرات است/ صادرات پسته 30 درصد کم می شود

برخی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان با گذشت یک سال هنوز به نتیجه نرسیده است/ وقت مان در جلسات هدر می رود

ادعای الجریده کویت درباره آغاز مذاکرات ایران و عراق

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)