کد خبر: ۲۶۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار کرمان در نشست شورای شهر خبر داد
شهردار کرمان گفت: متاسفانه برخی قراردادهای شهرداری باسرمایه گذاران ابهام دارد و همچنین مشخصات فنی، ضمیمه برخی قرادادها نیست.
گفتارنو/ گروه شهر:

شهردار کرمان گفت: متاسفانه برخی قراردادهای شهرداری باسرمایه گذاران ابهام دارد و همچنین مشخصات فنی، ضمیمه برخی قرادادها نیست.

به گزارش گفتارنو، سیدمهران عالم زاده عصر امروز یکشنبه در نشست علنی شورای شهر با حضور هر 11 عضو شورا اظهار کرد: متاسفانه تعهدات طرفین در قراردادها شفافیت لازم را ندارد و حتی معاونت های شهرداری هم اختلاف پیدا می کنند که باید با کمک شورا این مشکلات را حل کرد.

عالم زاده گفت: در بحث نوسازی خانه‌های فرسوده دولت مواردی را مطرح کرده است و طرح‌های عنوان‌شده است اما لازم است با مقاوم‌سازی به جان خود اهمیت دهند و کسانی که توانایی مقاوم‌سازی منازل خود رادارند اقدام کنند.

شهردار کرمان در ادامه اظهار داشت: از مردم تقاضا داریم استفاده از تخفیف‌های شهرداری را به‌روزهای آخر ماه نیندازید تا ازدحام و شلوغی ایجاد نگردد.

رییس شورا شهر دراین خصوص با اشاره به شائبه‌ی غیرقانونی بودن تخفیف‌های آخر سال در شهرداری عنوان کرد: بسته تشویقی برای شهروندان مصوب شده بود که کمیته انطباق ایراد وارد کرد و مستنداتی خواستند که فرستاده‌ایم و هنوز پاسخی نداده‌اند. عدم پاسخگویی بعد از ده روز، به منزله‌ی تایید است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل نیز گفت: قانون رفع موانع تولید و رقابت‌پذیری 60 ماده دارد که براساس ماده 59 آن شهرداری‌ها مکلف‌اند حداکثر پس از یک هفته پرداخت نقدی و یا تعیین قسطی نسبت به صدور و تحویل پروانه متقاضی اقدام کنند و دوم درخواست یا دریافت وجه مازاد هنگام صدور یا بعد از صدور پروانه ممنوع است و سوم پرداخت 100 درصد عوارض به‌صورت نقد شامل تخفیف خواهد بود.

محمدجواد کامیاب البته این را هم اضافه کرد: این عرف که در پایان سال و در یک بازه زمانی برای ارباب‌رجوع شهرداری تخفیفانی در نظر گرفته شود در راستای منافع شهرداری نیست.

مشرفی دراین‌باره عنوان کرد: رئیس شورای شهر می‌تواند از شورای عالی استان‌ها استعلام بگیرد اما اگر حتی شورای عالی استان‌ها بگوید این کار خلاف است غیرازاین راهی وجود ندارد زیرا شهرداری در پایان سال نیازمند پول برای پرداخت پاداش‌ها و .. هست.

روی قیمت دست گذاشتیم

رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل با انتقاد از توجه نکردن به قانون و تصویب برخی قانون‌های جدید که خود مشکلاتی را به دنبال دارند، بیان کرد: ما اکنون سه قیمت در شهرداری را موردبررسی قراردادیم که باید اصلاح گردند.

محمدجواد کامیاب عنوان کرد: به نظر من اگر ارباب‌رجوع شهرداری از بابت برخی موارد و پرداختی‌ها از مراجع قانونی شکایت کنند شهرداری باید جوابگو باشد.

وی گفت: اکنون در کرمان با توجه به زلزله‌خیز بودن مردم برای بازسازی و مقاوم‌سازی به شهرداری مراجعه می‌کنند که متأسفانه شفافیت خاص در شهرداری وجود ندارد.

کامیاب از همه‌کسانی که صاحب‌نظر هستند و در شبکه‌های اجتماعی نسبت به مسائل شورای شهر و شهرداری اظهار نظر می‌کنند خواست تا نسبت به قانون و موضوعات مطرح‌شده ‌ای نظیر سه نوع قیمتی که در شهرداری لحاظ می‌شود حساس باشند و نظرات کارشناسی خود را ارائه دهند.

رئیس شورای شهر کرمان نیز در این نشست گفت: امروز اعضای کمیسیون گردشگری و کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر طی جلسه‌ای مشترک از یک گروه با تخصص کار در بافت تاریخی شهرها برای ساماندهی بافت تاریخی کرمان دعوت کردند.

محمد فرشاد افزود: این گروه طرح جامع خود را در زمینهٔ بافت تاریخی و یک نقشه راه تشریح کردند.

شهر بی‌هویت مثل آدم آلزایمر گرفته است

نائب رئیس شورای شهر کرمان نیز با تأکید بر اینکه باید برنامه جامع و نقشه راه مشخص برای بافت تاریخی کرمان داشته باشیم، اظهار کرد: این گروه در تهران حتی برای کوچه‌ها، برنامه فستیوال‌ها و خیابان برنامه‌ریزی کرده بودند و نیاز داریم روح زندگی به بافت فرسوده برگردد.

وی بابیان اینکه شهر بی‌هویت مثل آدم آلزایمر گرفته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوان نقشه راه بافت تاریخی کرمان را ترسیم کنیم و براساس آن پیش‌بریم.

رئیس کمیسیون گردشگری و اصناف هم بیان کرد: این شرکت یک طرح مطالعاتی در رابطه با مسائل فرهنگی و حوزه اجتماعی در چند شهر انجام داده بود که طرح منطقه 12 تهران را امروز صبح در جمع اعضای شورای شهر کرمان تشریح کرد.

وی صنعت گردشگری را یکی از صنعت‌های پردرآمد در جهان دانست و گفت: بایستی برای بدنه سازی شهری و سیما و منظر شهری درواقع یک طرح راهبردی داشته باشیم و این شرکت تأکید داشتند رویکرد بافت تاریخی و شهرهای تاریخی به سمت پیاده‌رو و حمل‌ونقل عمومی رفته است و لازم است یک مشاور قوی برای این حوزه داشته باشیم.

فرسودگی امکانات پارک بانوان

رئیس کمیسیون اجتماعی و بانوان به بازدید تعدادی از اعضای شورای شهر از پارک‌های بانوان سطح شهر در روز پنج‌شنبه هفته گذشته اشاره و بیان کرد: متأسفانه بسیاری از امکانات که در پارک بانوان فراهم‌شده بود یا فرسوده شده‌اند و یا قابل‌استفاده نیستند.

زهرا ایران‌منش خطاب به شهردار افزود: پارک بانوان آفتاب هم امیدوار بودیم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد اما هنوز کف سازی آن تمام نشده است و درمجموع لازم است سه پارک در شهر کرمان که برای بانوان در نظر گرفته بودیم از جهت مراقبت، ساخت، بهسازی و نوسازی در اولویت شهرداری قرار گیرد.

کوره آجر پزی را محافظت کنیم

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط‌ زیست ابراز کرد: لازم است تا پایانه‌های جدید مسافربری به یک مدیریت قوی مجهز شود که شهردار دراین‌باره گفت « با توجه به اینکه مهلت قرارداد آنان تمام‌شده و کرایه پرداخت نکردند یک مهلت یک‌ماهه برای تعیین تکلیف یا پرداخت هزینه و .. به آنان می‌دهیم».

علی خدادادی عنوان کرد: در خصوص پایانه، بنده هم در بدنه شهرداری کارکرده‌ام و می‌دانم که شهرداری مظلوم واقع‌شده است.

علی‌اکبر مشرفی به کوره آجرپزی انتهای خیابان جهاد شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این کوره یک اثر زیبا به شمار می‌رود و نیازمند رسیدگی و بهسازی است.

رئیس کمیسیون بودجه و ایجاد منابع پایدار با اشاره به تخریب‌های صورت گرفته طی روز گذشته در کرمان اظهار کرد: در مواردی که اتفاق افتاده است آنجایی که خسارت به اموال عمومی وارد می‌شود از طرف شهرداری برآورد و به مقامات ذیصلاح ارائه گردد.

حسین چناریان به درخواست‌های برای فروش لچکی از سوی شهروندان اشاره و ادامه داد: این لچکی‌های با شرط ادغام در ملک موافقت شده است.

وی اضافه کرد: سازمان تاکسیرانی شهرداری تقاضایی به جهت قدردانی از رانندگان نمونه ارائه کردند تا به طریقی از این رانندگان تجلیل شود و دراین‌باره یک لیست 114 نفره از تاکسیران تهیه و تقاضا داشتند درمجموع 20 میلیون تومان به‌عنوان پاداش اختصاص پیدا کند.

علی‌اکبر مشرفی دراین‌باره گفت: این تشویقی‌ها اگر به‌صورت مستمر ادامه پیدا کند نیازمند آیین‌نامه است و با آیین‌نامه منطقی‌تر این کار در ساله‌های بعد ادامه پیدا کند.

فرشاد هم افزود: «این موضوع باید به‌گونه‌ای سازمان‌دهی شود و یک چارچوبی را خود شهرداری تهیه کند» که با تائید چناریان و دیگر اعضاء روبه‌رو شد.

موضوع زمین‌های وقف و سهم شهرداری از دیگر موضوعاتی بود که در نشست امروز شورای شهر کرمان مطرح شد.

رئیس کمیسیون حقوقی و حاشیه‌نشینی شورای شهر با تقدیر از شهردار کرمان در خصوص توجه به مناطق کمتر برخوردار کرمان، به مسائلی در خصوص موضوعات زمین‌های وقفی اشاره و عنوان کرد: نباید حق وقف و مردم تضییع شود و شهرداری در این خصوص اقداماتی را انجام خواهد داد.

همچنین رئیس شورای شهر در نشست امروز خطاب به شهردار کرمان خواستار دیده شدن بودجه اتوماسیون شورا در متمم بودجه شد و شهردار در این خصوص قول مساعد داد.

رسیدگی به چند نامه رسیده ادامه دستور کار امروز شورای شهر کرمان بود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی کشور، به میزبانی کرمان / حضور ۸۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در دو بخش آزاد و فرنگی در مسابقات

مدارس فردای روز انتخابات تعطیل نیستند/ 199 شعبه اخذ رای در مدارس سطح شهرستان کرمان خواهیم داشت

در مجلس نهم، مردم با صندوق رای قهر کردند نتیجه آن حضور نمایندگانی بود که گفتارشان در شأن مردم نبود/اگر می‌خواهیم مملکتمان پیشرفت کند، باید پای خوب و بدش بایستیم/دلسردی، منافع ‌کسانی را تأمین می‌کند که این صحنه‌ها را مدیریت می‌کنند/ دکتر سالاری با ورود به مجلس از حقوق زنان دفاع خواهد کرد

تخلفات‌ تبلیغاتی کاندیداها در حال پیگیری است / تلاش می‌کنیم تخلفات انتخاباتی به صفر برسد

ببینید| همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان/ سخنرانی دکتر جلال آزمندیان

اگر به میدان نیاییم مشخص نیست در آینده این نیامدن چه مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کند/ به حکم خرد باید در انتخابات شرکت کرد

رقابت درون جناحی اصول گرایان داغ تر می شود/ نزدیک به 10 لیست از اردوگاه اصولگرا رونمایی شده است/ احمدی نژادی ها کجا هستند؟

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

پربازدید ها

۶۱ درصد از زندانیان ماندگار در کرمان دارای جرم مواد مخدر هستند / کاهش منابع آبی و افزایش نرخ اعتیاد و طلاق از تهدیدات و آسیب‌های استان کرمان است

۲۲ مدرسه شهر کرمان جهت اسکان میهمانان اربعین سردار سلیمانی تعطیل شد / مدارسی که در مسیر مراسم شهید سلیمانی قرار دارند یک ساعت زودتر تعطیل کنند

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)