کد خبر: ۲۶۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در گفت و گو با گفتارنو:
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: لازمه حل مشکلات مردم این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها در این بخش یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

گفتار نو / گروه سیاست:

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: لازمه حل مشکلات مردم این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها در این بخش یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

حسین امیری امروز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با گفتار نو بابیان اینکه در گام نخست همه مسئولین باید مشکلات مردم را درک کنند، اظهار کرد:  همه می‌دانند که مشکلات معیشتی و بیکاری و همین‌طور آسیب‌های دیگر مردم را رنج می‌دهد و بخصوص مشکلات در حوزه اقتصادی که بازندگی مردم سروکار دارد.

همه نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند باید در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند

وی با اشاره به اینکه حاکمیت شامل دولت، مجلس، قوه قضائیه، نهادهای متعدد و هر نهادی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باید در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند، خاطرنشان کرد: حتی نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده نمی‌کنند، به‌هرحال مسئولیت اجتماعی و ملی دارند که بایستی در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.

برای حل مشکلات مردم از یک سیاست واحد پیروی کنیم

وی عنوان کرد: همه باید تلاش کنند تا از یک سیاست واحد  در راستای حل مشکلات اقتصادی پیروی کنند و مشکلات کشور هم با آرامش و عقل و خرد جمعی می‌توان حل کرد.

حل مشکلات مردم نیازمند اراده ملی است

امیری ادامه داد: هر کشور گاهی با این معضلات بیکاری، اقتصادی و معیشتی و همچنین با بحران‌های متعدد مواجه می‌شود که نیازمند اراده ملی است، دستگاه‌ها و نهادها و مردم پای‌کار باشند  و باسیاست گذاری واحد راهکارها اصلاح شود و مشکلات حل گردند.

نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم

وی تصریح کرد: در کشور ما صرف‌نظر از اینکه  چه اتفاق افتاده و کی مقصر هست، در این مقطع زمانی مهم می‌باشد که اشتباهات گذشته را  تکرار نکنیم و باید اتفاقات گذشته را رصد و اشتباهات حل و شناسایی شود.

وی گفت:  نباید سیاست‌های افرادی که مقصر بودند را تکرار کنیم ضمن اینکه باید به دنبال راهکار باشیم و ما ملتی هستیم که بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشته و امروز هم قطعاً باتدبیر و اراده جمعی این مرحله را باید مدیریت کرد.

استفاده از ساختار شکنی و آشوب گره حل مسکلات را کور تر می کند

وی افزود: این‌ها مواردی نیست که با ساختارشکنی و آشوب بتوان حل کرد جز اینکه این راه‌ها گره را کورتر می‌کند. سیاست‌های درست همان‌طور که در درازمدت جواب مثبت می‌دهد سیاست‌های غلط هم در درازمدت جواب منفی خواهد داد.

کار یکدیگر ار خنثی نکنیم

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید روند اقتصادی کشور را در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیش ببریم که خود راه‌حل است و طبیعی است تا یک مدت‌زمان بتوانیم بر مشکلات فارغ آییم، منتها لازمه آن این است همه قوا، جناح‌ها و نهادها یک سیاست را دنبال کنیم و کار یکدیگر را خنثی نکنیم و کسی خود را فراقانونی نداند.

نباید از مشکلات مردم استفاده ابزاری کرد

وی ادامه داد: در سیاست استفاده ابزاری از ارزش‌ها، فقر، مشکلات و بیکاری مردم نشود و مهم است تا قواعد بازی سیاسی را همه رعایت کنند و این همان همدلی و هم‌زبانی است که مقام معظم رهبری فرمودند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بیان کرد: منظور از همدلی و هم‌زبانی این بود که با داشتن سلایق سیاسی، اما در اداره کشور باید همه یک سیاست واحد را دنبال کنند، درواقع عرق ملی، اراده ملی و انگیزه ملی باید پای‌کار باشد و قطعاً مردم اجازه نمی‌دهند دشمن استفاده ابزاری از مشکلات موجود کند.

وی در ادامه بار دیگر تأکید  کرد: نباید با هر روشی برای  تحریک عموم استفاده کنیم که گاهی منجر به چنین اتفاقی می‌شود و خوش‌بینانه آن این است غفلت بوده، اما به‌هرحال  امیدواریم این تجربه برای جناح‌های سیاسی شود که این روش‌ها جواب نمی‌دهد و به‌نظام ضربه خواهد زد.

نماینده زرند و کوهبنان افزود: امیدواریم تجربه بگیرند و دیگر از این روش‌ها استفاده نگردد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد

هوشنگ اهل سیرچ نيست!

مرادی خوش‌اقبال‌ترين نویسنده كودك و نوجوان ايران/مردای کرمانی نويسنده‌اي اخلاق گراست

مرگ هركسی دراين است كه به قول كرمانی‌ها متوجه شود «بيلش ديگر گلی برنمی‌دارد»

پاسخ رئیس بیمارستان پیامبراعظم به گفتارنو+توضیحات گفتارنو

میردامادی: ترامپ متوجه شد اگر بخواهد با ایران وارد درگیری نظامی شود پایانش را نمی‌تواند پیش بینی کند/هادیان: ترامپ ذهن استراتژیک ندارد و با هر استانداردی که نگاه کنیم آدم‌های غیرمتعارفی است

نخستین زائران حج تمتع کرمانی عازم مدینه شدند

پربازدید ها

شورای عالی سیاستگذاری رابطان استانی خود را معرفی می‌کند

شوراهای شهر و روستا بیشتر حزبی و سلیقه ای است/ دشمن در صدد تضعیف جایگاه شورای نگهبان است/ نا امید کردن جوانان از آینده یک گناه و خطر بزرگ است/ نماز جمعه محل بیان راهکارها و برآوردهای نظام جمهوری اسلامی است/ اگر بدحجابی در وهله اول کنترل می شد به بی حجابی نمی رسیدیم/ نظارت بر قیمت مسکن وظیفه دولت است/ حقوق وزرا را بالاتر می برند و خیال می کنند درب بیت المال تنها بر روی این ویژه خورها باز شده است/ انتقاد در نماز جمعه جنبه ی اصلاحی دارد نه عقده گشایی

میردامادی: ترامپ متوجه شد اگر بخواهد با ایران وارد درگیری نظامی شود پایانش را نمی‌تواند پیش بینی کند/هادیان: ترامپ ذهن استراتژیک ندارد و با هر استانداردی که نگاه کنیم آدم‌های غیرمتعارفی است

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)