کد خبر: ۲۶۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در گفت و گو با گفتارنو:
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: لازمه حل مشکلات مردم این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها در این بخش یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

گفتار نو / گروه سیاست:

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: لازمه حل مشکلات مردم این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها در این بخش یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

حسین امیری امروز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با گفتار نو بابیان اینکه در گام نخست همه مسئولین باید مشکلات مردم را درک کنند، اظهار کرد:  همه می‌دانند که مشکلات معیشتی و بیکاری و همین‌طور آسیب‌های دیگر مردم را رنج می‌دهد و بخصوص مشکلات در حوزه اقتصادی که بازندگی مردم سروکار دارد.

همه نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند باید در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند

وی با اشاره به اینکه حاکمیت شامل دولت، مجلس، قوه قضائیه، نهادهای متعدد و هر نهادی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باید در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند، خاطرنشان کرد: حتی نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده نمی‌کنند، به‌هرحال مسئولیت اجتماعی و ملی دارند که بایستی در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.

برای حل مشکلات مردم از یک سیاست واحد پیروی کنیم

وی عنوان کرد: همه باید تلاش کنند تا از یک سیاست واحد  در راستای حل مشکلات اقتصادی پیروی کنند و مشکلات کشور هم با آرامش و عقل و خرد جمعی می‌توان حل کرد.

حل مشکلات مردم نیازمند اراده ملی است

امیری ادامه داد: هر کشور گاهی با این معضلات بیکاری، اقتصادی و معیشتی و همچنین با بحران‌های متعدد مواجه می‌شود که نیازمند اراده ملی است، دستگاه‌ها و نهادها و مردم پای‌کار باشند  و باسیاست گذاری واحد راهکارها اصلاح شود و مشکلات حل گردند.

نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم

وی تصریح کرد: در کشور ما صرف‌نظر از اینکه  چه اتفاق افتاده و کی مقصر هست، در این مقطع زمانی مهم می‌باشد که اشتباهات گذشته را  تکرار نکنیم و باید اتفاقات گذشته را رصد و اشتباهات حل و شناسایی شود.

وی گفت:  نباید سیاست‌های افرادی که مقصر بودند را تکرار کنیم ضمن اینکه باید به دنبال راهکار باشیم و ما ملتی هستیم که بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشته و امروز هم قطعاً باتدبیر و اراده جمعی این مرحله را باید مدیریت کرد.

استفاده از ساختار شکنی و آشوب گره حل مسکلات را کور تر می کند

وی افزود: این‌ها مواردی نیست که با ساختارشکنی و آشوب بتوان حل کرد جز اینکه این راه‌ها گره را کورتر می‌کند. سیاست‌های درست همان‌طور که در درازمدت جواب مثبت می‌دهد سیاست‌های غلط هم در درازمدت جواب منفی خواهد داد.

کار یکدیگر ار خنثی نکنیم

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید روند اقتصادی کشور را در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیش ببریم که خود راه‌حل است و طبیعی است تا یک مدت‌زمان بتوانیم بر مشکلات فارغ آییم، منتها لازمه آن این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

نباید از مشکلات مردم استفاده ابزاری کرد

وی ادامه داد: در سیاست استفاده ابزاری از ارزش‌ها، فقر، مشکلات و بیکاری مردم نشود و مهم است تا قواعد بازی سیاسی را همه رعایت کنند و این همان همدلی و هم‌زبانی است که مقام معظم رهبری فرمودند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بیان کرد: منظور از همدلی و هم‌زبانی این بود که با داشتن سلایق سیاسی، اما در اداره کشور باید همه یک سیاست واحد را دنبال کنند، درواقع عرق ملی، اراده ملی و انگیزه ملی باید پای‌کار باشد و قطعاً مردم اجازه نمی‌دهند دشمن استفاده ابزاری از مشکلات موجود کند.

وی در ادامه بار دیگر تأکید  کرد: نباید با هر روشی برای  تحریک عموم استفاده کنیم که گاهی منجر به چنین اتفاقی می‌شود و خوش‌بینانه آن این است غفلت بوده، اما به‌هرحال  امیدواریم این تجربه برای جناح‌های سیاسی شود که این روش‌ها جواب نمی‌دهد و به‌نظام ضربه خواهد زد.

نماینده زرند و کوهبنان افزود: امیدواریم تجربه بگیرند و دیگر از این روش‌ها استفاده نگردد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)