کد خبر: ۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
در پی استعفای ابراهیم جهانگیری طی آیینی با حضور استاندار و معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شد.

 در پی استعفای ابراهیم جهانگیری طی آیینی با حضور استاندار و معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شد.
 
به گزارش روابط عمومی اسانداری کرمان،علیرضا رزم حسینی در آیین تودیع ومعارفه مدیر کل و سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر نقش بی بدیل آموزش و پرورش در توسعه کشور گفت: آموزش و پرورش در در پیشرفت و فرهنگ مردم و بالا بردن سطح دانش و آموزش آنها نقش اساسی دارد.

استاندار کرمان ادامه داد: دانش آموزان و فرهنگیان در به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی نیز سهم بزرگی داشتند و در دفاع مقدس نیز شهدای زیادی از خانواده آموزش و پرورش جان خود را در راه دفاع از کشور فدا کرد.

وی با بین اینکه اهمیت نقش آموزش وپرورش همواره مورد تاکید حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده است افزود: آموزش و پرورش نقش اصلی درتوسعه کشور بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه پاکدستی آموزش و پرورش یک واقعیت است گفت: علیرغم تمام کاستی هایی که در جامعه وجود دارد مردم ایران رتبه اول اعتماد را به معلمان داده اند و همه باد کمک کنیم تا عمق اعتماد مردم به این قشر افزایش پیدا کند.

رزمحسینی با تاکید بر اینکه فرهنگ سپاس از بزرگان باید در کشور نهادینه شود افزود:نباید خدمات افرادی که به کشور خدمت کرده اند نادیده گرفته شود.

وی ادامه داد: متاسفم از اینکه استان کرمان مدیری مانند ایشان را از دست می دهد اما ایشان تنها سنگرش عوض خواهد شد و برای افرادی که درجهت تعالی کشور خدمت می کنند مسئولیت هیچگاه تمام شدنی نیست.

وی افزود: من به عنوان عضو شورای آموزش و پرورش استان تلاش و سختکوشی ایشان را برای جامعه آوزش و پرورش دیده ام.

استاندار گفت: نگاه جهانگیری در آموزش و پرورش مختص یک شهرستان نبود و ایشان با نگاهی اعتدالی در این مدت خدمت کرد .

مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این آیین گفت: در اوایل حضورم در این سمت گفته ام که اگر بخواهند مدیری برای آموزش و پرورش انتخاب کنند 47 هزار نفر واجد شرایط این مسئولیت هستند اماقرعه به نام من افتاد.

ابراهیم جهانگیری با بیان اینکه همدلی و همزبانی بزرگترین ظرفیت آموزش و پرورش است افزود: هر موفقیتی که در این مدت حاصل شده است با دست توانا و فکر معلمان بوده است.

وی آموزش و پرورش را دستگاهی سرنوشت ساز دانست و گفت:توجه به آموزش و پرورش بسیاری از مشکلات جامعه  را حل خواهد کرد و هرچه به آموزش و پرورش بپردازیم به همان نسبت از مشکلات جامعه کاسته ایم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نیز در این مراسم با بیان اینکه ابراهیم جهانگیری یکی از موفق ترین مدیران کل آمزش و پرورش در کشور است گفت: ایشان برای تمام معاونت های وزارت خانه کاندیدا بودند اما ترجیح دادند تا در استان خودشان خدمت کنند.

حمید رضا کفاش افزود: کرمان تنها استانی بود که  برای انتخاب مدیر کل  مسیر مصاحبه های طولانی را طی نکرد و به جهت شناخت کاملی که از آقای جهانگیری داشتیم ایشان منصوب شد و در این شرایط سخت و در دوران نفت 50 دلاری به درستی در جهت سیاست های دولت کارهای بزرگی را انجام داد.

وی ادامه داد: وقتی دولت در مسیر اعدال حرکت می کند تندروهای طرفین مانع می شوند و ادامه این مسیر را سخت می کنند اما ایشان در این مسیر جزو صاحب نظران و دارای دیدگاه های روشن و تصمیم ساز است.

وی با بیان اینکه استان کرمان معدنی از نیروهای فکور و اندیشمند است گفت:ما مدیون شهید باهنر هستیم و اگر شهید باهنر را از آموزش و پرورش بگیرند دیگر چیزی باقی نمی ماند.

در این مراسم سید داوود ملکی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان با حفظ سمت به عنوان سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان معرفی و از خدمات ابراهیم جهانگیری تقدیر شد.ملکی  ریاست آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان را در کارنامه خود دارد.او همچنین رییس پژوهشکده تعلیم و تربیت استان کرمان و مسئول مدارس استعداد های درخشان استان کرمان در دولت اصلاحات بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پربازدید ها

چند ماده غذایی مفید برای کاهش درد

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

پیش‌بینی طوفان شن در کرمان / در هفته جاری با روند افزایش دما روبه رو هستیم

شرایط مناسبی از نظر کرونا نداریم/ تاسوعا و عاشورا مردم شیوه‌نامه‌ها را رعایت کنند

واژگونی وانت پیکان  6 کشته و زخمی بر جای گذاشت

رهایی کودک ۵ ساله از دست گروگانگیران

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

کرمان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)