کد خبر: ۲۶۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار کرمان در نشست شورای شهر خبر داد
شهردار کرمان گفت: متاسفانه برخی قراردادهای شهرداری باسرمایه گذاران ابهام دارد و همچنین مشخصات فنی، ضمیمه برخی قرادادها نیست.
گفتارنو/ گروه شهر:

شهردار کرمان گفت: متاسفانه برخی قراردادهای شهرداری باسرمایه گذاران ابهام دارد و همچنین مشخصات فنی، ضمیمه برخی قرادادها نیست.

به گزارش گفتارنو، سیدمهران عالم زاده عصر امروز یکشنبه در نشست علنی شورای شهر با حضور هر 11 عضو شورا اظهار کرد: متاسفانه تعهدات طرفین در قراردادها شفافیت لازم را ندارد و حتی معاونت های شهرداری هم اختلاف پیدا می کنند که باید با کمک شورا این مشکلات را حل کرد.

عالم زاده گفت: در بحث نوسازی خانه‌های فرسوده دولت مواردی را مطرح کرده است و طرح‌های عنوان‌شده است اما لازم است با مقاوم‌سازی به جان خود اهمیت دهند و کسانی که توانایی مقاوم‌سازی منازل خود رادارند اقدام کنند.

شهردار کرمان در ادامه اظهار داشت: از مردم تقاضا داریم استفاده از تخفیف‌های شهرداری را به‌روزهای آخر ماه نیندازید تا ازدحام و شلوغی ایجاد نگردد.

رییس شورا شهر دراین خصوص با اشاره به شائبه‌ی غیرقانونی بودن تخفیف‌های آخر سال در شهرداری عنوان کرد: بسته تشویقی برای شهروندان مصوب شده بود که کمیته انطباق ایراد وارد کرد و مستنداتی خواستند که فرستاده‌ایم و هنوز پاسخی نداده‌اند. عدم پاسخگویی بعد از ده روز، به منزله‌ی تایید است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل نیز گفت: قانون رفع موانع تولید و رقابت‌پذیری 60 ماده دارد که براساس ماده 59 آن شهرداری‌ها مکلف‌اند حداکثر پس از یک هفته پرداخت نقدی و یا تعیین قسطی نسبت به صدور و تحویل پروانه متقاضی اقدام کنند و دوم درخواست یا دریافت وجه مازاد هنگام صدور یا بعد از صدور پروانه ممنوع است و سوم پرداخت 100 درصد عوارض به‌صورت نقد شامل تخفیف خواهد بود.

محمدجواد کامیاب البته این را هم اضافه کرد: این عرف که در پایان سال و در یک بازه زمانی برای ارباب‌رجوع شهرداری تخفیفانی در نظر گرفته شود در راستای منافع شهرداری نیست.

مشرفی دراین‌باره عنوان کرد: رئیس شورای شهر می‌تواند از شورای عالی استان‌ها استعلام بگیرد اما اگر حتی شورای عالی استان‌ها بگوید این کار خلاف است غیرازاین راهی وجود ندارد زیرا شهرداری در پایان سال نیازمند پول برای پرداخت پاداش‌ها و .. هست.

روی قیمت دست گذاشتیم

رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل با انتقاد از توجه نکردن به قانون و تصویب برخی قانون‌های جدید که خود مشکلاتی را به دنبال دارند، بیان کرد: ما اکنون سه قیمت در شهرداری را موردبررسی قراردادیم که باید اصلاح گردند.

محمدجواد کامیاب عنوان کرد: به نظر من اگر ارباب‌رجوع شهرداری از بابت برخی موارد و پرداختی‌ها از مراجع قانونی شکایت کنند شهرداری باید جوابگو باشد.

وی گفت: اکنون در کرمان با توجه به زلزله‌خیز بودن مردم برای بازسازی و مقاوم‌سازی به شهرداری مراجعه می‌کنند که متأسفانه شفافیت خاص در شهرداری وجود ندارد.

کامیاب از همه‌کسانی که صاحب‌نظر هستند و در شبکه‌های اجتماعی نسبت به مسائل شورای شهر و شهرداری اظهار نظر می‌کنند خواست تا نسبت به قانون و موضوعات مطرح‌شده ‌ای نظیر سه نوع قیمتی که در شهرداری لحاظ می‌شود حساس باشند و نظرات کارشناسی خود را ارائه دهند.

رئیس شورای شهر کرمان نیز در این نشست گفت: امروز اعضای کمیسیون گردشگری و کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر طی جلسه‌ای مشترک از یک گروه با تخصص کار در بافت تاریخی شهرها برای ساماندهی بافت تاریخی کرمان دعوت کردند.

محمد فرشاد افزود: این گروه طرح جامع خود را در زمینهٔ بافت تاریخی و یک نقشه راه تشریح کردند.

شهر بی‌هویت مثل آدم آلزایمر گرفته است

نائب رئیس شورای شهر کرمان نیز با تأکید بر اینکه باید برنامه جامع و نقشه راه مشخص برای بافت تاریخی کرمان داشته باشیم، اظهار کرد: این گروه در تهران حتی برای کوچه‌ها، برنامه فستیوال‌ها و خیابان برنامه‌ریزی کرده بودند و نیاز داریم روح زندگی به بافت فرسوده برگردد.

وی بابیان اینکه شهر بی‌هویت مثل آدم آلزایمر گرفته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوان نقشه راه بافت تاریخی کرمان را ترسیم کنیم و براساس آن پیش‌بریم.

رئیس کمیسیون گردشگری و اصناف هم بیان کرد: این شرکت یک طرح مطالعاتی در رابطه با مسائل فرهنگی و حوزه اجتماعی در چند شهر انجام داده بود که طرح منطقه 12 تهران را امروز صبح در جمع اعضای شورای شهر کرمان تشریح کرد.

وی صنعت گردشگری را یکی از صنعت‌های پردرآمد در جهان دانست و گفت: بایستی برای بدنه سازی شهری و سیما و منظر شهری درواقع یک طرح راهبردی داشته باشیم و این شرکت تأکید داشتند رویکرد بافت تاریخی و شهرهای تاریخی به سمت پیاده‌رو و حمل‌ونقل عمومی رفته است و لازم است یک مشاور قوی برای این حوزه داشته باشیم.

فرسودگی امکانات پارک بانوان

رئیس کمیسیون اجتماعی و بانوان به بازدید تعدادی از اعضای شورای شهر از پارک‌های بانوان سطح شهر در روز پنج‌شنبه هفته گذشته اشاره و بیان کرد: متأسفانه بسیاری از امکانات که در پارک بانوان فراهم‌شده بود یا فرسوده شده‌اند و یا قابل‌استفاده نیستند.

زهرا ایران‌منش خطاب به شهردار افزود: پارک بانوان آفتاب هم امیدوار بودیم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد اما هنوز کف سازی آن تمام نشده است و درمجموع لازم است سه پارک در شهر کرمان که برای بانوان در نظر گرفته بودیم از جهت مراقبت، ساخت، بهسازی و نوسازی در اولویت شهرداری قرار گیرد.

کوره آجر پزی را محافظت کنیم

رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط‌ زیست ابراز کرد: لازم است تا پایانه‌های جدید مسافربری به یک مدیریت قوی مجهز شود که شهردار دراین‌باره گفت « با توجه به اینکه مهلت قرارداد آنان تمام‌شده و کرایه پرداخت نکردند یک مهلت یک‌ماهه برای تعیین تکلیف یا پرداخت هزینه و .. به آنان می‌دهیم».

علی خدادادی عنوان کرد: در خصوص پایانه، بنده هم در بدنه شهرداری کارکرده‌ام و می‌دانم که شهرداری مظلوم واقع‌شده است.

علی‌اکبر مشرفی به کوره آجرپزی انتهای خیابان جهاد شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این کوره یک اثر زیبا به شمار می‌رود و نیازمند رسیدگی و بهسازی است.

رئیس کمیسیون بودجه و ایجاد منابع پایدار با اشاره به تخریب‌های صورت گرفته طی روز گذشته در کرمان اظهار کرد: در مواردی که اتفاق افتاده است آنجایی که خسارت به اموال عمومی وارد می‌شود از طرف شهرداری برآورد و به مقامات ذیصلاح ارائه گردد.

حسین چناریان به درخواست‌های برای فروش لچکی از سوی شهروندان اشاره و ادامه داد: این لچکی‌های با شرط ادغام در ملک موافقت شده است.

وی اضافه کرد: سازمان تاکسیرانی شهرداری تقاضایی به جهت قدردانی از رانندگان نمونه ارائه کردند تا به طریقی از این رانندگان تجلیل شود و دراین‌باره یک لیست 114 نفره از تاکسیران تهیه و تقاضا داشتند درمجموع 20 میلیون تومان به‌عنوان پاداش اختصاص پیدا کند.

علی‌اکبر مشرفی دراین‌باره گفت: این تشویقی‌ها اگر به‌صورت مستمر ادامه پیدا کند نیازمند آیین‌نامه است و با آیین‌نامه منطقی‌تر این کار در ساله‌های بعد ادامه پیدا کند.

فرشاد هم افزود: «این موضوع باید به‌گونه‌ای سازمان‌دهی شود و یک چارچوبی را خود شهرداری تهیه کند» که با تائید چناریان و دیگر اعضاء روبه‌رو شد.

موضوع زمین‌های وقف و سهم شهرداری از دیگر موضوعاتی بود که در نشست امروز شورای شهر کرمان مطرح شد.

رئیس کمیسیون حقوقی و حاشیه‌نشینی شورای شهر با تقدیر از شهردار کرمان در خصوص توجه به مناطق کمتر برخوردار کرمان، به مسائلی در خصوص موضوعات زمین‌های وقفی اشاره و عنوان کرد: نباید حق وقف و مردم تضییع شود و شهرداری در این خصوص اقداماتی را انجام خواهد داد.

همچنین رئیس شورای شهر در نشست امروز خطاب به شهردار کرمان خواستار دیده شدن بودجه اتوماسیون شورا در متمم بودجه شد و شهردار در این خصوص قول مساعد داد.

رسیدگی به چند نامه رسیده ادامه دستور کار امروز شورای شهر کرمان بود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

هیچ گروه مسلح ضد امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

رهبر انقلاب:باید به هر قیمتی که هست کشور را جهش دهیم/کرونا در قیاس با سایر مشکلات چیز کوچکی است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:وضعیت استان کرمان در زمینه کانون های تولید گرد و غبار مناسب نیست

این ایام که به هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری گردیده،  تاکید بر تلاش این سربازان برای تامین امنیت در جامعه است

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

سیلاب به ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت زد

استاندار کرمان:امکان صادرات پیاز به خارج از کشور با حذف عوارض فراهم شد

پربازدید ها

شرق استان در ساعات آینده درگیر ریزگردها خواهد شد /غلظت آلودگی در ساعات پایانی امروز بیشتر خواهد بود

معاون عمرانی استاندار کرمان:آلودگی هوای شهر کرمان به ۲۸ برابر حد مجاز رسیده است

معاون‌ امور بازرگانی سازمان صمت:عرضه عمومی ماسک نداریم/ با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت ماسک اصلاح می شود

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

تنها نیمه شمالی استان درگیر گرد و غبار است/دیگر مناطق استان درگیر نخواهند شد

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان: آلودگی هوا در کرمان تا عصر امروز ادامه دارد/بیشترین میزان آلودگی در کرمان، زرند، انار و بردسیر است

معاون آموزشی وزارت بهداشت:تعطیلات طولانی تر شود در مورد حذف ترم تصمیم گیری می کنیم

میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در حال پایین آمدن است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:وضعیت استان کرمان در زمینه کانون های تولید گرد و غبار مناسب نیست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۹ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)