کد خبر: ۲۶۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در گفت و گو با گفتارنو:
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: لازمه حل مشکلات مردم این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها در این بخش یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

گفتار نو / گروه سیاست:

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: لازمه حل مشکلات مردم این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها در این بخش یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

حسین امیری امروز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با گفتار نو بابیان اینکه در گام نخست همه مسئولین باید مشکلات مردم را درک کنند، اظهار کرد:  همه می‌دانند که مشکلات معیشتی و بیکاری و همین‌طور آسیب‌های دیگر مردم را رنج می‌دهد و بخصوص مشکلات در حوزه اقتصادی که بازندگی مردم سروکار دارد.

همه نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند باید در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند

وی با اشاره به اینکه حاکمیت شامل دولت، مجلس، قوه قضائیه، نهادهای متعدد و هر نهادی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باید در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند، خاطرنشان کرد: حتی نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده نمی‌کنند، به‌هرحال مسئولیت اجتماعی و ملی دارند که بایستی در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.

برای حل مشکلات مردم از یک سیاست واحد پیروی کنیم

وی عنوان کرد: همه باید تلاش کنند تا از یک سیاست واحد  در راستای حل مشکلات اقتصادی پیروی کنند و مشکلات کشور هم با آرامش و عقل و خرد جمعی می‌توان حل کرد.

حل مشکلات مردم نیازمند اراده ملی است

امیری ادامه داد: هر کشور گاهی با این معضلات بیکاری، اقتصادی و معیشتی و همچنین با بحران‌های متعدد مواجه می‌شود که نیازمند اراده ملی است، دستگاه‌ها و نهادها و مردم پای‌کار باشند  و باسیاست گذاری واحد راهکارها اصلاح شود و مشکلات حل گردند.

نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم

وی تصریح کرد: در کشور ما صرف‌نظر از اینکه  چه اتفاق افتاده و کی مقصر هست، در این مقطع زمانی مهم می‌باشد که اشتباهات گذشته را  تکرار نکنیم و باید اتفاقات گذشته را رصد و اشتباهات حل و شناسایی شود.

وی گفت:  نباید سیاست‌های افرادی که مقصر بودند را تکرار کنیم ضمن اینکه باید به دنبال راهکار باشیم و ما ملتی هستیم که بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشته و امروز هم قطعاً باتدبیر و اراده جمعی این مرحله را باید مدیریت کرد.

استفاده از ساختار شکنی و آشوب گره حل مسکلات را کور تر می کند

وی افزود: این‌ها مواردی نیست که با ساختارشکنی و آشوب بتوان حل کرد جز اینکه این راه‌ها گره را کورتر می‌کند. سیاست‌های درست همان‌طور که در درازمدت جواب مثبت می‌دهد سیاست‌های غلط هم در درازمدت جواب منفی خواهد داد.

کار یکدیگر ار خنثی نکنیم

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید روند اقتصادی کشور را در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیش ببریم که خود راه‌حل است و طبیعی است تا یک مدت‌زمان بتوانیم بر مشکلات فارغ آییم، منتها لازمه آن این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

نباید از مشکلات مردم استفاده ابزاری کرد

وی ادامه داد: در سیاست استفاده ابزاری از ارزش‌ها، فقر، مشکلات و بیکاری مردم نشود و مهم است تا قواعد بازی سیاسی را همه رعایت کنند و این همان همدلی و هم‌زبانی است که مقام معظم رهبری فرمودند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بیان کرد: منظور از همدلی و هم‌زبانی این بود که با داشتن سلایق سیاسی، اما در اداره کشور باید همه یک سیاست واحد را دنبال کنند، درواقع عرق ملی، اراده ملی و انگیزه ملی باید پای‌کار باشد و قطعاً مردم اجازه نمی‌دهند دشمن استفاده ابزاری از مشکلات موجود کند.

وی در ادامه بار دیگر تأکید  کرد: نباید با هر روشی برای  تحریک عموم استفاده کنیم که گاهی منجر به چنین اتفاقی می‌شود و خوش‌بینانه آن این است غفلت بوده، اما به‌هرحال  امیدواریم این تجربه برای جناح‌های سیاسی شود که این روش‌ها جواب نمی‌دهد و به‌نظام ضربه خواهد زد.

نماینده زرند و کوهبنان افزود: امیدواریم تجربه بگیرند و دیگر از این روش‌ها استفاده نگردد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بلیت سینماها در ۱۶ آذر نیم بها می شود

طرح همراه با مردم در شرکت توزیع برق کرمان اجرا شد

بهره‌برداری فاز اول انتقال آب از خلیج‌فارس به گل‌گهر سیرجان

شورای شهر از عملکرد شهردار کنونی راضی است / خلاءهای قانونی با تعامل شوراها و دستگاه های نظارتی و استانداری رفع می شود

حاشیه‌نشینی باید در نطفه خفه شود / پلیس‌های ساختمان شهرداری باید فعال شوند / شهرداری ها امکانات خود را در اختیار نامزدهای انتخابات قرار ندهند

در شهرداری‌ها ارتشاء بیش از اختلاس است / 25 نفر در یکی از شهرداری‌های کشور دستگیر شدند / ایام انتخابات از امکانات شهرداری له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نشود

5 بازیکن کرمانی در اردوی تیم ملی فوتسال بانوان

تاکید استاندار کرمان بر حل مشکلات شرکت‌های خودروسازی بم و معادن ذغال‌سنگ

۵ بازیکن از تیم گل گهر سیرجان کنار گذاشته شدند

پیش بینی کاهش دما در روزهای ابتدایی هفته در کرمان

پربازدید ها

مرعشی:کناره گیری لاریجانی یعنی اصولگرایان و اصلاح طلبان جایی برای سیاست‌ورزی نمی‌بینند

سیاست عمومی اصلاح‌طلبان تشویق افراد شایسته اصلاح‌طلب برای کاندیدا شدن است/ نیازمند اتخاذ تصمیماتی در جهت شرکت حداکثری اعم از انتخاب شونده و انتخابات کنندگان هستیم/ تقویت قوه مقننه از ضروریات حال حاضر است

فضای انتخاباتی استان را به صورت کامل رصد می‌کنیم / اگر می خواهیم انتخاباتی سالم داشته باشیم باید ملتزم به اجرای قوانین مرتبط با انتخابات باشیم

وزارت اطلاعات یک شبکه ضد انقلاب را منهدم و اعضای آن را دستگیر کرد

استفاده از امکانات دولتی برای داوطلبین انتخاباتی جرم محسوب می شود

محمدعلی ابطحی: مشارکت در انتخابات مجلس در شهرستانها پایین نخواهد بود/ بسیاری از احزاب دکورند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)