کد خبر: ۲۶۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار کرمان در نشست شورای شهر خبر داد
شهردار کرمان گفت: متاسفانه برخی قراردادهای شهرداری باسرمایه گذاران ابهام دارد و همچنین مشخصات فنی، ضمیمه برخی قرادادها نیست.
گفتارنو/ گروه شهر:

شهردار کرمان گفت: متاسفانه برخی قراردادهای شهرداری باسرمایه گذاران ابهام دارد و همچنین مشخصات فنی، ضمیمه برخی قرادادها نیست.

به گزارش گفتارنو، سیدمهران عالم زاده عصر امروز یکشنبه در نشست علنی شورای شهر با حضور هر 11 عضو شورا اظهار کرد: متاسفانه تعهدات طرفین در قراردادها شفافیت لازم را ندارد و حتی معاونت های شهرداری هم اختلاف پیدا می کنند که باید با کمک شورا این مشکلات را حل کرد.

عالم زاده گفت: در بحث نوسازی خانه‌های فرسوده دولت مواردی را مطرح کرده است و طرح‌های عنوان‌شده است اما لازم است با مقاوم‌سازی به جان خود اهمیت دهند و کسانی که توانایی مقاوم‌سازی منازل خود رادارند اقدام کنند.

شهردار کرمان در ادامه اظهار داشت: از مردم تقاضا داریم استفاده از تخفیف‌های شهرداری را به‌روزهای آخر ماه نیندازید تا ازدحام و شلوغی ایجاد نگردد.

رییس شورا شهر دراین خصوص با اشاره به شائبه‌ی غیرقانونی بودن تخفیف‌های آخر سال در شهرداری عنوان کرد: بسته تشویقی برای شهروندان مصوب شده بود که کمیته انطباق ایراد وارد کرد و مستنداتی خواستند که فرستاده‌ایم و هنوز پاسخی نداده‌اند. عدم پاسخگویی بعد از ده روز، به منزله‌ی تایید است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل نیز گفت: قانون رفع موانع تولید و رقابت‌پذیری 60 ماده دارد که براساس ماده 59 آن شهرداری‌ها مکلف‌اند حداکثر پس از یک هفته پرداخت نقدی و یا تعیین قسطی نسبت به صدور و تحویل پروانه متقاضی اقدام کنند و دوم درخواست یا دریافت وجه مازاد هنگام صدور یا بعد از صدور پروانه ممنوع است و سوم پرداخت 100 درصد عوارض به‌صورت نقد شامل تخفیف خواهد بود.

محمدجواد کامیاب البته این را هم اضافه کرد: این عرف که در پایان سال و در یک بازه زمانی برای ارباب‌رجوع شهرداری تخفیفانی در نظر گرفته شود در راستای منافع شهرداری نیست.

مشرفی دراین‌باره عنوان کرد: رئیس شورای شهر می‌تواند از شورای عالی استان‌ها استعلام بگیرد اما اگر حتی شورای عالی استان‌ها بگوید این کار خلاف است غیرازاین راهی وجود ندارد زیرا شهرداری در پایان سال نیازمند پول برای پرداخت پاداش‌ها و .. هست.

روی قیمت دست گذاشتیم

رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل با انتقاد از توجه نکردن به قانون و تصویب برخی قانون‌های جدید که خود مشکلاتی را به دنبال دارند، بیان کرد: ما اکنون سه قیمت در شهرداری را موردبررسی قراردادیم که باید اصلاح گردند.

محمدجواد کامیاب عنوان کرد: به نظر من اگر ارباب‌رجوع شهرداری از بابت برخی موارد و پرداختی‌ها از مراجع قانونی شکایت کنند شهرداری باید جوابگو باشد.

وی گفت: اکنون در کرمان با توجه به زلزله‌خیز بودن مردم برای بازسازی و مقاوم‌سازی به شهرداری مراجعه می‌کنند که متأسفانه شفافیت خاص در شهرداری وجود ندارد.

کامیاب از همه‌کسانی که صاحب‌نظر هستند و در شبکه‌های اجتماعی نسبت به مسائل شورای شهر و شهرداری اظهار نظر می‌کنند خواست تا نسبت به قانون و موضوعات مطرح‌شده ‌ای نظیر سه نوع قیمتی که در شهرداری لحاظ می‌شود حساس باشند و نظرات کارشناسی خود را ارائه دهند.

رئیس شورای شهر کرمان نیز در این نشست گفت: امروز اعضای کمیسیون گردشگری و کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر طی جلسه‌ای مشترک از یک گروه با تخصص کار در بافت تاریخی شهرها برای ساماندهی بافت تاریخی کرمان دعوت کردند.

محمد فرشاد افزود: این گروه طرح جامع خود را در زمینهٔ بافت تاریخی و یک نقشه راه تشریح کردند.

شهر بی‌هویت مثل آدم آلزایمر گرفته است

نائب رئیس شورای شهر کرمان نیز با تأکید بر اینکه باید برنامه جامع و نقشه راه مشخص برای بافت تاریخی کرمان داشته باشیم، اظهار کرد: این گروه در تهران حتی برای کوچه‌ها، برنامه فستیوال‌ها و خیابان برنامه‌ریزی کرده بودند و نیاز داریم روح زندگی به بافت فرسوده برگردد.

وی بابیان اینکه شهر بی‌هویت مثل آدم آلزایمر گرفته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوان نقشه راه بافت تاریخی کرمان را ترسیم کنیم و براساس آن پیش‌بریم.

رئیس کمیسیون گردشگری و اصناف هم بیان کرد: این شرکت یک طرح مطالعاتی در رابطه با مسائل فرهنگی و حوزه اجتماعی در چند شهر انجام داده بود که طرح منطقه 12 تهران را امروز صبح در جمع اعضای شورای شهر کرمان تشریح کرد.

وی صنعت گردشگری را یکی از صنعت‌های پردرآمد در جهان دانست و گفت: بایستی برای بدنه سازی شهری و سیما و منظر شهری درواقع یک طرح راهبردی داشته باشیم و این شرکت تأکید داشتند رویکرد بافت تاریخی و شهرهای تاریخی به سمت پیاده‌رو و حمل‌ونقل عمومی رفته است و لازم است یک مشاور قوی برای این حوزه داشته باشیم.

فرسودگی امکانات پارک بانوان

رئیس کمیسیون اجتماعی و بانوان به بازدید تعدادی از اعضای شورای شهر از پارک‌های بانوان سطح شهر در روز پنج‌شنبه هفته گذشته اشاره و بیان کرد: متأسفانه بسیاری از امکانات که در پارک بانوان فراهم‌شده بود یا فرسوده شده‌اند و یا قابل‌استفاده نیستند.

زهرا ایران‌منش خطاب به شهردار افزود: پارک بانوان آفتاب هم امیدوار بودیم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد اما هنوز کف سازی آن تمام نشده است و درمجموع لازم است سه پارک در شهر کرمان که برای بانوان در نظر گرفته بودیم از جهت مراقبت، ساخت، بهسازی و نوسازی در اولویت شهرداری قرار گیرد.

کوره آجر پزی را محافظت کنیم

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط‌ زیست ابراز کرد: لازم است تا پایانه‌های جدید مسافربری به یک مدیریت قوی مجهز شود که شهردار دراین‌باره گفت « با توجه به اینکه مهلت قرارداد آنان تمام‌شده و کرایه پرداخت نکردند یک مهلت یک‌ماهه برای تعیین تکلیف یا پرداخت هزینه و .. به آنان می‌دهیم».

علی خدادادی عنوان کرد: در خصوص پایانه، بنده هم در بدنه شهرداری کارکرده‌ام و می‌دانم که شهرداری مظلوم واقع‌شده است.

علی‌اکبر مشرفی به کوره آجرپزی انتهای خیابان جهاد شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این کوره یک اثر زیبا به شمار می‌رود و نیازمند رسیدگی و بهسازی است.

رئیس کمیسیون بودجه و ایجاد منابع پایدار با اشاره به تخریب‌های صورت گرفته طی روز گذشته در کرمان اظهار کرد: در مواردی که اتفاق افتاده است آنجایی که خسارت به اموال عمومی وارد می‌شود از طرف شهرداری برآورد و به مقامات ذیصلاح ارائه گردد.

حسین چناریان به درخواست‌های برای فروش لچکی از سوی شهروندان اشاره و ادامه داد: این لچکی‌های با شرط ادغام در ملک موافقت شده است.

وی اضافه کرد: سازمان تاکسیرانی شهرداری تقاضایی به جهت قدردانی از رانندگان نمونه ارائه کردند تا به طریقی از این رانندگان تجلیل شود و دراین‌باره یک لیست 114 نفره از تاکسیران تهیه و تقاضا داشتند درمجموع 20 میلیون تومان به‌عنوان پاداش اختصاص پیدا کند.

علی‌اکبر مشرفی دراین‌باره گفت: این تشویقی‌ها اگر به‌صورت مستمر ادامه پیدا کند نیازمند آیین‌نامه است و با آیین‌نامه منطقی‌تر این کار در ساله‌های بعد ادامه پیدا کند.

فرشاد هم افزود: «این موضوع باید به‌گونه‌ای سازمان‌دهی شود و یک چارچوبی را خود شهرداری تهیه کند» که با تائید چناریان و دیگر اعضاء روبه‌رو شد.

موضوع زمین‌های وقف و سهم شهرداری از دیگر موضوعاتی بود که در نشست امروز شورای شهر کرمان مطرح شد.

رئیس کمیسیون حقوقی و حاشیه‌نشینی شورای شهر با تقدیر از شهردار کرمان در خصوص توجه به مناطق کمتر برخوردار کرمان، به مسائلی در خصوص موضوعات زمین‌های وقفی اشاره و عنوان کرد: نباید حق وقف و مردم تضییع شود و شهرداری در این خصوص اقداماتی را انجام خواهد داد.

همچنین رئیس شورای شهر در نشست امروز خطاب به شهردار کرمان خواستار دیده شدن بودجه اتوماسیون شورا در متمم بودجه شد و شهردار در این خصوص قول مساعد داد.

رسیدگی به چند نامه رسیده ادامه دستور کار امروز شورای شهر کرمان بود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)